راه کارهایی برای داشتن رابطه بهتر

شروع یک رابطه جدید با شخصی که از بودن با او لذت می برید بسیار رضایت بخش، آرامبخش و شادکننده خواهد بود. یک رابطه می تواند به دلایلی بدون توجه به اینکه چه احساس عمیقی به یکدیگر دارید خسته کننده و آزاردهنده شود و با نیازها و خواسته های فردی و شخصیت شما متناقض باشد.

حقیقت این است که خوشحالی طرفین در ابتدای رابطه به دلیل شور و ذوق تازه بودن آن  رابطه است. همچنان که پیش می روید همدیگر را در جنبه های مختلف زندگی بیشتر می شناسید. با دوستان و خانواده های یکدیگر بیشتر ملاقات می کنید. با یکدیگر تبادل نظر خواهید داشت و به سرگرمی های یکدیگر متمایل خواهید شد. در کل سعی می کنید که آینده روشنی را با یکدیگر و برای یکدیگر فراهم کنید.

زمان باعث می شود که خیلی چیزها در زندگی تاثیرات سابق را نداشته باشد و این مسئله بر احساسات، روابط و دید شما به یکدیگر تاثیر منفی بگذارد اما با این حال تمایل دارید که همه چیز در رابطه شما خوب پیش برود. بیشتر روابط وقتی شور و هیجان خود را از دست می دهد تیره و تار می شود و طرفین همانند آب و روغن از هم جدا می شوند.

اگر دوست داریدرابطه ای که در آن هستید دوام داشته باشد به توصیه هایی که در زیر آمده است نگاهی بیندازید و آن ها را به کار ببرید.

به زندگی نگرش مثبت داشته باشید

همه ما دلمان می خواهد با آدم های شادی که به بهترین نحو ممکن زندگی می کنند در ارتباط باشیم. نارضایتی، شکایت و غر زدن باعث جذب احساسات منفی و تضعیف روحیه می شوند و در نهایت روابط نامناسبی را بین انسان ها ایجاد می کند. نگرش مثبت به زندگی باعث می شود که یک دوست و شریک زندگی جذاب و در عین حال انسانی شاد باشید.

خودتان را دوست داشته باشید

شریک شما نمی خواهد که برای او فداکاری کنید تنها چیزی که او می خواهد این است که با شما خوشحال باشد و حس خوبی داشته باشد. هر دوی شما باید از شخصیت خودتان رضایت داشته باشید تا بتوانید احساس مشابهی در رابطه تان داشته باشید. نکته مهم این است که باید شخصیت خودتان را حفظ کنید تا بتوانید رضایت فرد مقابل را جلب کنید.

برای مثال خوب است که گاهی اوقات باب سلیقه او لباس بپوشید هر چند شاید برایتان سخت باشد. رازی که می تواند دلبستگی مداوم و سرزندگی را در رابطه شما حفظ کند این است: حفظ شخصیت خود که آن را با دیگری سهیم شده اید.

کارهایی که از انجام دادن آن ها لذت می برید را انجام دهید: (سرگرمی ها، دیدن دوستان، ادامه مطالعه) همان فرد شاد و پرانرژی باشید که بودید و حتی در بهبود شخصیت خودتان بیشتر تلاش کنید.

به خواسته ها و نیازهای شریک و یا همسر خود اهمیت بدهید

مردها و زن ها متفاوت هستند و جنبه های فکری متفاوتی را در یک رابطه سهیم می شوند. اگر سعی کنید معشوقه خود را کنترل کنید یا او را به فردی شبیه خودتان تبدیل کنید هم شما برای او خسته کننده می شوید و هم او برای شما کسل کننده می شود.

همسر شما مالکیت و دارایی شما نیست و این خیلی طبیعی است که خواسته های او با شما متفاوت باشد. آیا می توانید خواسته های او را بپذیرید؟ آیا می توانید آنها را برآورده کنید؟ اگر پاسختان مثبت است پس همینطور به رابطه خود ادامه دهید اما اگر اینچنین نیست با خودتان روراست باشید و ببینید این مشکل شما از کجا نشات می گیرد.

همسرتان را تحسین کنید و قدردان او باشید

اگر در رابطه خود با همسرتان او را به خاطر کارهای خوبی که انجام می دهد تحسین نمی کنید تصور کنید اگر او با شما چنین باشد چه حسی به شما دست خواهد داد؟ کلید حل این مشکل این است که مدام قدردانی هایی که همسرتان از شما می کند و احساس رضایتی که به شما می دهد به خاطر بیاورید .

مراقب کلماتی که به کار می برید باشید

هیچوقت دروغ ها، توهین ها، ناسزاگویی های که به زبان آورده اید را نمی توانید باز گردانید. مهم نیست که پس از تمام شدن مشاجره برای کاری که کرده اید چقدر عذر و بهانه بیاورید این کار شما مدت ها در ذهن او می ماند و دید او را نسبت به شما تغییر می دهد.

به او احترام بگذارید

هر نوع رابطه ای نیازمند احترام متقابل است.احترام دوطرفه است و نشان می دهد که شما برای همسرتان به خاطر آن چیزی که هست ارزش قائل هستید. بنابرای باید به او در نحوه گفتارتان احترام بگذارید، باید به اعتقادات و تصمیمات او حتی اگر با آن ها موافق نیستید احترام بگذارید، به دوستان و خانواده او احترام بگذارید.

صبور باشید

همه ما در زندگی لحظات پراسترس و اتفاقات بدی را بی شک خواهیم داشت و این لحظات و اتفاقات بد که دلایل مختلفی می توانند داشته باشند حالمان را بد می کند. وقتی در این لحظات کسی را کنارتان داشته باشید که حالتان را بدتر کند شرایط سخت تر خواهد شد. بنابراین سعی کنید وقتی همسرتان گرفته است او را خوشحال کنید. این را بپذیرید که او ممکن است گاهی اوقات به دلیل برخی مسائل خوشحال نباشد و با او همدلی کنید و قبول کنید که نیاز دارد کمی تنها باشد.

با یکدیگر خاطره بسازید

هیچ چیزی به اندازه خاطرات شادی که با هم دارید شما را به هم نزدیک نمی کند. بدین منظور با یکدیگر برنامه سفر بریزید یا در مسابقات شرکت کنید. با یکدیگر عکس بیندازید، سوغاتی بخرید چیزهایی که تمام آن خاطرات زیبا و ماندگار را به یاد شما خواهند آورد.

با روزمرگی مبارزه کنید

گاهی اوقات زندگی بسیار کسل کننده می شود و نیازمند این است که با روزمرگی ها مبارزه کنید. همانطور که در مورد قبل اشاره کردم خاطرات به رابطه شما استحکام و معنا می بخشد. تمام عصر تلویزیون تماشا کردن و هرشب غذا سفارش دادن می تواند بسیار کسل کننده باشد. باید از خودتان ابتکار به خرج دهید تا بتوانید تنوع و کیفیت را به زندگی و رابطه تان بیاورید.

به رابطه عاشقانه خود هیجان بدهید

روزمرگی در روابط جنسی می تواند رابطه شما را با شکست مواجه کند بنابراین سعی کنید متفاوت باشید و شرایط جدیدی را تجربه کنید.

تمام نکات و توصیه هایی که در این متن آمده است کاملا عادی هستند و هیچ نکته عجیب و غیرسطبیعی در آن ها وجود ندارد. هر شخصیتی می تواند آن ها را در زندگی به کار ببرد. این ها مواردی هستند که انسان های موفق در روابط خود به کار برده اند و تاثیرات آن را در زندگی خود مشاهده کرده اند.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید