کویر و صحراهای زیادی در دنیا وجود دارد که هر کدام دارای شرایط خاص خودشان هستند. این درحالی است که برخی از این صحراها دارای ویژگی‌هایی هستند که شاید در هیچ کجای دیگری نتوان آنها را دید. به گزارش مشرق این صحراهای شگفت انگیز هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خودشان جذب می کنند.

تکلامکان

آشنایی با عجیب ترین صحراهای دنیا + عکس

این صحرا در رتبه ۱۵ از جدول بزرگترین صحراهای دنیا قرار دارد و مساحت آن نزدیک به ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع است و در چین واقع شده است. این صحرا در سال ۲۰۰۸ شاهد بارش برف سنگینی بود که پس از ۱۱ روز باعث سفید پوش شدن آن شد. این پدیده در یکی از نادرترین پدیده های دنیا است که صحرایی کاملا سفید پوش از برف شود.

صحرای مارانچسس

آشنایی با عجیب ترین صحراهای دنیا + عکس

یکی از صحراهای بسیار عجیب دنیا را می توانید در برزیل پیدا کنید. این صحرا دارای تالاب های بسیار عجیبی است که باعث شده است سطح یک کویر دارای نقطه های آبی رنگ تالاب ها شود. این کویر ۳۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و در آن ۳۰۰ بار بیشتر از صحرای بزرگ افریقا باران می بارد. نکته جالب در مورد این کویر این است که زیست گاه ماهی های مختلف است که اصلا مشخص نیست از کجا سر از کویر در می آورند. این درحالی است که این تالاب ها در فصل خشکسالی کاملا خشک می شوند و ماهی ها نیز غیب می شوند.

کویر سیمپسون

آشنایی با عجیب ترین صحراهای دنیا + عکس

استرالیا دارای ۴ کویر پهناور است که در میان آن ها کویر سیمپسون بسیار عجیب تر و البته منحصر به فرد تر است. این صحرا به کویر سرخ مشهور است چرا که یکی از پهناورترین صحراهای دنیا است که رنگ شن هایش سرخ است. این کویر سرخ باعث شده است که سالانه افراد زیادی برای بازدید از آن به این منطقه سفر کنند.

قطب جنوب

آشنایی با عجیب ترین صحراهای دنیا + عکس

شاید به نظر شما خیلی عجیب باشد ه قطب جنوب در میان کویرها شناخته شود اما لازم به ذکر است که این منطقه به عنوان مرطوب ترین و البته خشک ترین کویر دنیا شناخته می شود. قطب جنوب تقریبا از ۹۸ درصد یخ تشکیل شده است پس بسیار مرطوب و پر آب است اما از آنجا که دما بسیار پایین است آب های آن تقریبا غیر قابل استفاده هستند پس به عنوان خشک ترین کویر دنیا نیز شناخته می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید