ترسناک ترین نیروهای ویژه در دنیا

شما را با ترسناک ترین نیروهای ویژه در دنیا آشنا می‌کنیم که می‌توانند در کسری از ثانیه کارهای خارق العاده ای انجام دهند.نیروهای ویژه در زمره ی زبده ترین و ترسناک ترین نیروهای واکنش سریع در یک کشور محسوب میشوند که سخت ترین کارها را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام میدهند. این افراد به جاهایی نفوذ می‌کنند

که نیروهای نطامی دیگر جراتش را ندارند و پس از خنثی کردن تهدید یا از بین بردن هدف مورد نظر یا انجام عملیات نجاتی متهورانه همه ی چیز را به حالت عادی خود باز می گردانند.در واقع میتوان انها را برترین برترین ها نامید. اگر چه بسیار سخت هست که این نیروها را در کشورهای گوناگون با هم مقایسه و سپس رده بندی کرد

اما بعضی از این واحدها بر زمینه تعداد عملیات موفقی که انجام داده اند یا مقدار رعب و وحشتی که در بین خلافکاران ایجاد کرده اند از بقیه ی واحدها پیشی گرفته اند.این نیروها بعد از تمرینات و امتحان های سخت برگزیده شده و به عبارتی از بین هزاران نیروی زبده ی دیگر دستچین شده اند.

در دنیای امروزی که دیگر اندازه ی ارتش بعنوان معیار اصلی برای رده بندی قدرت نیروها محسوب نمی‌شود این نیروها بار اصلی را به دوش می‌کشند.

در ادامه شما را با هفت مورد از زبده ترین نیروهای ویژه در دنیا آشنا خواهیم کرد.

۷- گروه عملیات ویژه در ارتش پاکستان

این گروه در پاکستان به دلیل کلاه کماندویی خاص شان اکثر با نام لک لک های سیاه شناخته می‌شوند. بر زمینه گزارش ها بخشی از دوره ی آموزشی این نیروها شامل ۵۸ کیلومتر پیاده روی در ۱۲ ساعت و ۸ کیلومتر دویدن به مدت ۵۰ دقیقه با بالاترین سرعت هست.

در اکتبر سال ۲۰۰۹ کماندوهای گروه عملیات ویژه ی ارتش پاکستان به یک ساختمان دولتی هجوم برده و ۴۰ نفر که توسط شورشیان طالبان بعد از حمله به مقر ارتش به گروگان گرفته شده بودند را آزاد کردند.

۶- نیروهای ویژه ی دریایی اسپانیا

این گروه یکی از زبده ترین و قابل احترام ترین نیروهای ویژه در بین تمام کشورهای اروپایی به شمار می‌آید. واحد فوق با نام “volunteer Amphibious Climbing Company” در سال ۱۹۵۲ در این کشور تشکیل شد و از آن زمان تاکنون به فعالیت های خود ادامه داده هست.

پذیرفته شدن در این گروه بسیار مشکل هست به طوری که ۷۰ تا ۸۰ درصد کسانی که برای عضویت در این گروه کاندید می‌شوند پیروز به گذراندن دوره های آموزشی و آزمایشی نمیگردند.

۵- گروه آلفای ارتش روسیه

گروه آلفای ارتش روسیه یکی از شناخته شده ترین واحدهای عملیات ویژه در دنیا به شمار می‌آید. این واحد ضدتروریسم زبده در سال ۱۹۷۴ توسط کا گ ب تشکیل شد و امروزه نیز تحت نظر سرویس امنیتی فدرال روسیه به فعالیت خود ادامه میدهد.

نیروهای ویژه ی ارتش روسیه و به ویژه گروه آلفا به دلیل عملیاتشان در جریان بحران گروگانگیری در سال ۲۰۰۲ در مسکو مورد انتقاد قرار گرفتند که در جریان آن ۱۲۰ نفر از گروگان ها به علت استنشاق گازی که این نیروها برای بیرون کشیدن گروگانگیران به کار برده بودند جان خود را از دست دادند.

۴- گروه واکنش سریع ژاندارمری ملی فرانسه

تعداد کمی از نیروهای ضد تروریسم در دنیا میتوانند با این گروه فرانسوی رقابت کنند. این گروه ۲۰۰ نفری متشکل از نیروهای آموزش دیده برای تصویر العمل نشان دادن در موارد گروگانگیری سازماندهی شده هست.

بر زمینه گزارش ها این گروه از زمان تشکیل در سال ۱۹۷۳ تاکنون توانسته بیش از ۶۰۰ گروگان را آزاد کند.چاپ کردن یا تصویر گرفتن از صورت اعضای این گروه در فرانسه ممنوع هست.

یکی از شگفت انگیزترین عملیات های این گروه در سال ۱۹۷۹ در مسجد جامع شهرِ مکه اتفاق افتاد. از آن جایی که ورود به این «شهرِ مقدس» برای غیرمسلمانان ممنوع بود، یک تیم ۳ نفره از اعضای این گروه موقتاً به دین اسلام گرویدند و سپس به کمک نیروهای عربستان سعودی برای بازپس گیری مسجد برنامه ریزی کرده و عملیات را باموفقیت به اتمام رساندند.

۳- سرویس هوایی ویژه بریتانیا

روی آرم رسته ی این گروه نوشته شده هست هر کس جرات داشته باشد پیروز خواهد شد. ژنرال آمریکایی استنلی مک کریستال در مورد اهمیت این گروه در مناقشات بعد از جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ چنین گفت نقش آنها حیاتی بود. بدون انها نمی توانستیم اینکار را انجام دهیم.

۲- سرویس ویژه دریایی ارتش بریتانیا

فرآیند گزینش این گروه شامل تست طاقت فرسای آمادگی جسمانی، آموزش در جنگل های بارانی و آموزش زنده ماندن در میدان نبرد خواهد بود. گذراندن این دوره ها بسیار مشکل بودهِ و تنها دو بار برای شرکت در این دوره فرصت خواهید داشت.

۱- تفنگداران ویژه ی دریایی ایالات امریکا

تفنگداران ویژه نیروی دریایی ایالات متحده بدون شک زبده ترین نیروهای ویژه در دنیا میباشند. این گروه که در سال ۱۹۶۲ تشکیل شده هست توانایی انجام عملیات در زمین ، هوا و دریا را دارد و برای این کارها سال ها آموزش می‌بینند. آموزش های این گروه بعد از عملیات تروریستی ۱۱ سپتامبر شدت بیشتری گرفت و تعداد زیادی از نیروهای ویژه در کشورهای دیگر این واحد را الگوی خود قرار داده اند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید