انواع مسکن های خطرناک

سعی کنید از داروهای مسکن کمتر استفاده کنید چون ممکن است با عوارض آن ها سردردتان تشدید شود و این عارضه در شما شدت پیدا کند!برخی سردردها با بیحالی و حالت تهوع همراه هستند که می توانند مشکلات زیادی برای بدن به همراه داشته باشند از مصرف خودسرانه قرص های مسکن خودداری کنید و با مشاهده علائم مزمن آن به پزشک مراجعه کنید.

هدف از تجویز دارو، درمان بیمار و نه آسیب رساندن به اوست اما در صورتی که سردردهای فرد از بین نرود می توان قرص های مسکن را عامل آن دانست.

به گفته کارشناسان، قرص های غیرنسخه ای همچون آسپرین یا استامینوفن که به طور پی در پی برای درمان اختلال های سردرد از قبیل میگرن مصرف می شوند خود می توانند عامل سردرد باشند.

همچنین مسکن های ترکیبی همچون “اکسدرین” که ترکیبی از کافئین با دو ماده دیگر است در موارد سردردهای ناشی از مصرف افراطی داروهای مسکن، مشکلات مشابه ایجاد می کنند.

هرچند مصرف داروی ایبوپروفن با کاهش احتمال بروز سردردهای ناشی از مصرف افراطی دارو همراه است.

اما سوال این است که برای افرادی که از سردردهای همراه با حالت تهوع، مشکلات حافظه یا علائم دیگر رنج می برند غیر از قطع مصرف دارو چه اقدامات دیگری می توان انجام داد.

پزشکان می توانند برای تسکین درد اقداماتی را همچون تجویز دارو در نظر گیرند اما گزینه های طبیعی دیگری نیز وجود دارد.

برای مثال طب سوزنی که شیوه درمانی سنتی در چین است و سوزن هایی را برای تحریک بخش هایی از بدن به کار می گیرد می تواند کمک کننده باشد. موسسه ملی سلامت آمریکا اعلام کرده است طب سوزنی ممکن است به کاهش تعداد موارد سردردهای عصبی کمک کرده و از سردردهای میگرنی پیشگیری نماید.

همچنین مکمل هایی وجود دارند که در این زمینه مفید هستند هرچند باید دقت داشت مصرف این مکمل ها می تواند با داروهای دیگر تداخل داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید