13 دانستنی عجیب و جالب

۱ – میخائیل کلاشنیکف مخترع اسلحه AK-47 از اختراع خود بسیار پشیمان بود و همیشه میگفت علاقه داشته به جای اسلحه، ماشینی تولید میکرد که بتواند به انسان خدمت کند. مثلا یک ماشین چمن زن.

۲ – یکی از عجیب ترین مزایده های تاریخ مربوط به اسکارلت جوهانسون است. او در یک برنامه مصاحبه تلویزیونی با دستمال کاغذی بینی خود را تمیز کرد. این دستمال با قیمت ۵۳۰۰ دلار در مزایده فروخته شد!

۳ – اگر مى شد هم اکنون از فاصله ۳۰ سال نورى به زمین و کشور عزیزمان ایران نگاه کنیم دقیقا به سال ۱۳۶۵ برمى گشتیم در حالى که شهداى عزیز مشغول جنگ هستند!

۴ – هوایی که در بسته های چیپس وجود دارد و بیشتر مصرف کنندگان از وجود آن ناراضی هستند، در واقع نیتروژن است و برای تُرد نگهداشتن قطعات چیپس، داخل بسته تزریق میشود.

۵ – تا به حال بیش از ۳۰۰۰ نفر با پریدن از پل گلدن گیت سانفرانسیسکو، خودکشی کرده اند تنها ۲۶ تا از آنها زنده ماندند. هر ۲۶ نفر گفتند به محض پریدن، از کار خود پشیمان شده و خواستند که زنده بمانند.

۶ – سال ۱۹۶۹ رولینگ استون کنسرتش را رایگان اعلام کرد، ۳۰۰ هزار نفر براى کنسرتش آمدند، از شدت شلوغى ۴ نفر جان باختند اما تغییرى در آمار صورت نگرفت، چرا که ۴ نوزاد نیز در این کنسرت بدنیا آمدند.

۷ – آمازون وقتى نتونه کالایى رو به موقع بدست مشتریش برسونه، هزینه ارسال رو که نمیگیره هیچ یه هدیه هم براى مشترى بابت معذرت خواهى در نظر میگیره!

۸ – وقتى شرکت برنج کانزاس فهمید که مادران فقیر از کیسه برنج براى کودکانشان لباس میدوزند ، شروع به استفاده از پارچه هاى زیبایى کرد که در کمال مهربانى آرم شرکت نیز با اولین شستشو از آنها پاک میشد

۹ – یونانیان باستان شلوار نمی پوشیدند چون شلوار را عجیب و مسخره میدانستند! رومی ها نیز شلوار نمی پوشیدند زیرا به نظرشان پوشیدن شلوار دور از تمدن بود. تنها قبایل وحشی و بربر شلوار به پا میکردند!

۱۰ – اگر صبح ها زوجین ۳۰ ثانیه هم را در آغوش بگیرند، استرس در آن روز به حداقل خود میرسد، صبح زمانى است که بدن به بالاترین سطح کورتیزول (هورمون استرس) خود رسیده است.

۱۱ – سپاه چنگیز خان در زمان حمله به شهرها جسد سربازان مبتلا به طاعون را به داخل شهر می انداختند تا مردم را مبتلا کرده و مقاومت آنها را بشکنند. این اولین جنگ بیولوژیک ثبت شده در طول تاریخ است.

۱۲ -محافظان استالین آنقدر از او هراس داشتند که تا ۱۲ ساعت بعد از سکته او جرات نداشتند پزشک خبر کنند چون میترسیدند که استالین پس از بهبودی به خاطر سرپیچی از دستورات، آنها را اعدام کند

۱۳ – آرنولد بدنسازی را از ۱۴ سالگی شروع کرد و تنها ۲۳ سال داشت که قهرمان المپیا شد نام او در کتاب گینس به عنوان بهترین و کاملترین بدن انسانی آمده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید