راه های مطالعه بهتر برای ماندگاری مطالب در ذهن

راه های مطالعه بهتر برای ماندگاری مطالب در ذهن

اگر می خواهید هنگام مطالعه کردن مطالب در ذهن شما ماندگاری بیشتری داشته باشند می توانید از ترفدن مطالعه با سرعت کم کمک بگیرید. این مهارت‌ها بسیار ابتدایی هستند و تقریبا هر کسی می‌تواند با کمی تمرین به آن‌ها دست یابد…
 
 
۱- نظری کلی بر مطالب بیندازید:

وقتی می‌خواهید مطلب جدیدی را بخوانید، به طور مستقیم خود را درگیر آن مطلب نکنید. در ابتدا یک نگاه کلی به مطلب بیندازید تا موضوع را درک کنید یا به عکس‌ها، زیرنویس عکس‌ها و خلاصه‌هایی از متن که موجود هستند، نگاه کنید.

اگر می‌خواهید کتاب بخوانید ابتدا به فهرست و مقدمه کتاب نگاهی بیندازید. این پیش‌زمینه‌ها به درک مطلب شما کمک زیادی خواهد کرد.
 
 
۲- سرعت مطالعه خود را کاهش داده و مطالب را چندین بار تکرار کنید:

کاهش سرعت مطالعه در مورد مطالب پیچیده و دشوار به شما در یادگیری بهتر کمک می‌کند.تفاوت یک دانش‌آموز خوب و ضعیف در این است که شاگرد ضعیف اگر مطلبی را نفهمد، آن را دیگر نمی‌خواند و به سراغ مطالب دیگر می‌رود و اگر آن مطالب نیز به مطلب قبلی ربط داشته باشد،

از آن‌ها هم چیزی نمی‌فهمد ولی دانش‌آموز خوب وقتی با مطلب سختی مواجه می‌شود آن‌قدر آن مطلب را تکرار می‌کند و از دیگران می‌پرسد تا خوب یاد بگیرد.
 
 
۳- نکات مهم درس را در برگه‌ای جداگانه یادداشت کنید:

یادداشت برداشتن از مطالب مهم و دشوار به درک بهتر آن مطلب کمک می‌کند. هم‌چنین انجام آن، کار شما را برای شب امتحان نیز راحت‌تر می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید