یکی از جذاب ‌ترین بخش‎‌های هر تورمسافرتی جدای از سرک کشیدن به جاذبه‌های گردشگری کشور و یا شهر مقصد، به چشیدن طعم غذاهای محلی آن منطقه مربوط می‌شود. به طور حتم می‌توان در هر ناحیه‌ای بنابر موقعیت جغرافیایی و ذائقه‌ی مردم، طعمی متفاوت یافت. شاید مواد اولیه همانی باشد که شما هم در منزل از آن استفاده می‌کنید اما طرز پخت، ادویه‌ها و حال‌وهوای غذا متفاوت است. امروز قصد داریم به کشور هندوستان سفر کنیم و از غذاهای خوش رنگ ‌و لعاب و فوق العاده‌ی آنها بگوئیم.

غذا - هندوستان

 ) Garam masala

شاید بتوان این طور گفت که پخت غذاهای هندی بدون گرم ماسالا ممکن نیست. این ادویه ‌ی خاص مخلوطی است از انواع ادویه‌های معطر و طعم دهنده که بو و طعمی خاص به غذاهای هندی می ‌دهد. گرم ماسالا که معروف ‌ترین ادویه‌ی هندوستان است، از اقلامی به حساب می‌آید که همواره توسط گردشگران تورمسافرتی هندوستان خریداری می‌شود و به عنوان سوغاتی فوق العاده ای در تورهای مسافرتی در نظر گرفته می شود. این ادویه تلفیقی بی نظیر از ۱۴ ادویه بوده و شامل زیره، فلفل سیاه، هل، رازیانه، میخک، دارچین، برگ بو و … می باشد.

غذا - هندوستان

 2) Rogan Josh

این غذا در هندوستان به نام کشمیری‌ها سند خورده و می‌توان گفت که امضای بی چون و چرای کشمیری‌ها پای روغن جوش ثبت شده است. این غذا که از گوشت بره، گرم ماسالا و روغن حیوانی تهیه می‌شود، عطری خاص به سفره‌های هندی می‌بخشد و با رنگ و لعاب فوق العاده‌ی خود از خوش طعم ترین‌های هند است، از جهت دیگر محبوبیت خاصی بین گردشگران تورمسافرتی هندوستان دارد و پایه ثابت تمام مجالس و مهمانی‌ها می باشد.

غذا - هندوستان

 3) Butter Chicken

رنگ و لعاب این غذا و عطر فوق‌العاده‌ی آن باعث شده که پنجابی‌ها به آن افتخار کنند. این غذا از مرغ تازه و سس گوجه فرنگی تشکیل می‌شود، اگرچه دنیایی از ادویه‌جات که به آن طعم و مزه می‌دهند را نباید فراموش کرد. مرغ را از یک شب قبل در خامه، ماست و ادویه می خوابانند و روز بعد معجزه‌ای فوق العاده را به گردشگران تورمسافرتی ارائه می‌ دهند. توصیه می کنیم که حتما آن را امتحان کنید.

غذا - هندوستان

 4) Bhapaa Aloo

اگر به دنبال یک پیش غذای فوق العاده در رستوران‌های کشور هفتاد و دو ملت هستید، این غذا فوق العاده است. بهاپا آلو که غذای سنتی بنگالی‌ها می باشد، از نارگیل، روغن بادام و سیب زمینی تازه تهیه می ‌شود. این غذا از محبوب ‌ترین پیش‌غذاهایی است که گیاه خواران در تورمسافرتی خود به هندوستان سفارش می‌دهند.

غذا - هندوستان

 5) Banjari Gosht

به طور حتم راجستانی‌ها در اعتلای آشپزی این کشور نقشی اساسی را ایفا کرده‌اند. خوراکی های این خطه با ظاهری فوق العاده، طعمی عالی و عطری منحصر به فرد، هر کسی را به وجد می آورند. این غذا از گوشت گوسفند، ماست، ادویه و برخی سبزیجات معطر تهیه می ‌شود. می ‌توانید در تورمسافرتی خود به هندوستان آن را امتحان کرده و از طعم فوق العاده‌ی آن لذت ببرید.

غذا - هندوستان

 

منبع : همگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید