این ماشین حفاری بزرگترین دستگاه روی کره زمین است

این ماشین حفاری بزرگترین دستگاه روی کره زمین است

بلند تر از مجسمه آزادی و سنگین تر از برج ایفل، این ماشین حفاری آلمانی یکی از بزرگترین وسایل نقلیه روی زمین است. در سریال وست ورلد (Westworld) شبکه HBO، یک دستگاه حفاری شبیه به این، کل شهر را زیرورو می کرد.

این دستگاه در معادن رو باز به کار گرفته می شود و اسم آن بگر ۲۸۸ (Bagger) است. این دستگاه روزانه ۲۴۱ هزار متر مربع خاک را جابه جا می کند.در معادن زغال سنگ این دستگاه می تواند هر روز ۲۶۵ هزار تن سوخت را استخراج کند. خدمه ای که دستگاه نیاز دارد بین ۳ تا ۴ نفر است.

بگر ۲۸۸ چهار تسمه نقاله بزرگ برای دریافت بار (خاک ، سنگ یا ذغال سنگ) از چرخ بیل خود دارد و این مواد را با سرعتی بیش از ۵ متر بر ثانیه حمل می کند.هر تسمه ۳.۲ متر عرض دارد و به اندازه ای بزرگ است که یک ماشین سواری به راحتی از روی آن عبور می کند.

ماشین حفاری

کاترپیلار هایی (caterpillar) که برای حرکت دستگاه استفاده می شوند، می توانند با سرعت ۰.۶ کیلومتر بر ساعت، این غول ۱۳۰۰۰ تنی را جابه جا کنند.

۱۷۰۰ متر کابل برق (که قطر هر کدام به اندازه بازوی یک مرد است) این دستگاه را تغذیه می کنند. در هر لحظه، دستگاه می تواند به آسانی برق یک شهر ۲۰۰۰۰ نفری را مصرف کند.

ماشین شامل دو دکل (که هر کدام ۴۵ متر ارتفاع دارد) و ۲۲۰۰ متر کابل فولادی، برای تعلیق است، که برای رنگ کردن آن ها از ۴۴ تن رنگ استفاده شده است.

چرخ بیل این ماشین ارتفاعی بیشتر از یک ساختمان ۷ طبقه دارد. این چرخ بیل ۱۸ باکت دارد که هر کدام از آن ها ۳.۸۵ تن وزن دارند و می تواند در هر گود برداری ۶.۵ متر مربع خاک را که برای پر کردن یک وَن باری کافی است، جابه جا کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید