گاهی اوقات هنگام تمیز کردن خانه احساس می‌­کنیم که این کار مثل یک چرخه معیوبی است که هیچ انتهایی ندارد و هر جای خانه را که تمیز می‌­کنیم باز باید به سراغ جاهای دیگر برویم. در این مطلب می­‌خواهیم ترفندهایی را به شما معرفی کنیم که  کارهای خانه برای خانم­‌های خانه دار محدودتر شود. با موضوع آزاد همراه باشید.

۱- از پادری استفاده کنید
یکی از راه‌­هایی که از انتقال آلودگی و گرد و غبار و کثیفی ناشی از کفش­‌ها به داخل خانه جلوگیری می‌­کند استفاده از پادری یا قالیچه‌­های ظریف داخل یا بیرون در است. این کار به فرایند شستن کف پوش ها و فرش­‌ها کمک زیادی می‌­کند. بهتر است از پادری‌­های سبکی استفاده کنید که هنگام کثیف شدن با یک تکان ساده از شر آلودگی آنها راحت شوید.

۲- از دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن گرد و غبار استفاده کنید
این ترفند بر روی همه سطوح مثل شیشه و .. جواب نمی‌­دهد اما بر روی سطوح چوبی و تمیز کردن قرنیز­ها کمک زیادی به شما می‌­کند. این پارچه‌­های نرم نخی نه تنها گرد و غبار را جذب می‌­کند بلکه احتمال نشستن مجدد آنها را هم کاهش می‌­دهد.

۳- وسایل اضافی را جمع کنید
یکی از دلایلی که خانه شما را کثیف نشان می‌­دهد و باعث می‌­شود به راحتی نتوانید همه جا را تمیز کنید در هم ریختگی خانه است و هر چقدر وسایل دم دست کمتر باشد خانه شما تمیز تر است. همچنین نباید فراموش کرد که جای نگهداری وسایل مثل کمدها و کابینت­‌ها هم باید مرتب و تمیز باشد زیرا آشفتگی وسایل در آنها خودش را نشان نمی‌­دهد و شما بعد از مدتی متوجه نامرتب بودن خانه می‌­شوید.
برای راحت شدن از شر جانوران و حشرات موذی در خانه هم باید کثیفی و زباله­‌ها را تا جایی که می‌­توانید دور بیاندازید. و بعد از خرید مشما و زباله‌­ها را سریع از خانه خارج کنید. همچنین می‌­توانید وسایل اضافی خانه را با شرکت در کارهای خیریه به افراد نیازمند بدهید و کمی از شلوغی خانه کم کنید.

۴- لباس­‌های کثیف را مدیریت کنید
یک سبد تمیز برای لباس‌­های کثیف در گوشه خانه یا در حمام در نظر بگیرید که در صورت پر شدن آنها را سریعا بشویید و اجازه ندهید روی هم تلنبار شوند، بهتر است از سبدهایی استفاده کنید که داخل آنها دیده نمی‌­شود تا خانه نامرتب به نظر نرسد. این کار باعث می‌­شود کمدهای خانه بوی نامطبوع لباس­‌های کثیف را به خود نگیرد.

۵- از پاک کننده‌­های جادویی استفاده کنید
خیلی از دستمال‌­ها و پاک کننده‌­ها در بازار هستند که مخصوص سطوح مختلف طراحی شده اند و شما می­‌توانید آنها را حمام یا سرویس بهداشتی نگهداری کنید تا هنگام لزوم از آنها استفاده کنید. برای مثال دستمال مرطوب را دم دستتان بگذارید تا برای تمیز کردن کانتر آشپزخانه بعد از هر بار استفاده از آن استفاده کنید این کار کمک می‌­کند تا آلودگی‌­ها روی هم جمع نشوند و برای تمیز کردن به سختی نیافتید.

۶- برای تمیز کردن خانه روز و ساعت مشخص کنید
شما می‌­توانید برای جلوگیری از کثیف شدن خانه یک روز و ساعت مشخص را برای تمیز کردن در نظر بگیرید، روزهای آخر هفته زمان خوبی برای این کار هستند و سعی کنید در این زمان­‌ها هیچ کار دیگری را انجام ندهید با انجام این کار هر هفته، در طولانی مدت خانه شما کمتر کثیف می‌­شود.

 

منبع : موضوع آزاد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید