راهنمای انتخاب اسم

    اسم فارسی    اسم عربی    اسم ترکی

     اسم کردی        اسم عبری       اسم لاتین

    اسم یونانی           اسم لری          اسم قرآنی

  اسم تاریخی          اسم ارمنی           اسم گیلکی

    اسم آشوری          اسم فرانسوی         سایر اسم ها

   اسم اوستایی ، پهلوی           اسم فارسی،سنسکریت


نام یا اسم، واژه ای است برای هویت‌بخشی هر انسان که معمولاً برای افراد مرد و زن متفاوت می باشد. نام را معمولاً چند روز پس از زاده شدن آدمی برمی‌گزینند و هنگام گرفتن شناسنامه فرد، آن را ثبت می‌نمایند.حضرت محمد درباره انتخاب اسم فرمودند:اولین هدیه وعطای هریک از شما به فرزندتان , نام نیکو و اسم خوب و زبیایی است که به او اختصاص می دهید.

اما انتخاب اسم چیزی است که بعضا بسیاری از خانواده ها با نظر دیگران انتخاب میکنند بدون توجه به آینده فرزندانشان که آیا فرزندشان با این اسم مشکلی ندارد و یا حداقل خودشان را جای فرزندشان بزارن.با توجه به دنیای و نرم افزارها و کتاب ها و سایت ها که در این راستا ایجاد و طراحی شده اند تحقیق درباره یک اسم کار دشواری نیست و با چند ساعت وقت میتوانید نامی نکو برای فرزندتان انتخاب کنید.

البته ما ایرانی ها عادتمان بر این شده که اسم هایی بیگانه برای فرزندانمان می نهیم بدون اینکه بدانیم ما اسم هایی زیبایی داریم که اگر آنها را بشنویم شیفته آنها میشویم.پس خانواده ایی که قراره بچه دار شوید در مورد اسم فرزندتان بعد از مشخص شدن جنسیتش تحقیق کنید و اسمی را انتخاب کنید که مورد علاقه خودتون باشه که با صدا کردن کوچولوتون به قول معروف قند تو دلتون آب شه نه حرف و انتخاب دیگران که چند سال دیگه که بچتون بزرگ شد شما رو بخاطر انتخاب اسمش سرزنش کنه.

ما برای شما لیست اسم ها با ریشه های مختلف رو آماده کردیم که امیدوارم بتونه بهتون کمک کنه و اگر کم و کاستی در لیستی بود از طریق فرم دیدگاه زیر هر مطلب نظرتونو بگید و یا اگر اسمی نبود اسم و معنیش رو اعلام کنید تا کم و کاستی ها برطرف بشود.با سپاس