جایگاه المان های شهری مدرن در شهرهای توسعه یافته

اگر بخواهیم در مورد مفهوم و کاربرد مبلمان شهری بگوییم ساده ترین مطلبی که می توانیم به ان اشاره کنیم این ست که ساختار مبلمان شهری بسیارپیچیده  است . مبلمان شهری به مجموعه بسیار گسترده ای  از وسایل، دستگاه های تخصصی، سمبل های فرهنگی و نمادهای مذهبی، بخش کوچکی از تاسیسات، محیط ها و عنصر هایی نامیده می شود که به دلیل اینکه در معابر و خیابان ها و در تمام محیط های باز شهر الحاق شده اند و مصارف همگانی دارند، به واژه ی مبلمان شهری مشهور شده اند.

امروزه این المان ها عدالت اجتماعی را برای تمام احاد جامعه به ارمغان آورده است و می توان گفت بسیار تاثیر گذار استف استفاده از رنگ ها و اشکال در این المان ها امروز مشهود می باشد.در حقیقت ، مبلمان شهری رایج ترین واژه ی  در حیطه ی عناوین کاربردی مبلمان شهری، در گفتار فارسی می باشد.در ادامه با اخبار فناوری همراه باشید تا به بررسی تاثیر مبلمان شهری بر روی رفاه شهروندان و تغییرات چهره شهر بپردازییم.

 مبلمان شهری

به بیان دیگر می توان گفت، به مجموعه قسمت هایی که در محیط های شهری در کنار هم قرار می گیرند و به استفاده همگانی در سوی برطرف کردن نیازهای زیست محیطی می رسند و ظاهر و هویت شهری را، تحت تاثیر قرار می دهد، مبلمان شهری یا اثاثیه شهری گفته می شود. در کل، مبلمان شهری قسمت ها و کاربرد های می باشند که با خصوصیات گوناکون خود مانند رنگ، شکل ، گونه ی مکان گیری خوب، در پیشرفت کیفیت و مقیاس فضا، خصوصیات دیداری، و برطرف کردن احتیاجات گوناگون آنان نقشی قابل توجه بر دوش خود دارند.از طرفی پروژکتور led در بسیاری از مکان ها و فضاها برای کنسرت ها و جشن ها قابل استفاده می باشد.

وقتی که این قسمت ها و کاربردهای مبلمان شهری گفته می شوند که در رده ی اول، در محیط های باز شهری مکان یابی شده و گونه ی فعالیت عمومی داشته باشند ودر مرحله دوم به این موضوع می توان اشاره کرد که وجود آن ها در محیط های شهری نیازی از احتیاجات همگانی افراد جامعه را تأمین می نماید. در واقع حذف مبلمان شهری از محیط های شهری یا مناسب نبودن آنان، موجب ناکارآمد و بی نظمی در فعالیت نظام شهری می شود و نیازهای گوناگون افارد جامعه بدون پاسخ می مانند.

 مبلمان شهری

تابلو های روان نسبت به تابلو های ای ای دی قدیمی دارای کاربرد های بسیار بیشتری است که در واقع باعث منسوخ شدن تابلو روان led شده است. این تابلوها دارای کیفیت و شدت نور بسیار زیادی نسبت به تابلوهای قدیمی می باشند و موردی که وجود دارد این است که تابلوهای قدیمی ال ای دی دارای مصرف انرژی بسیار بالایی می باشد که باید در آینده برای این مصرف انرژی بالا راهکارهایی را در نظر گرفت که از مصرف انرژی آن کاسته شود.

تابلوهای ال ای دی به دلیل نور بسیار زیادی که از خود تولید می کنند مصرف انرژی بسیار بالایی دارند و این مشکل در تابلوهای روان برطرف شده است و تابلوهای روان از مصرف انرژی پایینی برخوردار شده اند. به همین دلیل می توان از تابلوهای روان به طور مدوام بدون این که خاموش شوند استفاده کرد. این تابلو ها بدلیل مصرف پایینی که دارند دارای بازدهی بسیار بالایی می باشند.

 مبلمان شهری

تابلوهای روان به دلیل اینکه مصرف پایینی دارند و بازدهی بالایی دارند از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و همین کیفیت مناسب سبب شده است که طول عمر مفید این تابلوهای تا حد قابل توجی بالا برود و بتوان از این تابلو ها تا مدت زمان زیادی استفاده نمود.

منبع:  http://ittl.ir

 

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید