راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس

اکثر مردم خیلی زیاد نگران این هستند که دیگران چگونه در مورد ان‌ها فکر می‌کنند. با ایجاد ارتباط چشمی می‌توانید خود را یک فرد شایسته، نترس، با اعتماد به نفس نشان بدهید.یک ترفند کوچک وجود دارد و آن این است که اگر شما از این ترس دارید که مستقیم به چشم طرف نگاه کنید، به جای چشمان طرف، به فاصلهٔ میان دو ابروی آن فرد نگاه کنید در این حالت نه شما مستقیم به فرد نگاه کرده‌اید و نه آن فرد متوجه این موضوع می‌شود.

با ترس هایتان روبرو شوید و از انها فرار نکنید.

این دلیل عدم اعتماد به نفس در بیشتر مردم دنیاست. ترس‌های ما رابطهٔ مستقیم با احساسی دارد که ما از خود داریم. وقتی ما از چیزی می‌ترسیم، حس می‌کنیم که در آن زمینه ناتوان هستیم و این موجب کاهش اعتماد به نفس می‌شود برای رفع این مورد شما باید با ترس‌هایتان رو به رو شوید.

از ترس‌هایتان وحشت نکنید. بهترین راه این است که بفهمید چرا این ترس‌ها در شما به وجود آمده اند یاد بگیرید هیچ گاه از شکست نترسید هر شخصی بارها در زندگی شکست می‌خورد. شکست‌های شما زندگی‌تان را تعریف نمی‌کنند. شما مسئول پاسخگویی به شکست‌هایتان و رفع آن‌ها هستید.

اجتماعی باشید

یکی از دلایل عدم اعتماد بنفس ترس از برقراری ارتباط با دیگران و عدم شرکت در اجتماع است.در واقع خودباوری و اعتماد به نفس ریشه در ارتباط با دیگران دارد. بیاموزید که در درون اجتماع، برخی از افراد توانایی‌های بیش‌تر از شما و برخی دیگر توانایی‌های کمتر از شما دارند.

پس خودتان را عادلانه با سایرین قیاس کنید ، به فعالیت‌هایی ملحق گردید که همواره در ارتباط با دیگران باشید، مانند: باشگاه، کلاس‌های ورزشی، انجمن‌های دانشجویی و…در این محیط‌ها همواره باید اجتماعی بوده و با مردم معاشرت کنید. پس از مدتی خواهید دید ارتباط با دیگران برایتان عادی و راحت می‌شود.

چند راه برای اینکه بتوانید اعتماد به نفس را در ظاهر خودتان نمایش دهید را برایتان می‌گویم.

  • با صدا و تن مناسب صحبت کنید.
  • نسبت به طرز ایستادنتان آگاه باشید.
  • حالت دست‌ها و بازوهایتان را مناسب و درست نگه دارید.
  • از دست‌های خود در زمانی که توضیح می‌دهید استفاده کنید.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید