از آنجايي که آبغوره محتوي ويتامينC است، مي‌تواند التهاب مخاط دهان و خونريزي لثه‌ها که ناشي از کمبود اين ويتامين باشد را کاهش دهد. به علاوه به دليل ترکيبات ضد عفوني‌کننده، پاک‌کننده معده و روده است و دردفع کرم روده نيز موثراست.

آبغوره صفرابر است و کمک به دفع زردي مي‌کند و هم‌چنين مي‌تواند باعث تقويت کبد شود. از طرفي به دليل داشتن اسيدهاي آلي پتاسيم‌دار براي درمان پا درد و کمر‌درد، درد سياتيک و روماتيسم مفيد است.

آبغوره مدر است و هم‌چنين به دفع سموم از طريق کليه‌ها کمک مي‌کند. اين چاشني خاصيت کاهش حرارت بدن و رفع عطش را هم دارد، که بدين جهت در موارد تب و سل ريوي مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد.

از طرفي محرک اشتها بوده و افزودن کمي از آن به غذا مي‌تواند باعث طعم مطلوب آن شده و به افزايش جذب املاح معدني به ويژه آهن مواد‌غذايي غيرحيواني مانند حبوبات کمک کند. مصرف آبغوره در خانم‌ها مي تواند در باز شدن قاعدگي موثر باشد. به علاوه اين چاشني در درمان اسهال ساده نيز نقش دارد.

خواص غير خوراکي آبغوره

آبغوره مصارف غير‌خوراکي نيز دارد. استعمال آبغوره و آب‌تره در محل بواسير بعد از اجابت مزاج براي اين بيماري مفيد است. غرغره کردن آبغوره به منظورکاهش تورم گلو نيز توصيه مي‌شود. هنگام خونريزي بيني، چکاندن چند قطره آبغوره مي‌تواند به کاهش خونروش کمک کند. مصرف چند قطره آبغوره و سرکه نيز مي‌تواند در درمان عفونت گوش موثر باشد.

موارد منع يا محدوديت مصرف آبغوره

از لحاظ طب سنتي آبغوره طبع سرد دارد و براي افراد سرد مزاج و کساني که ممکن است دچار ضعف اعصاب باشند توصيه نمي‌شود. همچنين افراد باردار بايد به طور محدود اين چاشني را مصرف کنند، زيرا آبغوره خاصيت مدر دارد و ممکن است سلامت جنين را به خطر بيندازد. از آن جايي‌که گاهي‌اوقات براي جلوگيري از رشد کپک به آبغوره نمک اضافه مي‌کنند، در اين صورت مصرف آن براي بيماراني‌که بايد مصرف نمک را محدود کنند مانند بيماران مبتلا به پرفشاري‌خون، بيماران قلبي و کليوي توصيه نمي‌شود. استفاده از اين چاشني براي بيماراني که زخم معده دارند و يا مبتلا به التهاب روده هستند نيز منع مصرف دارد.

آيا آبغوره باعث کاهش چربي و فشارخون مي‌شود؟

اين طور به نظر مي‌رسد که آبغوره به دليل داشتن ويتامين C مي‌تواند باعث کاهش چربي و فشارخون شود. البته ذکراين نکته ضروري است که گرچه اين چاشني مي‌تواند تا حدودي از افزايش کلسترول بد و کاهش کلسترول خوب و افزايش فشارخون جلوگيري کند ولي در موارد پرفشاري‌خون و چربي‌خون بالا مصرف آبغوره جايگزين دارو نخواهد بود و داروهاي تجويزي پزشک نبايد کم يا قطع شود، بلکه مصرف آبغوره مي‌تواند در کنار درمان‌هاي استاندارد اين بيماري‌ها مورد توجه قرار گيرد. ذکر اين نکته نيزحائز اهميت است که نگهداري و حرارت طولاني مدت آبغوره نيز از محتوي ويتامين C و به تبع آن از خواص مفيد آن مي‌کاهد.

آيا آبغوره در کاهش و کنترل وزن موثر است؟

گاهي اوقات افراد به منظور کاهش وزن به‌طور ناشتا آبغوره مصرف مي‌کنند، اين افراد بايد بدانند که مصرف ناشتا و مداوم آبغوره مي‌تواند به مخاط دستگاه گوارش آسيب وارد کرده و آن را مستعد زخم کند. تغيير شيوه زندگي از جمله؛ افزايش فعاليت بدني همراه با رژيم غذايي کم کالري مي‌تواند در کاهش وزن افراد موثر باشد. اما افزودن آبغوره به سالاد به خوش طعم شدن آن کمک مي‌کند و از آن جايي که اين غذا کم کالري بوده مي‌تواند در کنترل وزن موثر باشد.

آيا مصرف آبغوره کپک زده مجاز است؟

در زمان‌هاي قديم مرسوم بود که کپکي که روي آبغوره مي‌بست را بر مي‌داشتند و بقيه آن را مصرف مي‌کردند. گرچه تاکنون مسموميت و يا بيماري ديگري که در اثر مصرف کوتاه مدت آن ايجاد شده باشد گزارش نشده است، مخصوصا اگر مقدار کپک ناچيز باشد، اما اين کار از لحاظ سلامتي صحيح نيست. لازم به‌ ذکر است که هرگز نبايد لايه کپک با آبغوره داخل بطري مخلوط و مصرف شود. از آن جايي که مصرف دراز مدت آبغوره کپک زده مي‌تواند در بروز سرطان نقش داشته باشد، لذا توصيه مي‌شود که از مصرف باقي‌مانده آبغوره کپک زده اجتناب شود.

هميشه اين سوال مطرح است که از آبغوره‌هاي صنعتي يا خانگي استفاده کنيم؟

به نظر مي‌رسد آبغوره‌هايي که در کارخانه‌هاي معروف و معتبر توليد مي‌شوند، از نظر بهداشت و سلامتي مشکلي نداشته باشند. درخصوص تهيه خانگي آبغوره و نگهداري آن رعايت نکات ذيل ضروري به نظر مي‌رسد؛ بعد ازپاک کردن غوره‌ها و گرفتن دم و شستن آنها مي‌توانيد از آبميوه گيري استفاده کنيد و پس از آن درصورت وجود هسته‌هاي غوره در آبغوره، آن را در توري ريخته و هسته‌ها را جدا کنيد تا مزه آن تلخ نشود.

هم چنين بهتر است از مخلوط‌کن براي آبگيري استفاده نکنيد زيرا هسته غوره هم خرد‌شده و داخل آبغوره مي‌شود و آن را تلخ مي‌کند. سپس درکوتاه‌ترين فرصت آبغوره را در شيشه ريخته و تا مرحله نزديک جوش حرارت داده شود تا آنزيم‌ها و باکتري‌ها از بين بروند. البته اين کارباعث تغييررنگ آبغوره مي‌شود اما با انجام اين کار، کپک‌ها امکان رشد را از دست مي‌دهند.

توصيه مي‌شود زماني که آبغوره داخل شيشه ريخته مي‌شود، ظرف تا نزديکي لبه آن پرشود. همچنين مي‌توانيد به مقدار خيلي کم لبه شيشه را خالي بگذاريد و سپس در‌پوشي روي آن قرار دهيد که با ايجاد خلا، هوا داخل محصول راه نمي‌يابد و جايي براي رشد کپک‌ها وجود نخواهد داشت. روش ديگر اين است که از ترکيب آب و آرد، خميري تهيه کنيد و دور در ظرف را با خمير بپوشانيد تا از ورود هوا به داخل ظرف جلوگيري شود. بستن در بطري با نوارچسب‌هاي بسيارمحکم نيزمي‌تواند در ظرف را به طور کامل پلمپ کند.

براي نگهداري طولاني‌مدت آبغوره مي‌توانيد آن را در شيشه‌هاي کوچک نگه‌ داريد تا بتوانيد پس از بازکردن هر شيشه را در مدت کوتاهي مصرف کنيد. هم‌چنين در صورتي که مايل به استفاده ازغوره در فصل‌هايي که غوره وجود ندارد هستيد مي‌توانيد مقداري غوره را در آبغوره بريزيد و بعدا ازآن استفاده کنيد.

قرار دادن آبغوره در معرض آفتاب باعث ايجاد تغييرات شيميايي در آن مي‌شود، بنابراين لازم است از انجام اين ‌کار اجتناب شود. هم‌چنين نگهداري آبغوره در ظروف پلاستيکي باعث تجزيه تدريجي اين ظروف و ورود مواد‌ شيميايي به داخل آبغوره و ظاهر رگه ‌رگه آن مي‌شود که براي سلامتي بسيارخطرناک است. براي تهيه آبغوره نوع غوره مورد استفاده زياد مهم نيست اما بهتر است از غوره عسگري استفاده شود زيرا غوره‌هايي که داراي هسته‌هاي بزرگ هستند مي توانند مزه آبغوره را تلخ و گس کنند.

از آن‌جايي که بعضي از غوره‌ها ترش‌تر از برخي ديگر هستند، اگر ميزان ترشي آبغوره به ميزان دلخواه نباشد مي‌توانيد آن را به مدت چند دقيقه بجوشانيد تا کمي غليظ‌تر و ترش‌تر شود. اين عمل به نگهداري طولاني‌تر آن نيزکمک مي‌کند.

در صورتي که عليرغم موارد توصيه شده نگران کپک‌زدن آبغوره خانگي هستيد مي‌توانيد از محصولات صنعتي استفاده کنيد و آن را به‌مدت طولاني نگهداري کنيد. زيرا در صنعت براي جلوگيري از کپک‌زدن اين محصول، مواد نگهدارنده به آن اضافه مي‌شود و هم چنين آبغوره تحت فرايند پاستوريزه شدن قرار مي گيرد.

 

منبع : میزان