ریزش مژه خانم ها و راههای پیشگیری از آن
ریزش مژه خانم ها و راههای پیشگیری از آن

ریزش مژه ممکن است نشانه عفونت باشد

عفونت در چشم ها خصوصا پلک می تواند به ریختن مژه ها بینجامد.این مسئله برای سلامت چشم هم مضر است چرا که مژه ها مانع از ورود گردو خاک و مواد آلاینده به درون چشم می شوند.با این همه اگر به خاطر نوعی عفونت باکتریایی شدید دچار آماس پلک چشم شدید،ممکن است با ریختن مژه ها و تورم و خارش هم مواجه شوید. به علاوه ممکن است ویروسی به چشم شما حمله کرده و منجر به تورم یا عفونت شود.در واقع این ویروس ها در منافذ پوستی و پیاز مو قرار می گیرند که میزان زیاد آنها می تواند به ریزش مژه ها بینجامد.

شاید ضعف سیستم ایمنی دارید

در برخی مواقع ضعیف شدن سیستم ایمنی شما می تواند دلیل ریزش مو در بخش های مختلف بدن از جمله چشم تان شود.این بیماری را ریزش مو می نامند که طی آن سیستم ایمنی بدن به پیاز مو حمله کرده و منجر به ریزش آن می شود.مصرف آنتی بیوتیک های تجویزی می تواند از این نوع ریزش مو از جمله مژه پیشگیری کند.

آرایش چشم ها کار دست تان داده!

آرایش چشم هیچ ارتباطی با سلامت چشم ها ندارد اما می تواند تا حدی بر مژه های شما اثر گذاشته و آنها را ازبین ببرد.استفاده از لوازم آرایشی زمخت و زبر مانند ریمل می تواند مژه ها را کش داده و آنها را ضعیف کند.علاوه بر اینکه اگر هنگام پاک کردن آرایش ، چشم هایتان را بمالید یا آنها را خیلی سخت فشار دهید این کار می تواند منجر به شکسته شدن و ریختن مژه ها شود.

بیش از اندازه استرس دارید؟

استرس می تواند بر سلامت عمومی شما و چشم های تان تاثیر بگذارد.کمبود خواب، رژیم غذایی نامناسب و خستگی عمومی همه و همه به شکسته شدن مژه ها و بروز خطراتی برای چشم ها به خاطر تماس با مواد حساسیت زا منجر می شود.

شاید کم کاری تیروئید مقصر ایت

معمولا عدم کارکرد درست غده تیروئید از جمله کم کاری یا پرکاری تیروئید می تواند در تعادل هورمونی بدن اختلال ایجاد کند و به ریزش مژه ها بینجامد.البته نگران نباشید پس از درمان این اختلال، مراقبت درست و رعایت اصول لازم ممکن است باعث رشد دوباره مژه ها شود.

نکند پیر شده اید؟

هیچ راه گریزی از این حقیقت نیست. با بالا رفتن سن هر بخش از بدن شما در معرض فرسایش آهسته و ثابتی قرار می گیرد و این مسئله غیر قابل تغییر است. با این حال اگر به شکل خطرناک و هشدار دهنده ای دچار ریزش مو شده اید، بهتر است حتما به یک پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید.

مژه هایتان را دوبرابر کنید:

۱-برای داشتن مژه های ضخیم و بلندتر ، مراقبت از مژه ها نخستین اقدام می باشد.سعی کنید همیشه مژه هایتان را در شرایط بهداشتی نگه دارید و هرگز شب ها با آرایش نخوابید.

۲-یک شانه مخصوص مژه یا ریمیل بخرید و مژه ها را شانه بزنید.این عادت به مژه هایتان کمک می کند تا قوی تر شوند و از شکستن آنها پیشگیری می کند.

۳-برای حفظ سلامت مژه ها می توانید از روش های درمان خانگی استفاده کنید.برای این کار پیشنهاد می شود به طور مرتب روغن زیتون به مژه هایتان بمالیدد

۴-یکی دیگر از چیزهایی که باعث تقویت مژه ها می شود وازلین است.البته افراد زیادی هم هستند که از روغن بادام استفاده می کنند تا مژه های شان حالت براق داشته باشد. می توانید آن را کمی با تخم مرغ مخلوط کنید تا از شکستن مژه ها پیشگیری کند.

۵-اگر مژه های شما چندان بلند و ضخیم نیست می توانید کاری کنید که اینطور شود،یعنی می توانید از ریمل مناسبی استفاده کنید.محصولات حجم دهنده زیادی وجود دارد که می تواند مژه هایتان را برجسته کند.

۶-تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید این می باشد که همیشه پیش از خوابیدن تمام آرایش خود را پاک کنید.این مسئله به خاط آن است کهخ استفاده زیاد از لوازم آرایشی و عدم تمیز کردن آنها باعث می شود مژه های شما ضعیف تر از قبل شود.

۷-اگر مژه هایتان در حد مطلوب نیست می توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید.برای این کار ابتدا در محل مورد نظر چسب های مخصوص آن را مالیده و بعد مژه ها را به آن بچسبانید.البته این کار به مهارت و توجه لازم نیاز دارد و باید مراقب باشید چسب با چشم تان تماس پیدا نکند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید