5 مکان دیدنی که باید در سفر به دبی ببینید

در حال حاضر و در گوشه کنار جهان انواع شهرها یا کشورها با جاذبه های گردشگری و طبیعتگردی وجود دارند که برای اکثر توریستان و گردشگران جذاب و دیدنی می باشد می توان گفت یکی از این شهرهای مهم و زیبا شهر دبی می باشد.

دبی یکی از شهرهای امارات متحده عربی است این شهر زیبا یکی از هفت  امارت امیرنشین امارات متحده عربی است در این شهر شیخ نشینان زندگی می کنند و می توان گفت که این شهر با وسعت کمی که دارد، ثروت بسیاری داشته و یکی از قطب های تجاری خاورمیانه به شمار می آید.

البته بیشترین سرمایه گذاری ها و شعب شرکتهای خارجی در این شهر باعث رونق اوضاع تجاری و اقتصادی این شهر شده است علاوه بر وضعیت تجاری و اقتصادی دبی که همواره تاجران و بیزینس من های بسیاری را به خود جذب می کند مکانهای زیبا و گردشگری نیز باعث می شود اکثر مسافران برای تفریح به این شهر سفر کنند.

دبی دارای مکانها و بناهای تاریخی نیز می باشد که دیدن آنها خالی از لطف نیست از همین رو در این متن به ۵ مکان دیدنی که باید در سفر به دبی ببینید اشاره می شود زیرا لازم است بدانید که قبل از سفر به دبی چه مکانهایی برای دیدن و تفریح مناسب است، به عبارتی سعی نمودیم تا راهنمای خوبی برای سفر شما به دبی باشیم

دبی مکانهای بسیاری برای دیدن و گردشگری دارد اما در این متن فقط به ۵ مورد اشاره می شود شما می توانید مقالات دیگر سایت را مشاهده کنید تا با سایر مکانهای گردشگری دبی آشنا شوید. موزه دبی، برج العرب، برج خلیفه، دبی مال و آکواریوم دبی برای انتخاب و گردش گزینه های مناسبی می باشد که به صورت زیر توضیح داده شده است .

۵ مکان دیدنی که باید در سفر به دبی ببینید

 1) دبی مال

یکی از بزرگترین مراکز تجاری دنیا در شهر دبی قرار دارد ,دبی مال بزرگترین مرکز تجاری می باشد که دارای فروشگاه های بسیاری است شما می توانید برای خرید به دبی مال رفته و از تمامی برندهایی که مایل باشید خرید کنید در این مرکز تجاری تمامی برند ها از کشورهای مختلف دارای شعبه می باشند.

دبی مال چندین طبقه می باشد که دارای وسعتی بسیار است به طوری که در این مرکز تجاری برای جابه جایی بین فروشگاه ها می توانید از تاکسی استفاده نماید و در این مال , تاکسی ها آماده جابه جایی افراد می باشند.

۲) موزه دبی

موزه دبی یکی دیگر از مکان های دیدنی دبی است. قلعه الفهیدی‌که در سال ۱۸۰۰ بنا گردید، موزه دبی را در خود جای داده و به نظر می‌رسد که قدیمی‌ترین بنای دبی است.

در ورودی موزه دبی، بازدید‌کننده می‌تواند مجموعه‌ای از نقشه‌های قدیمی خلیج فارس و امارات‌را همراه با عکس های هوایی که توسعه شهری قابل ملاحظه دبی را بین سال های ۱۹۶۰ و ۱۹۸۰ نشان می‌دهند، مرور نماید.

۳) برج خلیفه دبی

برج خلیفه آسمان خراشی است که در شهر دبی قرار دارد. این برج با ۱۶۰ طبقه و ارتفاع ۸۲۸ متر در حال حاضر عنوان بلندترین سازه ساخته شده به دست بشر را به خود اختصاص داده‌است.

برج خلیفه در سال  ۲۰۱۰ افتتاح شد. این برج در خیابان شیخ زاید در دبی واقع شده و دارای بخش‌هایی با کاربردهای تفریحی، مسکونی، تجاری و اداری می‌باشد و بخشی از آن نیز به عنوان هتل درنظر گرفته شده‌.

این برج بزرگ و زیبا از نزدیک بسیار شگفت انگیز است، لذا به تمامی گردشگران پیشنهاد می شود که این برج زیبا و بلند را از نزدیک مشاهده کنید.

۴) هتل برج العرب

یکی دیگر از مکانهای دیدنی دبی برج العرب است.این هتل مجلل در دبی واقع شده است . ارتفاع این هتل ۳۲۱ متر است این هتل جزء منحصر بفرد ترین هتل های دنیا است این هتل در دریا بر جزیره مصنوعی در فاصله ۲۸۰ متری از ساحل خلیج فارس قراردارد که فقط از طریق راهی منحنی شکل به شهر می رسد . این هتل اتاق های معمولی ندارد بلکه متشکل از ۲۰۲ سویت دوبلکس است.

۵) آکواریوم دبی

آکواریومی عظیم به طول ۵۱ متر، عمق ۲۰ متر و ارتفاع ۱۱ متر با مخزنی به ظرفیت ۱۰ میلیون لیتر، در طبقه‌ همکف دبی مال و بزرگترین آکواریوم دنیاست. به نمایش‌گذاشتن هزاران جانور دریایی و صدها کوسه و سفره‌ماهی باعث شده که آکواریوم دبی یکی از بهترین مکانهای دیدنی دبی باشد.

بخش بزرگی از این آکواریوم را می‌توان به شکل رایگان در دبی مال دید ولی اگر دوست دارید بیشتر لذت ببرید، وارد تونل آکواریوم در عمق ۱۱ متری آن شوید و در حالی که دور تا دورتان را ماهی‌ها فرا گرفته‌اند از میان آکواریوم عبور کنید. ولی اگر این هم راضی‌تان نکرد می‌توانید به کمک غواصان وارد آکواریوم شوید و در کنار کوسه‌های آکواریوم، یکی از بی‌نظیرترین تجربه‌های زندگیتان را داشته باشید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید