حقایقی جالب درباره دیوار برلین

۱- طول دیوار برلین بالغ بر ۱۴۰ کیلومتر (۸۷ مایل) بوده است.

۲- حدود ۵۰۰۰ نفر تلاش کردند که از روی دیوار فرار کنند که نرخ تخمینی مرگ آنها از ۱۳۶ تا رقمی بالغ بر ۲۰۰ نفر متفاوت است.

۳- در سال ۱۹۶۳، یک سرباز آلمان شرقی تانکی دزدید و آن را به سمت دیوار برلین راند تا بتواند فرار کند.

۴- آخرین نفری که روی این دیوار جان خود را از دست داد شخصی بود که تلاش کرد با بالن هوای داغ از روی آن فرار کند اما متاسفانه زنده نماند.

۵- دیوار برلین توسط شهروندانی که به اشتباه توسط حرف های غیر واضح یک سخنگوی آلمان شرقی خود را صاحب اختیار و قدرت می دیدند تخریب شد. این سخنگو به شکلی ابهام آمیز از امتیاز فوری عبور از دیوار برای هر شهروند سخن گفته بود.

۶- David Bowie در سال ۱۹۸۷ در محل دیوار برلین کنسرتی اجرا کرد. این درحالی بود که ساکنان آلمان شرقی پشت دیوار جمع شده بودند تا به او گوش دهند و همگان می توانستند صدای خنده و آواز آنها را از آن طرف دیوار بشنوند.

۷- Usain Bolt دونده که امروز عنوان سریع ترین انسان روی کره ی زمین را با خود به همراه دارد صاحب یک بخش ۳ تنی از دیوار برلین است.

۸- در سرویس بهداشتی مردانه ی کازینویی در لاس وگاس، بخشی از دیوار برلین قرار گرفته است.

۹- در سال ۱۹۸۹، مارگارت تاچر به میخائیل گورباچف التماس کرد که دیوار برلین را سرپا نگه دارند.

۱۰- نهم نوامبر روز بسیار مهمی در آلمان است. در سال ۱۹۱۸ آلمان تبدیل به جمهوری شد، در سال ۱۹۲۳ کودتا در مونیخ اتفاق افتاد. در سال ۱۹۳۸ اقدامات وحشیانه ی نازی ها در آلمان و اتریش علیه یهودی ها صورت گرفت.

۱۱- تخریب واقعی دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ اتفاق نیفتاد بلکه در تابستان سال ۱۹۹۰ شروع شده و تا سال ۱۹۹۲ تکمیل گشت.

۱۲- قبل از نصب دیوار برلین، ۳.۵ میلیون نفر از آلمانی های ساکن بخش شرقی کشور خود را ترک گفتند.

۱۳- در ۱۵ آگوست ۱۹۶۱،کونراد شومان اولین شخصی بود که به عنوان نگهبان مرز از روی سیم خاردارها پریده و به آلمان غربی فرار کرد.

۱۴- دولت آلمان شرقی ادعا می کرد که دیوار برلین «حصار محافظ ضد فاشیستی» است که هدف آن دلسرد کردن غربی ها از تجاوز به حریم آنهاست اما در حقیقت این دیوار برای جلوگیری از فرار ساکنان این محدوده به برلین غربی ساخته شده بود.

۱۵- یک خانم سوئیسی در سال ۱۹۷۹ و روبروی تعدادی مهمان با دیوار برلین ازدواج کرد و پس از تخریب آن در سال ۱۹۸۹ بسیار غمگین گشت.

۱۶- در سال ۱۹۶۴، ۵۷ نفر درست از زیر گوش نگهبانان مرزی آلمان شرقی و از طریق تونلی زیر دیوار برلین فرار کردند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید