داشتن فرزند طول عمر را افزایش می دهد

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که داشتن فرزند بر طول عمر پدر و مادر می‌افزاید.با وجود اینکه داشتن فرزند با بی‌خوابی شبانه و استرس همراه است اما این پژوهش جدید که توسط محققان موسسه کارولینسکا در سوئد انجام شده نشان می‌دهد در سن ۶۰ سالگی پدرانی که دارای فرزند هستند نسبت به مردان فاقد فرزند در حدود دو سال بیشتر عمر می‌کنند. همچنین این آمار در زنانی که فرزند دارند نسبت به زنان فاقد فرزند در حدود ۱۸ ماه است.

در پژوهش‌های پیشین محققان علت ارتباط بین داشتن فرزند و افزایش طول عمر را نامشخص اعلام کرده بودند اما در این پژوهش جدید محققان به نکته‌هایی درباره این ارتباط اشاره کرده‌اند.

محققان برای پاسخ به این سوال از داده‌های به دست آمده از بررسی ۷۰۴,۴۸۱ مرد و ۷۲۵,۲۹۰ زن که بین سال های ۱۹۱۱ و ۱۹۲۵ به دنیا آمده و در سوئد زندگی می‌کردند استفاده کردند.این تیم تحقیقاتی وضعیت ازدواج هر فرد، تعداد فرزندان آنها و جنسیت هر کودک را مورد بررسی قرار دادند.

آنها سپس چگونگی تاثیر داشتن فرزند بر طول عمر هر یک از والدین را بعد از سن ۶۰ سال مورد بررسی قرار دادند.محققان دریافتند که کسانی که حداقل یک فرزند دارند در مقایسه با افرادی که فرزند ندارد بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

به گزارش این تیم تحقیقاتی، این یافته‌ها پس از بررسی عوامل مداخله‌گر مانند پیشرفت تحصیلی به دست آمده است.این محققان یافته های خودرا در Journal of Epidemiology & Community Health منتشر کرده‌اند.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید