زنجبیل در این موارد می تواند یکی از مضرترین ماده های غذایی محسوب شود

دوران بارداری

زنجبیل حاوی ترکیبات بسیاری است که به سلامت عضله کمک بسیاری می کند. هضم غذا نیز به کمک این گیاه می تواند بسیار بسیار راحت تر صورت بگیرد. اما اگر باردار هستید زنجبیل برای شما مضر محسوب می شود. زنجبیل در طول دوران بارداری می تواند سبب زایمان زودرس شود.

به خصوص سه ماهه آخر می بایست مصرف این گیاه کاملا قطع شود.هر چند که تهوع صبحگاهی به خصوص در سه ماهه نخست با مقدار بسیار اندکی زنجبیل درمان می شود ولی در ماههای آخر کاملا مضر است.

اختلالات خون

زنجبیل به راحتی گردش خون را افزایش و سبب تحریک گردش خون می شود. این موضوع برای مبارزان چاقی و دیابت یک مزیت مثبت محسوب می شود. اما کسانی که از بیماری هموفیلی رنج می برند با مصرف این گیاه دچار مشکلات خاص خودشان خواهند شد.

هموفیلی یا اختلالات ژنتیکی از این قبیل پروتئین خون به حداقل خود می رسد و قادر به لخته شدن نیست.این عامل سبب خنثی سازی اثرات داروها شده و خونریزی های خطرناک ایجاد می کنند.

تداخل با بسیاری از داروها

در صورتی که شما در حال مصرف دارو جهت فشار خون بالا یا حتی دیابت هستید، زنجبیل می تواند اثر منفی بر اثر داروها داشته باشد.زنجبیل در  ترکیب داروهای ضد انعقاد خون و بتا بلاکرها همچنین انسولین آسیب هایی وارد می کند. بنابراین بهتر است مبتلایان به فشار خون بالا و همچنین افراد دیابتی تنها از داروهای خاص خودشان بهره مند شوند.

افراد کم وزن

اگر وزن کمی دارید و در حال تلاش برای به دست آوردن وزن بیشتری هستید هرگز زنجبیل نخورید. زنجبیل حاوی میزان زیادی فیبر است که سطح PH معده را افزایش می دهد و آنزیم گوارشی را تحریک می کند. این عمل سبب سوزاندن چربی شده و میزان اشتها و میل به غذا را کاهش می دهد.

مصرف منظم چای زنجبیل یا مکمل زنجبیل می تواند سبب از دست دادن وزن شود.بنابراین در صورتی که می خواهید وزن اضافه کنید مصرف زنجبیل گزینه مناسبی برای شما نیست.

هر چند که در این چند مورد زنجبیل برای بدن مفید محسوب نمی شود ولی می تواند جلوی ریزش مو را بگیرد.عادت ماهانه های نامنظم توسط زنجبیل درمان می شود.خواص این ریشه بسیار است و فقط در چند مورد نام برده منع می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید