بدترین راه های مردن چیست؟

بدترین راه های مردن چیست؟

بدترین راه های مردن در این نوشتار معرفی می شوند. مرگ با عزت آرزوی هر انسانی است . ولی راه های مردن بسیار بد یا دلخراش وجود دارند که حقیقتا هیچ کس دوست ندارد با آن ها رو به رو شود. در این نوشتار ۱۰ بدترین راه های مردن را خواهید شناخت.

.

۱۰ – مردن از گرسنگی

خدا نصیب هیچ کس نکند. یکی از بدترین راه های مردن است.

برای بسیاری از ما، غذا خوردن بهترین و زیباترین بخش روز است. نیاز به توضیح نیست چرا غذا نخوردن – به هر میزان – می‌تواند شرایط زندگی را بسیار وحشتناک کند. حتی بدتر این‌که خودتان بخواهید تا حد مرگ بدن‌تان را از مواد غذایی محروم کنید.

در آغاز، بدن می‌تواند به صورت حیرت‌انگیزی تا بیش از ۶۰ روز بدون غذا زنده بماند (اگر چه باید مایعاتی نظیر آب یا قهوه مصرف شود). ولی فکر می‌کنید بعد از دو ماه گرسنگی چه طور؟ در کم‌تر از یک هفته، بدن با تغذیه از چربی‌هایی که برای تولید انرژی ذخیره‌ کرده است، به‌تدریج علائم خطرناکی از خود نشان می‌دهد.‌

ابتدا کبد با تولید سمومی که زیاد شدن‌شان برای بدن بسیار مضر است، زنگ خطر را به صدا در می‌آورد. قبل از یک ماهِ کامل، احتمالا ۱۸ درصد وزن‌تان را از دست می‌دهید.

و البته، بدن شروع به مصرفِ ماهیچه‌ها و دیگر اندام می‌کند تا برای ادامه زندگی، انرژی مورد نیازش را تامین کند. می‌توانید فرآیند مردن از گرسنگی را با مصرف نمک زیاد اندکی طولانی‌تر کنید، ولی نمی‌توان انکار کرد روزهای آخر چه‌قدر می‌تواند سخت و عذاب‌آور باشد.

.

۹ – سرگردانی و شناور شدن در دریا

این بخش هم راجع به بدترین راه‌های مردن است: البته اگر در انتهای راه به مردن فکر نکنیم، برخی از این راه‌ها آن‌چنان بد هم به نظر نمی‌رسند. مثلا یکی از این راه‌ها سرگردانی و شناور شدن در دریا است.

بسیار خب، ممکن است پیش خودتان فکر کنید سرگردانی در دریا خیلی عذاب‌آور به نظر می‌رسد، ولی حداقل در این شرایط ممکن است امیدوار باشید قایقی در حال گذر متوجه‌تان شود یا حتی با یک پری دریایی دوست شوید و راه تنفس زیر آب را از آن یاد بگیرید (هر کسی برای خودش آرزوهایی دارد، جدی نگیرید). ولی یادتان باشد، ما که قصد نداریم در مورد ۱۰ بهترین راهِ نجات یافتن صحبت کنیم.

بر اساس مطالعات‌مان در مورد داستان‌های افرادی که در دریا گم شده‌اند – که برخی از آنها شانسِ داشتن یک قایق هم نصیب‌شان نشد و فقط در دریای متلاطم بالا و پایین می‌رفتند – باید اول بدانید محاصره شدن در میان انواع و اقسام خطراتِ مرگ‌آفرین، چه‌قدر می‌تواند زجرآور باشد.

آیا قرار است کوسه گازتان بگیرد… یا قرار است قایق‌تان در هم بشکند و در آب دست و پا بزنید و البته، به این شکل منتظر کوسه بمانید. آیا قرار است در این حالت هم از گرسنگی بمیرید؟ یا پس از این‌که قایق‌تان در توفان واژگون شد، یخ بزنید؟

احتمالات ترسناکِ متعددی وجود دارند که ممکن است شما را به فکر وادارند چرا در فهرست بدترین راه‌های مردن، سرگردانی در دریا، جزءِ بهترین راه‌ها است!؟

.

۸. سقوط در آتش‌فشان

هم‌چنان با ما بمانید. آیا پیش خودتان می‌گویید: “چرا سقوط در آتش‌فشان؟”. حق دارید زیرا پیش خودتان فکر می‌کنید ” سقوط در آتش‌فشان خیلی بد است، ولی قبل از چشم بر هم زدنی، به طور کلی نیست و نابود می‌شوید”.

بسیار خب، دوستان تیره‌بخت من، یک نکته‌ی غافل‌گیرکننده برای‌تان دارم! شاید برای‌تان جالب باشد بدانید، به دلیل چگالی نسبیِ گدازه‌ها، اگر قرار باشد روزی در یک آتش‌فشان سقوط کنید، احتمالا مثل یک تکه سنگ در آب فرو نخواهید رفت و به سرعت همه چیز تمام نمی‌شود.

بلکه، به همان صورت و با صدای آهسته‌ی خش‌خش یا هیس‌هیس روی گدازه‌ها باقی می‌مانید (می‌توانید تصور کنید؟) و بعد به‌تدریج شعله‌ور می‌شوید. اوه، خیلی غم‌انگیز و عذاب‌آور است.

البته، اگر روی پوسته‌ی گدازه‌ها آتش بگیرید، آن‌قدرها هم بد نیست، ولی بهتر است بدانید یک دانشمند طیِ آزمایشی، یک کیفِ‌ غذای ۳۰ کیلویی را در یک آتش‌فشان انداخت تا ببیند چه اتفاقی برای‌اش می‌افتد – هوررررا! – گاهی اوقات پوسته‌ی گدازه‌ها ممکن است به وسیله‌ی کیف مملو از مواد طبیعی (مانند انسان) شکاف بخورد، و بنابراین همین‌طور که به سوختن ادامه می‌دهید، آرام آرام پایین‌تر هم بروید. پس اگر واقعا دنبال راه عذاب‌آوری برای مردن هستید، بهترین راه شاید پریدن در آتش‌فشان باشد.

.

۷. قربانی شدن!

خب، تصور کنید: نه تنها باید با پای خودتان به سمت مرگ بروید، بلکه مجبورید خودتان هم به این نوع مردن ایمان و اعتقاد داشته باشید، یا لااقل این‌گونه وانمود کنید –ممکن است حتی به دلیل این‌که بسیار زیبا هستید و بدن کاملا بی‌عیب و نقصی دارید، طیِ آیینِ خاصی کشته شوید. خیلی بی‌انصافی است، نه؟

و این‌گونه می‌خواهیم در مورد قربانی کردن انسان، به عنوان یکی دیگر از بدترین راه‌های مردن صحبت کنیم. در این مورد، قصد داریم به سنت اینکا‌ها در قربانی کردن انسان‌ اشاره کنیم.

قربانی کردن انسان که معمولا در مورد فرزندان یکی از روسا انجام می‌شد، حقیقتا و به معنای واقعی کلمه کاری بسیار وحشیانه بود. این آیین بر فراز یکی از قله‌های آند انجام می‌شد.

(آن‌ها در روزِ اجرای آیین، به قربانی مقداری نوشیدنی الکلی می‌دادند که احتمالا مقاومت‌شان در برابر هوای سرد و درد بیش‌تر شود.) باستان‌شناسان دقیقا نمی‌دانند مرگ برای این قربانیان تا چه دردناکی بوده‌ است؛ ولی جمجمه‌ی بسیاری از قربانیان دارای شکستگی‌هایی است که نشان می‌دهند اگر آنها در اثر ضربه‌ی اول نمی‌مردند، حداقل پیش از آن‌که در اثر سرمازدگی بمیرند، بیهوش می‌شدند؛ که حداقل با توجه به وحشیانه بودن اصل این قضیه، باز هم کمی جای خوشحالی است!

ولی قربانی کردن انسان، آیینی است که شاید دیگر در جهانِ امروز رایج نباشد. بگذارید با ترس و وحشت به چیزی فکر کنیم که ممکن است برای اغلب‌مان پیش بیاید: مرگ دلخراش در سقوط آتشین هواپیما که یکی از بدترین راه های مردن در دنیای مردن است.

.

۶. سقوط هواپیما

شاید فکر کنید دنبال بهانه می‌گردم ولی زبانم از بیان عذاب و وحشتِ ناشی از سقوط هواپیما قاصر است. مانند خیلی از بدترین راه‌های مردن در این فهرست، وحشتناک‌ترین صحنه در سقوط هواپیما لزوما لحظه‌ی مرگ نیست. در تمام مسیر سقوط به سوی زمین تا لحظه‌ای که قرار است همه چیز تمام شود، حس اجتناب‌ناپذیری مرگ با شما همراه خواهد بود.

برای آن‌که بدانید هنگامی که هواپیمای‌تان شروع به پایین رفتن می‌کند، باید با چه چیزهایی روبه‌رو شوید، لازم است حقایق وحشتناکی را با شما در میان بگذارم. اول از همه، احتمالا در ارتفاع هزار متری در آسمان هستید. اگر واقعا دارید سقوط آزاد می‌کنید، احتمالا دچار هیپوکسی خواهید شد و از همان ابتدا به دلیل کمبود اکسیژن بیهوش می‌شوید.

ولی نگران نباشید، به هوش می‌آیید – هوررررا – و متوجه می‌شوید هم‌چنان با سرعت ۱۹۳ کیلومتر در ساعت به سمت پایین شیرجه می‌روید، و البته برای گشت‌زنی در ارتفاعات، تا رسیدن به زمین سفت و بی‌رحم هم‌چنان دو سه دقیقه‌ای وقت دارید.

شاید بدترین قسمتِ سقوط هواپیما، همان ترس و وحشت مشترک همه‌ی انسان‌ها در چنین شرایطی است. با هم صادق باشیم؛ انتخاب بدترین راه های مردن ، واقعا یک مسئله‌ی شخصی است. اگر از ارتفاع و سفر هوایی می‌ترسید، در تخیلات‌تان همواره از موتورهای آتش گرفته و بال‌های شکسته‌ی هواپیما وحشت می‌کنید. ولی اگر از مار می‌ترسید….. بسیار خب، با ما همراه باشید.

.

۵. خورده‌ شدن توسط حیوانات

حیوانات واقعا موجودات فوق‌العاده‌ای هستند. آنها ممکن است دوست و همراه خوبی برای‌مان باشند و کلی با آنها خوش بگذرانیم. البته، آنها این قابلیت را نیز دارند که شما را بکشند و بخورند. آری، خورده شدن توسط حیوانات یکی دیگر از بدترین راه‌ها برای مردن است. این موضوع بسیار رایج و همه‌گیر است، زیرا می‌دانیم حیوانات زیادی وجود دارند که به شدت علاقه دارند شما را بخورند. ادامه‌ی مطلب را بخوانید.

برخلاف همه‌ی گربه‌ها که دوست دارند شما را بکشند و بخورند (منظورمان شیر و ببر است)، پلنگ‌های خالدار شکارشان را با گاز گرفتن گردن‌اش خفه نمی‌کنند. بلکه، از دندان‌های نیشِ درازشان برای شکستن استخوان گیجگاه قربانی‌‌شان استفاده می‌کنند. آری، آنها مخ‌مان را می‌جوند.

کفتارها هم برای آن‌که در رقابتِ آدم‌خوری از گربه‌ها کم نیاورند، روش مخصوص به خودشان را دارند. آنها ستون فقرات شکارهای کوچک را با تکان‌های محکم می‌شکنند، ولی در مورد غذاهایی به بزرگیِ آدم، کمی عجول می‌شوند. همین‌طور که قربانی را به صورت دمر می‌خوابانند، شروع به خوردن‌اش می‌کنند؛ حتی اگر قربانی کاملا زنده و هوشیار باشد.

با این‌که مارهای پیتون و آناکوندا آدم را خفه می‌کنند، ولی عموما دلیل مرگ در این حالات، ایست قلبی در اثر کمبود اکسیژن گزارش می‌شود. نکته‌ای که باعث شد آنها در این فهرست، جایگاه خوبی داشته باشند این است که گاهی اوقات هوس می‌کنند قربانیان‌شان را پس از مشت‌ومال ببلعند. به نظر من این یکی از بدتریت بدترین راه های مردن است.

.

۴. له‌شدگی

فکر می‌کنید موجوداتی که می‌خواهند شما را بخورند، حیوانات بدی هستند؟ ولی احتمالا حیواناتی که ماموریت دارند شما را بکشند، خیلی بدتر هستند. یکی از این موارد، مراسم اعدام با فیل است. با نگاهی به اواخر قرن نوزدهم درمی‌یابیم مجازت‌های آن دوره بسیار رحمانه بوده است.

ابتدا شخصِ محکوم به مرگ را از کمر به پای فیل می‌بستند، و آن را برای یک فیل‌سواری خونین دور شهر می‌چرخاندند. سپس، شخص محکوم را مجبور می‌کردند زانو بزند و سرش را روی یک تخته سنگ قرار می‌دادند. فیل پای‌اش را روی سر شخص محکوم می‌گذاشت و آن را له می‌کرد.

با این‌که له شدن به شیوه‌ی بالا بسیار وحشتناک است، ولی راه ناخوشایند دیگری وجود داشت که حتی از روش بالا هم بدتر بود: له‌شدگیِ یکی از اعضای بدن. در این صورت، خطر سمومی که در اثر له‌شدگی تولید می‌شوند – مانند پتاسیم که درصد بالای این ماده در بدن باعث ایجاد ایست قلبی و میوگلوبین، و در نتیجه منجر به از کار افتادنِ کلیه‌ها می‌شوند – حتی با جدا شدن عضو له‌شده نیز از بین نمی‌رود. یعنی حتی اگر عضو له‌شده هم از بدن‌تان جدا شود، باز هم می‌میرید؛ واقعا یکی از بدترین راه های مردن است

.

۳. سرمازدگی

هیپوترمی یا یخ‌زدگی قطعا به اندازه‌ی اعدام با فیل، عجیب و غریب نیست. ولی به این دلیل آن را در این فهرست قرار دادیم که دست‌وپنجه نرم کردن با فرآیند طولانی مرگ در اثر یخ‌زدگی، بسیار دردناک است.

بدن طیِ مراحل مختلف و به‌تدریج یخ می‌زند. ابتدا که دمای بدن‌‌مان به اندازه‌ی دمای طبیعی است (۳۷ درجه)، با احساس سرمای اندکی شروع به لرزیدن می‌کنیم. این لرزش‌ها نشان می‌دهند ماهیچه‌ها به سرعت نیازمند گرما هستند. وقتی بدن نتواند گرمای از دست رفته را جبران کند، ماهیچه‌های‌مان سفت و خشکیده می‌شوند، کنترل حرکتی و هماهنگی داخلی بدن‌مان به کلی از کار می‌افتد.

دقت کنید اگر در این حالت روی زمین غلت بخورید و به طور کلی واژگون شوید، وضعیت بدتر می‌شود. مغزتان هم دچار اختلال می‌شود؛ دیگر نمی‌توانید به خوبی فکر کنید یا چیزی را در ذهن‌تان نگه دارید.

و بعد، لرزش تمام می‌شود.

این نشانه‌ی بسیار بسیار بدی است. زیرا در این حالت بدن‌تان حتی دیگر تقریبا هیچ گرمایی تولید نمی‌کند، و همه‌ی گرمای بدن‌تان را از دست داده‌اید. اندام‌های‌تان تقریبا هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند و به نظر می‌رسد واقعا قبل از این‌که زمان مرگ فرا برسد، مرده‌اید. البته خوشبختانه در این مرحله تا حدود زیادی هوشیاری‌تان را از دست داده‌اید، بنابراین کاملا تسلیم مرگ می‌شوید. با این‌ حال، یخ‌زدگی واقعا راه بسیار سخت و طولانی برای مردن و یکی از بدترین راه های مردن است.

.

۲. شکنجه

هیچ فهرستی از بدترین راه‌های مردن، بدون اشاره به برخی افراد روانی که پیش از ما زندگی می‌کردند و روش‌های نوآورانه‌ و زشتی برای مجازات افراد دیگر اختراع می‌کردند، کامل نمی‌شود. بسیاری از پادشاهان و دولت‌ّهای باستانی در مورد جرائم جنایی به شدت سختگیر بودند – البته فراموش نکنید هنوز هم در جوامع مدرن، افراد را با شکنجه و مرگ مجازات می‌کنند. ولی قصد داریم یکی از اشکال ویژه و موثر را برای مردن در زمان‌های گذشته معرفی کنیم.

بسیار خب، در قرون وسطی در انگلیس محکومان به مرگ را به درشکه می‌بستند و از دو طرف می‌کشیدند، یا شکم‌شان را پاره می‌کردند و روده‌ها و اندام‌های تناسلی‌شان را بیرون می‌کشیدند یا به چهار قسمت تقسیم‌ و به چهار گوشه‌ی شهر آویزان‌شان می‌کردند. ولی ایرانِ باستان در این مورد روش خاص و به نوبه‌ی خود بسیار وحشتناکی داشت.

یکی از این روش‌ها این‌گونه بود که قربانی را چندین روز در اتاقی پر از خاکستر نگه می‌داشتند. در برخی موارد، پس از آن‌که قربانی از خستگی بیهوش می‌شد، شش‌های‌اش پر از خاکستر و در نتیجه خفه می‌شد. خب، خیلی وحشتناک بود؟ پس خودتان را برای “تشت” آماده کنید.

در این نوع شکنجه‌ی دوران ایران باستان، قربانی را در تشت چوبیِ سرپوشیده‌ای می‌خواباندند، طوری که فقط سرش بیرون باشد. صورت قربانی را آغشته به شیر و عسل می‌کردند، به این ترتیب صورت‌اش پر از مگس می‌شد. ب

ه صورت منظم به وی آب و غذا داده می‌شد، بنابراین پس از مدت کوتاهی درون تشت پر از کثافات قربانی می‌شد. به‌تدریج داخل تشت پر از کرم می‌شد و کرم‌ها بدن قربانی را می‌خوردند. گفته می‌شود یک قربانی مدت۱۷ روز درون تشت، زنده زنده می‌پوسید و خورده می‌شد. این قطعا از بدترین راه های مردن است که هیچ کس دوست ندارد نصیب اش شود.

.

۱. مردن از شرم و خجالت

تا این‌جا مجموعه‌ای از راه‌های وحشتناک مردن را برای‌تان بازگو کردیم. ولی راه دیگری وجود دارد که باید آن را نیز در فهرست “بدترین‌ را های مردن” قرار دهیم، با این‌که این راهِ مردن کاملا قابل پیشگیری است؛ و این راه، مردن از شرم و خجالت است.

اول این‌که: آری، واقعا این امکان وجود دارد که فردی از فرط خجالت بمیرد. وقتی استرس و اضطراب زیاد می‌شود – مثلا اثر خجالت – موجی از آدرنالین وارد جریان خون می‌شود که می‌تواند شما را از پا درآورد. به همین دلیل است که آدم‌ها نه فقط به دلیل خجالت، بلکه حتی از روی ترس یا واکنش جنسی دچار حمله‌ی قلبی می‌شوند.

ولی منظورمان از خجالت در این‌جا چیز دیگری است؛ خیلی وقت‌ها، آدم‌ها به دلیل ترس یا شرم از بیماری، از درمان و پیگیریِ مشکلات‌شان سر باز می‌زنند، زیرا فکر می‌کنند این کار احمقانه یا خجالت‌آور است. خورده شدن توسط یک پیتون یا شکنجه شدن اتفاقاتی است که ممکن است برای خلاصی از آنها چاره‌ای وجود نداشته باشد، ولی هرگز فراموش نکنید بدترین مرگ آن است که بتوانید جلوی‌اش را بگیرد ولی آگاهانه این کار را انجام ندهید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید