نام های ممنوع برای نوزادان در برخی کشورها

نام های ممنوع برای نوزادان در برخی کشورها

گذاشتن برخی نام ها روی نوزادان تازه متولد شده در بعضی کشورهای جهان ممنوع است و قوانین سفت و سختی درباره ی نام نوزادان اعمال می شود که بر شهروندان آن کشورهاست که آن قوانین را زیر پای نگذارند. در این گزارش با نمونه هایی از این اسامی آشنا خواهید شد.
 
 
نیوزیلند
نام هایی از جمله  Mafia و ۴Real در فهرست نام های ممنوعه در نیوزیلند هستند، هر اسمی که حروف الفبا در آن نباشد و یا اسم هایی که توهین آمیز باشند در نیوزیلند ممنوع اند.
 
 
آلمان 
در آلمان باید اسم نوزاد بر جنسیت او دلالت کند و همین طور اسم انتخابی نباید تأثیر منفی روی کودک داشته باشد. در آلمان دفتری به نام Standesamt دایر است که تعیین می کند آیا اسم نوزاد مناسب است یا نه. Woodstock, Stompie, Matti, Kohl از جمله نام های مردود در آلمان هستند.
 
 
پرتغال
در پرتغال سند رسمی هشتاد صفحه ای وجود دارد که به موجب آن گذاشتن برخی اسامی برای نوزادان ممنوع است. در برهه ای از زمان تنها نام های تورات و نام های الهام گرفته از مسیحیت مورد تایید بود و غیر از آن ممنوع بودند از جمله آنها می توان به نام هایی همچون Nirvana, Olaf, Kennedy اشاره کرد.
 
 
دانمارک
در دانمارک ۷۰۰۰ اسم مورد پذیرش وجود دارد که نامگذاری خارج از آن نیازمند موافقت دادگاه است. Monkey و Pluto از جمله نام های ممنوع در کشور دانمارک است.
 
 
نروژ
قانون سخت در نامیدن کودکان به قرن نوزدهم بازمی گردد و هدف آن حمایت از کودکان در برابر نام های عجیب و غریب است. از جمله نام های مورد پذیرش در نروژ می توان به نام هایی از جمله Dits و Raabi و نام هایی مثل world و Fridvall…

اشاره کرد و نام های غیر مقبول  مثل Gesher است. یک زن نروژی به خاطر عدم پذیرش نام دیگری به غیر از  Gesher برای فرزندش دو روز به زندان افتاد. این کلمه در زبان عبری به معنای پل است.
 
 
سوئد
سوئد تلاش برخی شهروندان خود را برای گذاشتن نام هایی مثل Superman و یا Metallica بر روی فرزندانشان را خنثی کرد.
 
 
ژاپن
در ژاپن نام نوزادان باید هماهنگ با سامانه نگارش زبان ژاپنی و واژه نگار کانجی باشد‌. هدف از چنین قانونی اطمینان از سهولت در خواندن و نوشتن این اسامی است. همچنین در ژاپن اسامی نامناسب مثل  Akuma  به معنای شیطان ممنوع است.
 
 
مالزی
مالزی قانون نامگذاری نوزادان را از سال ۲۰۰۶ میلادی سخت تر کرد تا از گذاشتن نام های عجیب مانند Smelly Dog به معنای سگ بدبو و یا ۰۰۷ جلوگیری کند؛ همانطور که مالزیایی ها نمی توانند نام حیوانات، حشرات، میوه و یا رنگ ها را بر روی فرزندان خود بگذارند.
 
 
ایسلند
نام نوزادان در ایسلند باید با قوانین گفتاری و نوشتاری ایسلندی ها مطابقت داشته باشد. برای مثال گذاشتن اسم هایی از قبیل Carolina أو Christa ایسلند روی نوزادان غیرقانونی است زیرا الفبای ایسلندی فاقد حرف C است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید