چگونه با وسایل ساده یک جامدادی خلاقانه بسازیم؟
 
اگر یک جامدادی گران قیمت دیده‌اید که ازش خوشتان آمده، می‌توانید با این روش و با هزینه بسیار کمتر نمونه مشابهش را برای خودتان بسازید.
 
گام اول : وسایل مورد نیاز
 
چگونه با وسایل ساده یک جامدادی خلاقانه بسازیم؟
 
جعبه کاغذی مواد غذایی
۲۳/۸ سانتیمتر پارچه کتان طرح دار
۲۳/۸ سانتیمتر پارچه نمدی
چسب E۶۰۰۰ یا نمونه‌های مشابه
قیچی
خط کش و مداد
نوار ولکرو یا دکمه آهنربایی
کاتر
 
گام دوم : جعبه را ببرید
 
چگونه با وسایل ساده یک جامدادی خلاقانه بسازیم؟
 
یک تکه کارتن با ابعاد ۱۷/۷ در ۲۷/۹ سانتیمتر از جعبه ببرید. از طرف دیگر جعبه هم دو تکه با ابعاد ۴/۴ در ۸/۲ سانتیمتر ببرید.
مستطیل بزرگتر را از بالا با فواصل ۷/۶ -۱۰/۷ – ۱۸/۴ – ۲۱/۵ سانتیمتر تا بزنید. با لبه قیچی این خطوط تا را کاملاً برجسته کنید. گوشه‌های دو مستطیل کوچک را هم مطابق تصویر با فاصله ۶ میلیمتری برش بزنید.
 
گام سوم : پارچه‌ها را ببرید
 
چگونه با وسایل ساده یک جامدادی خلاقانه بسازیم؟
 
کارتن‌هایی که بریده اید را روی پارچه طرح دار بگذارید. پارچه‌ها را به شکل این قطعات و با یک حاشیه ۲.۵ سانتیمتری اضافی ببرید.
 
گام چهارم: پارچه را به کارتن بچسبانید
 
چگونه با وسایل ساده یک جامدادی خلاقانه بسازیم؟
 
به لبه‌های کارتن بزرگتر چسب بزنید و آن را وسط پارچه بچسبانید. طرف طرح دار کارتن باید داخل قرار بگیرد. به این ترتیب اگر از آستر هم استفاده نکنید، ظاهر جامدادی خراب نمی‌شود. در ضمن کارتن باید دقیقاً وسط پارچه قرار بگیرد تا حاشیه‌هایش هم اندازه باشند.
 

 
بعد از خشک شدن چسب، چهار گوشه پارچه را طوری که در تصویر می‌بینید تا بزنید و به کارتن بچسبانید. سپس لبه‌های پارچه را هم تا بزنید و با چسب ثابت کنید.
 

 
همین مراحل را برای دو مستطیل کوچکتر هم تکرار کنید. برای این دو قطعه باید لبه‌های پارچه را بعد از خشک شدن چسب برش بزنید.
 
گام پنجم: دکمه را اضافه کنید
 
چگونه با وسایل ساده یک جامدادی خلاقانه بسازیم؟
 
ابتدا قطعه زیری دکمه آهنربایی را کارتنی که با پارچه پوشانده اید، وصل کنید. سپس یک تکه پارچه نمدی برای ساخت آستر ببرید. آستر باید از هر طرف ۲ میلیمتر کوچک تر از ابعاد جامدادی باشد. قطعه رویی دکمه را هم به آستر نمدی وصل کنید.
 

 
دو قطعه دکمه باید طوری وصل بشوند که دقیقاً روی هم قرار بگیرند. برای اطمینان بیشتر می‌توانید آستر را روی کارتن بگذارید و جای دکمه را علامت بزنید.
 
گام ششم: جامدادی را مونتاژ کنید
 
چگونه با وسایل ساده یک جامدادی خلاقانه بسازیم؟
 
حالا می‌توانید تکه‌های جامدادی را بهم بچسبانید. تکه‌های کوچکتر را از یک طرف به قطعه اصلی بچسبانید. سپس محل اتصال این قطعات را با چسب بپوشانید و جامدادی را تا کنید. با گیره کاغذ جامدادی را سفت کنید تا چسب خشک بشود.
 

 
صبر کنید تا چسب کاملاً خشک بشود و سپس گیره‌ها را باز کنید.
 
جامدادی جدید مبارک!
 
به همین سادگی صاحب یک جامدادی شیک و البته مجانی شدید. می‌توانید از هر پارچه‌ای که می‌خواهید برای پوشاندن روی کارتن استفاده کنید اما بهتر است آستر را از جنس نمد انتخاب کنید. اگر دوست دارید جامدادی چرمی‌بسازید اما از چرم دوزی خوشتان نمی‌آید، می‌توانید بجای پارچه کتان از چرم نازک استفاده کنید. اینطوری دوام کاردستی تان هم بیشتر می‌شود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید