۲۰ نکته ناگفته درباره بتمن که نمی دانید

۲۰ نکته ناگفته درباره بتمن که نمی دانید

شخصیت بتمن را می‌توان یکی از پرطرفدارترین شخصیت‌های کمیک دانست. فیلم‌ها و بازی‌های ویدئویی زیادی براساس این شخصیت محبوب کمیک‌های DC تاکنون ساخته شده است. در این مطلب قصد داریم تا ۲۰ نکته‌‌ی بسیار جالب درباره‌ی بتمن را برای شما شرح دهیم.

در ابتدا قصد داریم تا معرفی از فیلم‌های مختلفی که براساس شخصیت بتمن ساخته شده‌اند را برای شما معرفی کنیم. فیلم‌هایی که براساس این شخصیت ساخته شده‌اند را می‌توان به سه بخش مجزا تقسیم که به صورت جداگانه در زیر قابل مشاهده هستند: اولین فیلم‌ها و سریال‌هایی که براساس شخصیت بتمن ساخته شدند:

  • (Batman (۱۹۴۳
  • (Batman and Robin (۱۹۴۹
  • (Batman (۱۹۶۶

چهار فیلمی که توسط تیم برتون ساخته شد:

  • (Batman (۱۹۸۹
  • (Batman Returns (۱۹۹۲
  • (Batman Forever (۱۹۹۵
  • (Batman & Robin (۱۹۹۷

و سه‌گانه‌ی معروف کریستوفر نولان:

  • (Batman Begins (۲۰۰۵
  • (The Dark Knight (۲۰۰۸
  • (The Dark Knight Rises (۲۰۱۲

۲۰ نکته‌ای که درباره‌ی شخصیت رازآلود بتمن نمی‌دانید:

۱- شهری در ترکیه وجود دارد که نام آن «بتمن» است. ما نمی‌دانیم که آیا این ابرقهرمان در این‌جا ساکن بوده یا خیر. اما مکان زیبایی است.

 

۲- بتمن در دهه‌ی ۹۰ میلادی با ویروس ابولا مبارزه می‌کرد و رابین تقریبا مرده بود. حتی ابرقهرمانان هم باید بهداشت را رعایت کنند.

 

۳- کلمه‌ی بتمن برای اشاره به خدمت‌کار شخصی استفاده می‌شد. پس آلفرد پنی‌ورث در واقع بتمنِ بتمن بود. اگر خود آلفرد پنی‌ورث، بتمنی برای خود داشت، چه می‌شد؟ بتمنِ بتمنِ بتمن؟ قضیه کمی پیچیده شد!

 

۴- بن افلِک تنها بازیگری است که هر دو نقش بتمن و سوپرمن را در دو فیلم مختلف بازی کرده است. همین مانده که او در یک فیلم هر دو نقش را بازی کند. البته در فیلم در حال ساخت Batman vs Superman: Dawn of Justice نقش سوپرمن را هنری کویل بازی می‌کند.

۵- در سال ۱۹۹۶، دو کمپانی DC و مارول کتاب کمیکی را منتشر کردند که در آن دو شخصیت بتمن و ولورین باهم ترکیب و به یک شخصیت جدید به نام دارک کلاو (Dark Claw) تبدیل شده بودند که تصویر آن را در زیر مشاهده می‌کنید:

 

۶- تام هاردی (شخصیت بین در فیلم The Dark Knight Rises) باید سه اینچ پاشنه در کف پای خود اضافه می‌کرد تا هم قد کریستین بیل شود و بتواند به صورت مستقیم در چشم‌های بتمن نگاه کند.

 

۷- پول روبنز (بازیگرمعروف نقش پی وی هرمان در برنامه‌های تلویزیونی) در فیلم Batman Returns سال ۱۹۹۲ نقش پدر پنگوئن را داشت. کدام نقش او را بیشتر دوست دارید؟

 

۸- بتمن زمانی یک مقام در ارتش به حساب می‌آمد. این نام متعلق به افسری بود که به صورت منظم خدمت می‌کرد.

 

۹- کوئنتین تارانتینو، کارگردان مشهور هالیوودی شخصیت بتمن را دوست ندارد. او مدعی است که او، شخصیت جالب توجهی نیست. طبق صحبت‌های تارانتینو بهترین بتمن می‌توانست توسط آلک بالدوین در دهه‌ی هشتاد بازی شود.

۱۰- انیمیشن کم نام و نشانی به نام Batman vs Dracula) Batman fights Dracula) وجود دارد که کمتر کسی از وجود آن باخبر است و مطمئنا بسیاری از طرفداران دوست دارند که آن را ببینند.

 

۱۱- پیش‌بینی حرکات ریدلر توسط بتمن، باعث دیوانگی شدید این شخصیت منفی می‌شود. ریدلر یک تله‌ی عالی برای بتمن ساخته بود،‌ اما این ابرقهرمان از آن‌جا فرار کرد. زمانی که او به تیمارستان آرکهام برده می‌شد، شوک حاصله و حس کنجکاوی بر روی سلامتی روانی ریدلر تاثیر بسیاری می‌گذاشت.

 

۱۲- طرح اولیه‌ی شخصیت بتمن توسط لئوناردو داوینچی و ترکیبی از چند فیلم به وجود آمده است. بال‌های بتمن توسط طرح اولیه‌ی وسیله‌ی پروازی داوینچی، لباس‌ها و شخصیت او از فیلمی به نام Bat Whisperers در سال ۱۹۳۰، نقاب او که رفیق شفیق اوست، از فیلم The Mask of Zorro در سال ۱۹۲۰ و در نهایت مخفی‌ ماندن و هویت دوگانه‌‌ی او، از شخصیتی قدیمی به نام Shadow الهام گرفته شده است.

 

۱۳- هویت مخفی بتمن، زیاد بر کسی پوشیده نیست و راز تلقی نمی‌شود. در حقیقت یازده نفر می‌دانند که بروس وین و بتمن یک نفر هستند.

 

۱۴- بتمن به صورت دائم ۳۴ ساله است. اما مجموعه‌ای از کارها را در کارنامه‌ی خود دارد. از جمله‌ی این کارها می‌توان به آموزش در دانشگاه‌های کمبریج و سوربن ، تجربه‌ی FBI، آموزش هنرهای رزمی در آسیا، یادگیری روش‌های مخفی ماندن از نینجای واقعی و… نام برد.

 

۱۵- شاید این موضوع را شنیده باشید؛ فیلم The Dark Knight (دومین نسخه از سه‌گانه‌ی کریستوفر نولان) اولین فیلم بتمن بود که در آن نام «بتمن» وجود نداشت. این تصمیم موفقیت آمیز توسط نولان گرفته شد که فیلمی را برای این ابرقهرمان بسازد و در آن کلمه‌ی بتمن به کار برده نشود.

 

۱۶- مارک همیل (بازیگر نقش لوک اسکای‌واکر در فیلم Star Wars) صدا پیشه‌ی شخصیت جوکر در سریال انیمیشنی Batman: The Animated Series بود. آخرین مبارز کهکشان در این سریال تلویزیونی در سمت منفی داستان بتمن قرار داشت.

 

۱۷- اندی وارهول اولین فیلم بتمن را کارگردانی کرده است. اگرچه فیلم Batman Dracula او هیچ‌وقت منتشر نشد.

 

۱۸- شهر گاتهام در واقع در منطقه‌ی ناتینگهام قرار دارد. سفر نویسنده‌ای به نام واشینگتن ایروینگ به انگلیس قبل از ساخت فیلم تاحدودی الهام‌بخش این قضیه بود.

 

۱۹- گروه موسیقی راکی به نام بیتل‌ها در دنیای بتمن وجود دارد. این گروه در لیورپول انگلیس واقع است و شامل چهار نفر به نام‌های جورج هریسون، جان لنون، پُل مک‌کارتنی، و رینگو استار هستند که آهنگ‌های به یادماندنی را دهه‌ی ۶۰ می‌نواختند. زمانی که بتمن در حال  نجات دنیا بود، نسبت به فرهنگ‌های معروف نیز ابزار علاقه نشان می‌داد.

 

۲۰- این طرفداران بودند که باعث مرگ رابین (دوست و همکار بتمن) شدند. در سال ۱۹۹۸ از خوانندگان کتاب کمیک پرسیده شد که نظرشان درباره‌ی پایان داستان چیست؟ اکثریت (۵۳۴۳ از ۱۰۰۰۰ نفر) به مرگ او رأی دادند. او هم بی‌درنگ کشته شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید