تقویت انگیزه درونی در مدت 10 دقیقه

به شما روش هایی را معرفی می‌کنیم که با بهره گیری از آنها می توانید انگیزه درونی خود را تنها در مدت ۱۰ دقیقه بالا ببرید.در این جا ۱۰ روش افزایش انگیزه در ۱۰ دقیقه آمده هست:

۱- جابز را به جاب یا شغل خود بیاورید

اواین روش افزایش انگیزه مشاهده افراد انگیزه بخش هست. تماشای گفت و گو‌ی تلویزیونی استیو جابز مانند یک کنسرت راک انرژی‌زا هست. این گفت و گو به هرکدام از ما القا می کند که تمام جهان را ببلعیم.چه کسی به شما انگیزه می دهد؟ مارک کوبان؟ جک ولچ؟ تعدادی از این ویدئوها یا صداهای ضبط شده‌ی گفت و گو‌های آنها را در تلفن همراه خود ذخیره کنید. ۱۰ دقیقه گوش سپردن به کلام‌شان تمام آن چیزی هست که شما را از تردید به بازی برمی‌گرداند.

۲- تکاپو کنید

بدن ما تأثیر فوق‌العاده‌ای روی مود یا روحیات‌مان می گذارد. انجام شنای سوئدی یا یک راند سریع بوکس سایه‌ای در طول روز، موجب افزایش سطح آدرنالین خون‌مان می شود.به آموزش بوکس برای زدن چند ضربه‌ی مشت نیازی ندارید. فقط لازم هست به انگیزه‌تان برای جنگیدن التماس کنید. جنگجوی درون‌تان را آزاد کنید و شدیدا با چالش‌های پیش‌روی‌تان برخورد کنید.

۳- آهنگ قدرت

آیا آهنگ خاصی وجود دارد که بتواند به طور معجزه‌آسایی روحیه¬تان را بالا ببرد؟ آیا یک “آهنگ قدرت” دارید که بتوانید با آن به خودتان تکانی بدهید؟ به موسیقی فیلم‌های راکی و سوپرمن یا هرچیزی که بتواند شما را به تحرک وادارد گوش دهید. آلبوم‌ای از آهنگ‌های قدرت را همه ی وقت در تلفن همراه خود داشته باشید تا هروقت خواستید به آنها گوش دهید.

۴- کمی انرژی قرض بگیرید!

انگیزش، مسری هست. فقط کافی هست تلفن را بردارید و با یکی از دوستان یا همکاران‌تان که به خوبی کار میکند تماس برقرار کنید. ۱۰ دقیقه شنیدن داستان‌های موفقیت‌اش طول میکشد، سپس موبایل را بگذارید و به کار برگردید.اگر آنها میتوانند کاری انجام دهند چرا شما نتوانید؟

۵- فیلم را به عقب ببرید و فلش‌بک بزنید

آیا موفقیت‌های قبل را فراموش کرده‌اید؟ آیا چالش‌های سخت پشت سرتان در قبل را از یاد برده‌اید؟به موفقیت‌های قبل فکر کنید و به قبل بروید. می توانید فقط آنها را در ذهن‌تان مجسم کنید یا بنویسید. تهیه‌ی فهرستی از موفقیت‌ها و نقاط عطف زندگی‌تان در رایانه‌تان ایده‌ی خوبی هست تا هر از گاه بتوانید به آن نگاه کنید.

۶- یک فیلم خیالی در ذهن‌تان بسازید

چرا این‌همه ی کار میکنید؟ پایان این سفر چه پاداشی در انتظارتان هست؟۱۰ دقیقه چشمان‌تان را ببندید و پاداش‌هایی را در ذهن خود مجسم کنید که در انتظارتان هست. در یک فیلم ذهنی که آینده را تجسم میکند نقش بازی کنید و در آن به پاداش اهداف‌تان برسید. هرچه این فیلم ذهنی جزییات بیشتری داشته باشد، انگیزه‌ی بیشتری را احساس خواهید کرد.

۷- کارخانه‌ی ایده‌پردازی بسازید

زمانی که احساس رخوت و سکون می کنید، برترین راه برای انگیزه گرفتن ایده‌پردازی هست. ایده‌های‌تان می توانند به مشکلات جاری‌تان مربوط باشند یا میتوانند به یک راهبرد کسب و کار مربوط باشند. تنها کافی هست هر ایده‌ای راکه به ذهن‌تان میرسد در مدت ۱۰ دقیقه یادداشت کنید.

نکته‌ی مثبت این تمرین صرفا دستیابی یک راه‌حل دائمی برای کارهای‌تان نیست. بلکه این اقدام حکم انرژی دهنده به شما را دارد و باعث میشود تا به یاد بیاورید میلیون‌ها امکان در دنیای بیرون وجود دارد. فقط به دلیل داشته باشید شما راهی به سوی دستیابی به اهداف‌تان می‌شناسید و فرقی نمی کند که این راه چه باشد.

۸ – به سرعت پیروز شوید

هنگامی که چیزهای عجیب دور و برتان را میگیرند، به سرعت به پیروزی برسید. از روی لیست کارهای‌تان وظایف نیازمند زمان کوتاه و سریع را انجام دهید. حتی اگر کاری نباشد که در درجه‌ی اول اهمیت قرار دارد.چگونه اینکار انجام میشود؟ با ایجاد حس پیشرفت در خودتان. اگر حس رخوت و سکون دارید، یک جرقه‌ی کوچک از این دست همان چیزی هست که به آن نیاز دارید تا دوباره باتری‌های انگیزه‌تان افزایش شود.

۹- از دید اشعه‌ی ایکس بهره گیری کنید

این روش میتواند برای افزایش انگیزه معجزه‌ کند.هم اکنون یک نگاه به اطراف‌تان بیندازید. آیا کسب و کاری پیروز میبینید؟یک خودکار، یک میز، یک تلفن، یک رایانه، یک ساختمان. هرکدام از این چیزها توسط شرکتی ساخته شده‌اند که وقتی شروع کرده‌اند واقعا کوچک بوده‌اند. شرکت‌هایی که حالا پیروز میباشند و رشد می کنند.

در واقع، به هر کجا که بنگرید، نشانه‌هایی از موفقیت را میتوانید مشاهده نمایید. گاهی این نشانه‌ها توسط افرادی ساخته میشوند که از شما کم‌هوش‌تر بوده‌اند یا با منابع محدودتری نسبت به شما کار خود را شروع کرده‌اند.این سؤال ساده را از خودتان بپرسید: اگر آنها پیروز میباشند، چرا من نباشم؟چه چیز مانع شما خواهد بود؟ «درسته، هیچی»

۱۰ – اهداف BHAG بلندمدت خود را یادداشت کنید

احتمالاً شما اهداف SMART خودتان را دارید، اما آیا اهداف BHAG بلندمدت هم دارید؟ «توضیح مترجم: عبارت SMART مخفف اهداف ویژه « S[1]»، قابل اندازه‌گیری«[۲]M »، دست یافتنی« A[3] »، مربوط« [۴]R»و با محدودیت زمانی « [۵]T » هست که در ۱۹۸۱ توسط جورج تی.دوران در مجله بررسیهای مدیریت مطرح شد و عبارت BHAG مخفف اهداف[۶] تنومند [۷]B، پشمالوH[8]، و بی‌پروا[۹]A» هست که برای نخستین بار توسط کالینز و پوراس در ۱۹۹۴ مطرح شد».

اهداف BHAG شما باید متناسب با حدود توان‌تان باشد. آنها اهداف بلندمدتی میباشند که شما را به چالش می کشند تا از منطقه‌ی امن‌تان بیرون بیایید. اهداف BHAG را با حروف بزرگ بنویسید و کاغذ را در جایی قرار دهید که بتوانید در طول روز چندین بار آنها را مشاهده نمایید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید