نشانه های یک رابطه با ثبات و عاشقانه را بدانید

نشانه های یک رابطه با ثبات و عاشقانه را بدانید

به نظر شما یک رابطه بادوام و با ثبات باید چه ویژگی های داشته باشد؟ آیا دعوا در ارتباط و انتقاد کردن نشانه بدی در ارتباط هست؟ با این‌که هر ارتباط ای منحصر به‌فرد هست محققان بعضی از ویژگی‌های کلیدی مشترک مانند مهربانی و سخاوتمندی، را در ارتباط های بادوام یافته‌اند.

یکی از بزرگ ترین موانعی که در یک ارتباط با آن مواجه میشویم تصمیم گرفتن درباره زمان برداشتن قدم بزرگ بعدی هست با هم بودن، ازدواج یا جدایی.

بنابراین نگاهی به چند مطالعه بزرگ درباره ارتباط‌های بادوام و متون روانشناسی کردیم و با در نظر داشتن این‌که هر ارتباط ای متفاوت هست، بعضی از بزرگ ترین نشانه‌های یک ارتباط بادوام را نشان داده‌ایم. آن ها را در ادامه می خوانیم.

۱. از یک دوست بپرسید.

محققان دانشگاه پردو در تحقیقی در ۲۰۰۱ دریافتند دوستان در پیش‌بینی نتیجه‌ی ارتباط یک زوج از خود انها بهتر میباشند.

۲. تلاش‌های شما خیلی چیزها می گوید.

مطالعه‌ای در دانشگاه پردو در ۲۰۰۸ دریافت آدم‌هایی که برای ارتباط‌شان بیش‌تر مایه گذاشته‌اند، از وقت گذارندن با یک‌دیگر، تا با هم بودن، تا به اشتراک گذاشتن پول، ارتباط‌ی ماندگارتری هم دارند.

۳. زمان نزدیکی مهم هست.

متخصصان درباره این‌که دقیقا از چه زمانی باید ارتباط‌ی جنسی را آغاز کنید تا از دوام ارتباط مطمئن باشید، اتفاق نظر ندارند. بعضی می گویند باید تا ازدواج صبر کنید در حالیکه بعضی دیگر میگویند تنها ۳۶ ساعت برای شروع یک ارتباط‌ی نزدیک‌ترکافی هست. با وجود این ابهام ۳۶ ساعت حداقل زمان پیشنهاد‌شده هست.

۴. مهم هست که احساس کنید حامی دارید.

مطالعه‌ای از دانشگاه دیویس کالیفرنیا در دریافته هست آدم‌هایی که احساس میکنند ارتباط‌شان توسط دوستان و خانواده حمایت میشود- فارغ از این‌که واقعا این‌طور هست یا نه- بیش‌تر احتمال دارد ارتباط‌های طولانی را دارند.

۵. انتقاد قاتل یک ارتباط هست

بر زمینه نظر جان گاتمن، روان‌شناسی که ۴۰ سال را صرف مطالعه‌ی هزاران زوج کرده‌هست، زوج‌هایی که از یک‌دیگر انتقاد میکنند نیمه‌ی مفید چیزهایی راکه همسرشان برای آن ها دارد از دست میدهند.

۶. تعامل‌های مثبت کلیدی میباشند

هانا فرای، ریاضی‌دان، در یک گفت‌وگوی تد در ۲۰۱۴ با رجوع به کار روان‌شناس جان گاتمن می گوید در ارتباط‌هایی که همه ی وقت تعامل مثبت وجود دارد، مانند خندیدن به جوک‌های هم، یا با هم غذا درست کردن، رفتار بد مانند تذکرهای تند راحت‌تر بخشیده میشود.

۷. حدس بزنید همسرتان چه‌قدر شاد هست

۲ محقق اقتصادی در بررسی ۳۵۰۰ زن و شوهر، کشف کردند آدم‌هایی که حدس می‌زدند همسرشان از ارتباط شاد هست«در صورتی که این‌طور نبود» ۲ برابر بیش‌تر احتمال دارد ۶ سال دیرتر از کسانی طلاق بگیرند که درست حدس زده‌بودند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید