9 روش تشخیص ادکلن های اصل از قلابی

وقتی از عطر فروشی ارزان قیمت خرید می کنید امکان این که عطر قلابی باشد خیلی زیاد است. عطرهای مصنوعی و قلابی در قفسه های خیلی از فروشگاه ها وجود دارند. خرید ادکلن قلابی نه تنها شما را ناراحت می کند بلکه برای سلامتی تان نیز مضر است. بنابراین باید بتوانیم اصل و قلابی آن ها را به خوبی تشخیص دهیم. در این مطلب چندین مورد ذکر کرده ام که نشانه قلابی بودن عطرهاست.

تشخیص ادکلن های اصل از قلابی

علائم روی کاغذ بسته بندی را چک کنید.
کاغذ سلفون عطرهای اصل کاملا به بسته چسبیده و هیچ عیب و نقصی ندارد. اگر روی کاغذ سلفون عیب و نقصی وجود داشته باشد نشانه جعلی بودن آن است.

تشخیص ادکلن های اصل از قلابی

خطوط اتصال بدون نقص
اگر درزهای سلفون روی پاکت به شکل نامنظم و نامناسبی به هم چسبیده باشند ( پهنای درزها زیاد باشد ) نتیجه می گیریم که عطر اصل نیست. درز سلفون روی عطرهای اورجینال بدون نقص هستند.

تشخیص ادکلن های اصل از قلابی

مقوای پاکت
مقوای بسته بندی های واقعی از جنس مرغوب هستند و طورری طراحی شده اند که بطری ادکلن را از آسیب حفظ کنند. به همین داخل آن به شکلی تعبیه شده که شیشه عطر را ثابت نگه دارد. رنگ مقوا باید کاملا سفید باشد.

تشخیص ادکلن های اصل از قلابی

لیبل ها و نوشته ها
در تصویر بالا به شکل دایره دقت کنید. فلشی که به سمت راست است باید تیره تر از فلشی که به سمت چپ است باشد. هنگام خرید حتما به وب سایت تولید کننده سر بزنید تا از صحت اطلاعات روی جعبه عطر اطمینان حاصل کنید. حتی کوچک ترین عدم تطبیق می تواند نشانه قلابی بودنش باشد.

تشخیص ادکلن های اصل از قلابی

طرح شیشه
بطری عطرهای قلابی و اصل به طرز عجیبی به هم شباهت دارند. پس قبل از خرید حتما به دقت شیشه آن را بازرسی و تفتیش کنید.

تشخیص ادکلن های اصل از قلابی

رنگ عطر
رنگ عطرهای معروف معمولا زیاد غلیظ و پررنگ نیست به همین دلیل عطرهای اورجینال کم رنگ هستند. پر رنگ بودن می تواند نشانه قلابی بودن عطرها باشد.

تشخیص ادکلن های اصل از قلابی

درب شیشه
درب شیشه های اصل کاملا متقارن هستند.

تشخیص ادکلن های اصل از قلابی

شماره سریال
شماره سریال باید ته بطری حک شده باشد نه اینکه چسبانده شده باشد.
شماره سریال روی جعبه عطر باید با شماره روی شیشه مطابقت داشته باشد. این شماره یا باید حک شده باشد یا با جوهر چاپ شده باشد.

تشخیص ادکلن های اصل از قلابی

بطری
شیشه بطری های اصل با کیفیت و سطح صاف و بدون هیچ خراشیدگی باشد. اما بطری عطرهای قلابی کمی زبر و منحنی دار هستند.
همه قسمت های عطرهای اصل از بسته بندی گرفته تا درب شیشه حساب شده و سنجیده تولید می شوند. اگر بتوانید یک عطر قلابی را از اصل تشخیص دهید عیب های زیادی در آن متوجه خواهید شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید