اطلاعاتی در مورد جن و قیافه انها

اطلاعاتی در مورد جن و قیافه انها

سوال :

درموردافرینش جن ومحل زندگی انها واین که ایا رو مادیات تاثیر میگذارندیانه توضیح دهید؟وقیافه انها هم بگویید.

پاسخ :

با سلام
دوست محترم
جن موجودی است که مبدأ آفرینش آن آتش می‌باشد، پیش از انسان آفریده شده و مانند انسان دارای تکلیف است. دارای شعور و اراده است و موجودی لطیف است که از دید انسان پنهان است.

بعضی از آن ها مؤمن و برخی کافر هستند و در آخرت مبعوث شده و به سزای اعمالشان می رسند مرحوم طبرسی در مجمع البیان می فرمایند: جن موجودی است دارای جسمی نامرئی که اشکال بر خلاف آدمیان و فرشتگان دارند زیرا انسان از خاک و جن از آتش آفریده شده است.

علامه مجلسی نیز می فرمایند: در میان مسلمین اختلافی نیست که جنیان اجسامی لطیفند که گاهی به چشم آدمیان می‌آیند و دارای حرکاتی سریع می‌باشند و بر کارهای سخت و سنگین توانمندند و بسا خداوند جهت مصلحتی آنان را به اشکال و صوری گوناگون درآورد، یا اینکه خداوند چنین قدرتی به آن ها داده که به هر شکل بخواهند درآیند. و به قول صاحب مقاصد، آنان اجسام هوایی لطیف می باشند که برخی از آن ها کافر و برخی مطیع و برخی عاصیند.(بحارالانوار، ۶۳/۲۸۳)

آیات متعددی از قرآن حقایقی درباره جن را بیان کرده‌اند. از جمله؛

جن قبل از انسان و از آتش آفریده شده است.(سوره حجر، آیه ۲۶ و ۲۷)

جن نیز مانند انسان برای عبادت آفریده شده.(زاریات/۵۶)

جن هم مبعوث می‌شود و در دنیا رسولانی آن ها را به راه راست هدایت می کنند… (انعام/ ۱۳۰)

و…. هفتاد و دومین سوره قرآن نیز سوره جن است که مطالبی را درباره آن ها بیان می کند در داستان ملکه سبا نیز آمده است هنگامی که سلیمان علیه السلام پرسید چه کسی می تواند تخت ملکه سبا را برای من بیاورد، عفریتی از جن گفت من آن را برایت می‌آورم قبل از اینکه از جایت برخیزی.(نمل / ۳۹)

بنابراین در عالم ماده هم دارای اثر هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید