عدم صداقت در زنان و مردان باعث از بین رفتن کامل جذابیت است

تا به حال چیزهایی زیادی درباره اینکه چگونه جذاب باشیم شنیده ایم و یا خودمان ترفندهایی بلدیم، اما کارهایی هم هست که بی سر و صدا باعث می شوند جذابیتمان برای دیگران کم شود؟

جواب این سوال قطعا بله است. در ادامه لیستی از صفات و رفتارهایی که جذابیتتان را نزد دیگران تحت تاثیر قرار می دهد را توضیح خواهم داد.

کمبود خواب

به صورت کلی بعد از یک کم خوابی طولانی از نظر ظاهری جذابیتمان کم می شود.

در یک تحقیق که سال ۲۰۱۰ انجام گرفت، محققان از کسانی که شب قبلش ۸ ساعت خوابیده بودند و کسانی که ۳۱ ساعت بود نخوابیده بودند عکس گرفتند. دیگر داوطلبان بدون اینکه از موضوع مطلع باشند به این عکس ها نمره دادند.

افرادی که کمبود خواب داشتند نه تنها خسته در نظر گرفته شدند بلکه گروه نمره دهنده اظهار داشتند جذابیشان کمتر است، و همچنین ناراحت و بیمار به نظر می رسند.

خیلی خوشحال یا خیلی مغرور بودن

در حالی که شاد بودن به صورت کلی برای خانم ها جذاب است، اما از آقایانی که یکسره میخندند نیز خوششان نمی آید.

در مقابل، با اینکه غرور برای آقایان جذاب است، اما از خانم هایی که به شدت مغرور هستند نیز خوششان نمی آید.

در تحقیقی که سال ۲۰۱۱ انجام شد، به داوطلبان عکسی از جنس مخالف نشان دادند و پرسیدند که فرد حاضر در عکس تا چه حد برایشان جذاب است.

نتایج نشان داد آقایان به خانم هایی که ظاهری شاد داشتند نسبت به خانم هایی که مغرور به نظر می رسیدند نمره بیشتری دادند. از سوی دیگر خانم ها به آقایانی که کمی غرور در چهره داشتند نسبت به آقایانی که خیلی شاد بودند نمره بیشتری دادند.

بدجنس بودن

آدم خوب ها همیشه سرشان کلاه می رود؟

در یک تحقیق چینی که سال ۲۰۱۴ انجام گرفت محققان از مردان و زنان خواستند تا به عکس های افراد دیگر نگاه کنند. برخی از این عکس ها همراه بو با عبارت نجیب و راستگو، و دیگر عکس ها نیز با واژه شیطان و بدجنس همراه بود.

داوطلبان به عکس هایی که با عبارت بدجنس تعریف شده بودند از نظر جذابیت نمره پایین تری دادند.

زبان بدن انقباضی

اگر تا به حال درباره قدرت ژست شنیده باشید، می دانید که بسط دادن بدن می تواند باعث شود احساس قدرت و اعتماد به نفس کنید در حالی که جمع کردن آن تاثیری برعکس دارد.

بر اساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفته زبان بدن اتقباضی می تواند جذابیت را در فرد کاهش دهد. در این تحقیق محققان عکس های دو دسته از خانم ها و آقایان را وارد یک برنامه دوستیابی کردند، در برخی از عکسها خانم ها و آقایان حالتی انقباضی داشتند برای مثال دست به سینه بودند و یا شانه هایشان را پایین آورده بوند.

در سری دیگر عکس ها خانم ها و آقایان حالتی باز داشتند، برای مثال دستهایشان را به شکل V بالا گرفته بودند، و یا در حال برداشتن چیزی بودند.

تحقیقات نشان داده افرادی که در حالتی باز عکس گرفته بودند بیشتر مورد توجه قرار گرفتند، در این بین مخصوصا آقایانی که حالتشان انقباضی بود به شدت مورد بی توجهی قرار گرفتند.

استرس

خونسرد باشید تا ظاهرتان نیز بهتر شود.

تحقیقات در سال ۲۰۱۳ نشان داد خانم هایی که سطح هورمون استرسشان ( کورتیزول ) بالا است کمتر برای آقایان جذاب هستند.

محققان احتمال می دهند که دلیل چنین تاثیری به خاطر تاثیر سطح بالای استرس روی باروری و سلامت فرد باشد.

صداقت نداشتن

اگر برای اینکه خود را جذاب تر نشان دهید درباره سن و درآمدتان دورغ می گویید بهتر است از این کار دست بردارید.

تحقیقات نشان داده عدم صداقت در زنان و مردان باعث از بین رفتن کامل جذابیت است. دروغ یکی از بزرگترین دردسرهایی است که افراد می توانند برای خود درست کنند.

کافیست درباره یک چیز دروغ بگویید تا مجبور شوید زنجیره ای از دیگر دروغ ها را ردیف کنید تا دروغ اول پوشیده شود. از آنجا که دروغگو فراموشکار است کافیست یک خطا کنید تا صداقتتان زیر سوال برود. وقتی صادق نباشید تمام فاکتورهای جذابیت دنیا هم کاری از پسشان بر نمی آید.

نداشتن حس شوخ طبعی

اگر نمی توانید دیگران را بخندانید پس آماده باشید تا آخر عمر تنها بمانید! ( نه آنقدر شدید ولی خب تاثیر دارد )

یک  تحقیق که در سال ۲۰۰۹ انجام گرفت نشان داده اصلا شوخ طبع نبودن – و یا حتی حس شوخ طبعی پایین – سطح جذابیت را پایین می آورد و افراد با حس شوخ طبعی بالا اقبال بیشتری در جذب دیگران دارند.

همچنین در این تحقیق مشخص شد جنسیت نقشی ایفا نمی کند ، شوخ طبع نبودن چه در خانم ها چه آقایان از جذابیت می کاهد.

تنبلی

در تحقیقی هوشمندانه که سال ۲۰۰۴ انجام شد محققان به این نتیجه رسیدند جذابیت تا حدود زیادی به مفید بودن نیز بستگی دارد.

در یک آزمایش،محققان از دانش آموزنی که وارد یک پژوهش درسی شده بودند خواستند در پایان دوره از نظر جذابیت و شخصیت به یکدیگر نمره بدهند.

محققان در بررسی نتایج متوجه شدند دانش آموزان کم کاری که در بژوهش به اندازه کافی مفید نبودند کمترین نمره را از نظر جذابیت به خود اختصاص داده اند.

بوی خیلی یکسان یا خیلی متفاوت

علم می گوید انسان جفتی برای خود انتخاب می کند که از نظر ژنتیکی نه خیلی شبیه به خودش باشد نه خیلی متفاوت از خودش  و جالب است بدانید ما این قضاوت را از روی بوی بدن انجام می دهیم.

برای مثال در تحقیقی که سال ۲۰۰۶ انجام گرفت، محققان به این نتیجه رسیدند زوج هایی که از نظر ژنتیکی به یکدیگر نزدیک هستند کمتر نزدیکی می کنند و این برای همسرانی که بوی بدنشان با یکدیگر خیلی متفاوت بود نیز صدق می کرد.

 

منع : بدونیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید