اطلاعات و دانستنی های سفر به دهلی

باشکوه، متنوع و پر جنب و جوش؛ با این سه کلمه شهر دهلی پایتخت هند به خوبی توصیف می شود. این شهر ترکیبی از قلعه های قرون وسطی ای، بازارهای تپنده، ساختمان های غربی و پاساژهای مدرن است.

دهلی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید جذاب است و هر گردشگری که از آن دیدن می کند با داستان های جدیدی از دهلی به خانه بر می گردد. با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری دهلی

قلعه سرخ: قلعه ای بزرگ است که با سنگ های قرمز و مرمر توسط شاه جهان ساخته شد. این قلعه زیبا در گذشته توسط بریتانیا اشغال و به سربازخانه تبدیل شده بود.

قطب منار: بلندترین مناره آجری جهان و از قدیمی ترین بناهای تاریخی شهر است. این مناره با حکاکی های زیبا و آیه های قرآن تزئین شده است.

مسجد جامع دهلی: بزرگ ترین مسجد هند با اینکه در قسمت شلوغ قدیمی شهر قرار دارد اما محلی برای احساس آرامش است. این مسجد در اواسط سده ۱۶۰۰ توسط شاه جهان ساخته شد و با گنبد مرمری و راه راه های سفید رنگ بر روی سنگ های قرمز زیبایی منحصربفردی دارد.

آرامگاه همایون: این آرامگاه نمونه ای خوب از دقت معماری در زمان مغول است. ساخت این بنا ترکیبی از معماری فارسی و مغول است و بعدها برای ساخت تاج محل از این آرامگاه الهام گرفته شد.

عبادتگاه آکشاردام: در ساخت این عبادتگاه باشکوه از ترکیبی از معماری های راجستانی، مغول و گجراتی استفاده شده است. این معبد در سال ۲۰۰۵ ساخته شد و ۷۰ درصد توریست ها حتما از آن دیدن می کنند.

موزه ملی: هند تاریخی ۵۰۰۰ ساله دارد که در موزه ملی می توانید این تاریخ بلند را بیشتر بشناسید. در این موزه آثار بسیار کمیاب نقاشی، مجسمه، اسلحه و … وجود دارد.

جانتار مانتار: این رصدخانه متعلق به قرن ۱۸ می باشد و در آن ۱۳ ابزار نجومی قرار دارد . این محل برای پیش بینی حرکت خورشید، ماه و سیاره ها و برای درست کردن جدول های نجومی ایجاد شده بود.

هتل های دهلی

هتل های سان شاین و آمکس با قیمت مناسب و خدمات خوب از بهترین هتل های ارزان این شهر هستند. برای کسانی با بودجه مالی متوسط هتل هایی مثل بلوم رومز و پرایم بالاجی از هتل های خوب هستند و برای کسانی هم که دنبال هتل های مجلل و گران هستند لیلا پالاس و تاج پالاس پیشنهاد می شود.

دهلی کجاست

دهلی در دشت های شمالی هند قرار دارد و از شمال، غرب و جنوب با ایالت هاریانا و در سمت شرق با ایالت اوتار پرادش هم مرز است.

واقعیاتی درباره دهلی

  • دهلی بزرگ ترین بازار ادویه آسیا را دارد.
  • بریتانیا در سال ۱۹۱۱ پایتخت هند را از کلکته به دهلی تغییر داد.
  • شرکت حمل و نقل دهلی مالک بزرگ ترین ناوگان جهانی اتوبوس های سوخت سی ان جی است.
  • در دهلی به زبان های مختلف صحبت می شو اما زبان هندی از همه معمول تر است، بیشتر مردم هم می توانند انگلیسی صحبت کنند.
  • دهتلی آب و هوای نیمه خشک دارد و بین تابستان و زمستان اختلاف دمای زیادی با هم دارند، در تابستان معمولا دمای هوا بالای ۴۰ و در زمستان زیر ۵ درجه است.
  • بهترین زمان برای مسافرت به این شهر بین اکتبر و مارس می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید