جلوگیری از مسموم شدن در زمان سفر کردن

جلوگیری از مسموم شدن در زمان سفر کردن

بسیاری از مسمومیت ها در طول مسافرت،  ناشی از خوردن و آشامیدن غذاها و آب های آلوده به میکروب است.

آرزو دهقانی کارشناس آموزش اورژانس کشور در گفت وگو با خبرنگار وب دا ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مسافرانى که برای اولین بار به مکان های مختلف سفر می کنند نباید از آب یا غذای آن منطقه استفاده کنند زیرا بدن آنها پادتن هاى محافظتى را در خون ندارند، و مورد تهاجم این میکروب ها قرار گرفته و دچار مسمومیت می شوند.

وی افزود: بهتر است افراد از آب هایى که از سالم بودن آن ها مطمئنن هستند، مطمئن هستند پاک بوده، استفاده کنند و همچنین از یخ استفاده نکنند مگر اینکه مطمئن باشند با آب سالم درست شده است.

دهقانی ادامه داد: در طول سفر، خوردن میوه ها و سبزیجات خام را کنارگذاشته مگر این که قابل پوست کندن باشند و کاهو و سایر سبزى هاى خام برگ دار مثل اسفناج را مصرف نکنند.

کارشناس آموزش اورژانس تصریح کرد: از خرید و مصرف غذا از غذاهایى که فروشندگان دوره گرد خودداری کنند همچنین ‌سعی کنند از ظروف یکبار مصرف که نیاز به شستشو ندارد، استفاده کرده و آب سالم برای آشامیدن به همراه خود داشته باشند.‌

وی به هموطنان توصیه کرد: دست ها را باید به طورمرتب با آب و صابون شستشو دهند، از مصرف سالاد و سبزیجات خام در رستوران ها خودداری کرده و از مصرف کباب و تخم مرغ نیم پز ( عسلی) خودداری کنند همچنین در سفر به مناطق روستایی،‌ لبنیات، ‌بستنی،‌ به خصوص شیر محلی خریداری نکنند و از لبنیات پاستوریزه استفاده کنند.

به گفته دهقانی، در صورت استفاده از غذاهای کنسرو شده ابتدا آن را به مدت ۲۰ دقیقه جوشانده و سپس مصرف کنند و از خرید قوطی های کنسرو برآمده ،‌ فرورفتگی و یا دارای  نشتی خودداری کنند

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید