پروين منصوري متخصص پوست، مو، ليزر و معاون پژوهشي مرکز تحقيقات پوست و سلول‌هاي بنيادي دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به مشکلات استفاده از سفيد‌آب براي لايه‌برداري از پوست اظهار داشت: در سالهاي اخير براي لايه برداري از پوست از ماده‌اي به نام سفيد‌آب استفاده مي‌شود و همين مسئله باعث بروز مشکلات متعددي از جمله انتقال ميکروب تب مالت از حيوانات به انسان شده است. بيان کرد: سفيد‌آب از نخاع گوسفند و ديگر حيوانات درست مي‌شود و اگر نخاع حيوان مصرف شده براي ماده سفيد‌آب دچار بيماري تب مالت شود، اين ماده نيز ناقل ميکروب بوده و تب مالت از طريق منافذ پوستي و خراش‌هاي ناشي از مصرف سفيدآب به بدن انسان منتقل مي‌شود.

منصوري عنوان کرد: سفيد آب از نخاع گوسفند و ساير حيوانات تهيه مي‌شود و اگر ميکروب تب مالت در داخل بدن حيوان نفوذ پيدا کند به دليل اينکه اين ميکروب تمامي اعضاي بدن را با خود درگير مي‌کند اين مسئله بسيار خطرناک است و مي‌تواند يک زنگ هشدار جدي براي افراد استفاده کننده از اين نوع ماده باشد. وي تأکيد کرد: در اثر لايه‌برداري پوست اگر اين روش باعث ايجاد خراش و يا زخمي شود،
ميکروب تب مالت به راحتي مي‌تواند وارد بدن انسان شده و به اين ترتيب تا ساليان دراز باعث ايجاد مشکلات پوستي فراواني علاوه بر انتقال اين ميکروب به بدن افراد مي‌شود.
وي يادآور شد: لايه‌برداري پوست به وسيله ماده سفيد‌آب مي‌تواند بر انتقال بيماري‌هاي موجود در حيوانات شده و حساسيت‌هاي مختلفي را براي مدت‌هاي طولاني در پوست و موي افراد ايجاد کند.