شخصیت بابانوئل واقعی

آیا شخصیت بابانوئل واقعی را میشناسید

بابانوئل یک شخصیت تاریخی و داستانی در فرهنگ عامیانه کشورهای غربی و مسیحی است . از دید ما که زیاد با این فرهنگ آشنا.نیستیم بابانوئل یک پیرمرد چاق و مهربان است که در شبهای برفی.کریسمس برای بچه ها کادو میاورد . پس با ما همراه باشید .
 
 
ریشه تاریخی

بابا نوئل اشاره به نام یکی از کشیشان مسیحی به نام سن نیکولاس.دارد که در قرن چهارم میلادی می‌زیست و از اهالی بیزانس.و منطقه آناتولی در ترکیه فعلی بوده‌است .

نیکولا در خردسالی پدر و مادرش را از دست می‌دهد و ثروت زیادی برایش به ارث می‌ماند . وی به خاطر کمک و دادن هدیه به فقرا شهرت داشت .

جسد سنت نیکلا (نیکلاس) اکنون در کشور ترکیه در منطقه Demre (سواحل دریایی مدیترانه) مدفون است و به علت مومیایی شدن طبیعی (به علت سرما) هنوز قسمتهایی از آن سالم مانده‌است .

دانشمندان در سال ۲۰۰۳ موفق به باز سازی.صورت وی از روی استخوانها شدند و با کمال تعجب دریافتند که بابا.نوئل واقعی رنگین پوست (پوستی به رنگ قهوه‌ای روشن) بوده‌است .
 
 
تولد شخصیت داستانی

در سال ۱۸۲۲ در آمریکا و در نوشته‌های دکتر مور، نویسنده.داستان کودکان، بابانوئل به شکل امروزی متولد شد . افسانه بابا.نوئل که ریشه در قرن‌ها رسوم و باورها دارد به شکل یک مرد کوچک اندام چاق و خوش‌رو با ریش سفید، لباس قرمز و چکمه‌های مشکی درآمده است. وی سوار بر سورتمه‌ای.که گوزن‌ها آن رامی کشند سراسر اروپا، آمریکا، کانادا را درمی‌نوردد و.هدایای کودکان را توزیع می‌کند.

پیروان آیین پروتستان که مخالف سرسخت خرافات.مذهبی بودند، روی افسانه سازهایی که درباره نیکولای قدیس ، شده بود.خیلی حساسیت به خرج دادند و جشن های مذهبی مربوط به این قدیس.رو ممنوع کردند از جمله جشن ۶ دسامبر که مربوط به نیکولای قدیس بود.

ولی مردم آنقدر به نیکولا.و افسانه بابانوئل علاقه پیدا کرده بودن که روز تولدش رو با روز تولد مسیح.یکی کردن تا به اون بهانه جشن های مربوط به این قدیس همراه کریسمس.برگزار شده و از بین نرود. افسانه نیکولای قدیس به تدریج تغییر شکل داد و تصویری که در نقاشی.ها کشیده می شود از حالت یک قدیس خارج شد .

در قرن ۱۸ میلادی نیکولای قدیس رو به شکل.یک کوتوله خندان نقاشی کردن و این شخصیت رو به شکل یک پیرمرد خندان ترسیم کرد.

در قرن ۲۰ شرکت نوشابه سازی کوکاکولا تصویر بابانوئل.که دو قرن پیشتر نقاشی شده بود را با تبلیغاتش جهانی کرد. ولی هنوز استخوان های نیکولای قدیس.معجزه می کند و الان در کلیسای باری، شیلنگ باریکی به داخل حفره ای در.تابوت سنگی نیکولا وارد شده و از اون قطره قطره مایعی به داخل یک.بطری کوچک ریخته می شود .

مسیحیان اروپایی، آمریکایی، برخی.مسیحیان ارمنی و قسمتی از مسیحیان فارسی زبان، در شب کریسمس خود و کودکانشان را برای آمدن «بابا نوئل» آماده می‌نمایند . برخی از اعتقادات ایشان دربارهٔ بابا نوئل به شرح زیر است :

کودکان جورابهای خود را بر میخهایی.در بالای تخت خوابشان می‌آویزند (این نیز از کارهای «نیکلاس» قدیس برداشت شده که جورابهای بچه‌ها را پر از هدایایش می‌کرد) .

اعتقاد بر این است که بابا نوئل از.«شومینه» وارد خانه می‌شود .خانه بابانوئل و کارخانه اسباب بازی.سازی اش در قطب شمال قرار دارد .

بابانوئل با نوعی سورتمه که.چندین گوزن شمالی آن را می‌کشند به شهرهای مختلف می‌رود . سورتمه‌ای که قادر به پرواز است.

بابا نوئل می‌داند که کدام بچه.در طول سال خوب بوده و کدام بد؟ چون او با خداوند ارتباط دارد.و او فقط به بچه‌های خوب هدیه می‌دهد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید