۸ راهکار جهت جلوگیری از چرب شدن موها

هر روز شستن موها بسیار مضر است و باعث می‌شود غدد سبابه (غدد چربی پوست) چربی بیشتری تولید کنند در نتیجه باعث می‌شود وارد یک چرخه کاملا نادرست شوید. با به کار بردن توصیه‌هایی که در این مطلب آمده دیگر مجبور نیستید هر روز موها را بشوئید.  

مراقب لیست غذاهایتان باشید

اگر می‌خواهید موهایتان برای مدت طولانی تمیز بماند هر نوع غذای چرب و سرخ کردنی را از لیست غذاهایتان حذف کنید و همینطور شکر، نان سفید و غذاهای کنسرو شده. این غذاها را با میوه‌ها، سبزیجات، لبنیات، گوشت‌های بدون چربی و آجیل جایگزین کنید. این کار فعالیت غدد چربی را کاهش می‌دهد.

شامپوی خشک استفاده کنید

برای مخفی کردن چربی موها شامپوی خشک را از فاصله ۸ تا ۱۰ سانتی به ریشه موها بزنید.

مراقب دمای آب باشید

موها را با آب ولرم بشوئید. آب داغ چربی‌های زیر پوست را افزایش می‌دهد. پس از شستشو اجازه دهید موها به طور طبیعی خودش خشک شود.

موها را ببافید

برای مخفی کردن چربی موها ابتدا جلوی موها را به عقب شانه بزنید تا چربی ریشه‌های مو کمتر مشخص باشد و موها را ببافید.

قبل از خواب موها را شانه بزنید

قبل از خواب موها را شانه بزنید و هنگامی که سرتان را روی بالش قرار دادید موها را روی بالش عقب بدهید. اگر موها بلندی دارید بهتر است هنگام خواب آن‌‌ها را ببافید

فرق مو را عوض کنید

فرق موها را عوض کنید. دلیل این کار مشخص است. همه ما تقریبا عادت داریم فرق موها را از یک سمت مشخصی باز کنیم و این باعث می‌شود آن قسمت موها کم پشت‌تر نشان داده شود. هنگام چرب شدن موها این وضعیت بدتر است. عوض کردن فرق مو حجم موها را بیشتر نشان می‌دهد.

موها را به کف سر نچسبانید

با چسباندن موها به کف سر و محکم بستن موها چربی آن بیشتر نشان داده می‌شود. بهترین کار این است که موها را به عقب شانه بزنید تا حجم موها بیشتر نشان داده شود و سپس موها را از پشت ببندید.

برس مو را بشوئید

فراموش نکنید که مرتبا برس موهایتان را بشوئید تا چربی پوست، نرم کننده و مواد آرایشی که روی آن مانده موهایتان را به هم نچسباند. برس‌ها و شانه‌ها باید هفته‌ای یک بار با شامپو یا صابون تمیز شسته شوند.

روش‌های صحیح شستشوی موها

برای وز نشدن موها آن ها را به جای حوله با یک تیشرت نخی خشک کنید. کف سر را هنگام شستشو محکم نمالید. با سر انگشت‌ها به آرامی شامپو را روی موها ماساژ دهید. هرگز به ریشه موها شامپو نرم کننده نزنید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید