رکوردهای باورنکردنی و شگفت انگیز در کتاب گینس

رکوردهای باورنکردنی و شگفت انگیز در کتاب گینس

مردم جهان سعی در انجام کارهایی دارند که در کل دنیا تک باشد و کتاب گینس هم این رکوردها را در خود ثبت می کند.رکوردهای جالب و دیدنی را می توانید در زیر مشاهده کنید.

 همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است

این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. 
 
 
رکورد اجرای بیشترین حرکات یوگا روی موتور درحال حرکت
حرکات یوگا روی زمین صاف به اندازه کافی چالش برانگیز است اما برای اجرای حرکات متوالی یوگا روی موتورسیکلت در حال حرکت باید بسیار حرفه ای و ماهر باشید.

معلم یوگا ساکن در هنگ کنگ «Yogaraj C P» که اصالتا هندی است به طور چشمگیری ۲۳ حرکت مختلف یوگا را روی موتور درحال حرکت در سال ۲۰۱۱ اجرا کرد و نامش را در کتاب گینس ثبت کرد.

یوگاراج از چنج سالگی تمرینات یوگا را شروع کرده و قبلا رکورددار طولانی ترین ماراتن یوگای مردان بوده است. دو سال بعد «Hav Ramesh» هندی رکورد یوگاراج را شکست و توانست حدود دو برابر او یعنی ۵۰ حرکت یوگا را که شامل ۱۰ موقعیت معکوس بود روی موتور در فاصله ۵ کیلومتر اجرا کند.
 
 
بیشترین وزنه ای که در حرکت اسکات بالا برده شده (زنان)
در سال ۲۰۱۲ زن قوی هیکل هلندی «Maria Catharina Adriana Strik» رکورد گینس بیشترین وزنه ای که در حرکت اسکات در ۲ دقیقه بالا برده شده (۱۳۰ کیلوگرم) را به دست آورد. این زن که به طور باورنکردنی قدرت دارد توانست ۲۹ حرکت اسکات بزند در حالیکه وزنه ۱۳۰ کیلوگرمی را بلند کرده بود. این بدین معنی است که ماریا توانسته وزنه عظیم ۳۷۷۰ کیلوگرم را در دو دقیقه بالا ببرد.
 
 
رکورد بزرگترین قوری
در ادای احترام به فرهنگ مراکش که قوری در آن نماد اشتراک، مهمان نوازی و احترام است، چای سلطان بزرگترین قوری دنیا که ۴ متر ارتفاع و ۲.۵۸ متر قطر دارد را ساخته است. این قوری بسیار بزرگ در نمایش بین المللی کشاورزی در مراکش که در اواخر آوریل برگزار شد، همزمان با هشتادمین سالگرد این برند تجاری رونمایی شد.

این قوری طرح سنتی دارد و از آهن ساخته شده و حدود ۱۲۰۰ کیلوگرم وزن دارد. برای افتتاح آن ۱۵۰۰ لیتر چای با استفاده از ۳ کیلوگرم نعناع آماده شد. پیش از این رکورد بزرگترین قوری در اختیار چین بود که قوری سرامیکی با ابعاد ۱.۸ متر ارتفاع و ۱.۵ متر قطر ساخته بودند
 
 
طولانیترین پرش با بک فیلیپ روی یک مینی موتور
در سال ۲۰۰۹ «ریکاردو پیدرس» رکورد طولانی ترین پرش با بک فیلیپ (وارو در جا) که روی یک مینی موتور انجام شد را با ۱۲.۷۲ متر شکست. او هم چنین در سال ۲۰۱۲ رکورد خودش را با ۱۴.۷۴ متر پرش در بارسلونا شکست.
 
 
سریعترین پیاده روی ۱۰۰ متر روی طناب رو به عقب
«Maurizio Zavatta» ایتالیایی توانست با موفقیت رکورد جهانی سریعترین حرکت رو به عقب روی طناب را در زمان باورنکردنی ۱ دقیقه و ۴.۵۷ ثانیه بشکند. قبلا این رکورد در اختیار «Aisikaier Wubulikasimu» چینی با زمان ۱ دقیقه و ۴۹.۸ ثانیه بود.

هم چنین شیب دارترین زاویه راه رفتن روی طناب توسط طناب باز «فردی ناک» در سال ۲۰۱۵ به دست آمد که روی طنابی با زاویه انحراف ۳۸.۰۶ درجه راه رفت. برای اینکه اندازه این زاویه را درک کنید شیب هرم بزرگ جیزه در مصر حدود ۵۱ درجه است.
 
 
بیشترین حرکت بارفیکس با دو انگشت
علاقمند تناسب اندام «Jamshid Turaev» دومین رکورد گینس خود را با بیشترین حرکت بارفیکس با دو انگشت در یک دقیقه شکسته است.جمشید که ۳۷ سال دارد توانست با استفاده از انگشتان وسط خود ۱۹ حرکت کامل را انجام دهد. البته او ۲۵ حرکت اجرا کرد که ۶ تای آن ها مورد تایید داوران گینس قرار نگرفت. جمشید برای ثبت این رکورد پنج سال تمرین کرده است
 
 
سریعترین زمان خوردن ۱۲ پیتزا
«Peter Czerwinski» کانادایی که یکی از سرعتی خواران حرفه ای و علاقمندان به تناسب اندام است رکورد سریعترین زمان خوردن ۱۲ پیتزا را به دست آورد. پیتر با دو نفر دیگر رقابت کرد و توانست در زمان باورنکردنی ۳۲.۲۸ ثانیه پیتزاها را بخورد و رکورد قبلی خود را ۱۰ ثانیه بهتر کند
 
 
رکورد بلندترین آروغ
«Paul Hunn» در سال ۲۰۰۹ توانست آروغی به بلندی ۱۰۹.۹ دسی بل در بریتانیا بزند و رکورد جهانی گینس بلندترین آروغ را به نام خود ثبت کند. برای درک این صدا باید بدانید آروغ او از یک ارکستر بزرگ هم بلندتر بوده است. پل استعداد عجیبش را با نوشیدن مقادیر فراوان نوشابه های گازدار تمرین می کند و اجازه می دهد گازها در معده اش ساخته شوند. او نزدیک به ۱۶ سال این رکورد را نگه داشته و هیچ کس تا به حال تنوانسته به بلندی او آروغ بزند
 
 
رکورد طولانی ترین برن اوت موتورسیکلت
رکورد طولانی ترین زمان برن اوت موتورسیکلت توسط «جو درایدن» امریکایی در اورلاندو، فلوریدا با ۳.۵۸ کیلومتر به دست آمده است. او این کار را با موتورسیکلت امریکایی «ویکتوری» انجام داد.

موتورسیکلت ویکتوری اکتان ۱۰۴ اسب بخار قدرت دارد و قدرتمندترین موتورسیکلت ویکتوری است که تا به حال ساخته شده است. این موتور سیکلت می تواند یک چهارم مایل را در ۱۲ ثانیه برود و در کمتر از ۴ ثانیه از ۰ به ۶۰ مایل در ساعت برسد.
 
 
بیشترین کراوات گره زده شده در یک دقیقه
«Yu Zhenzhen» چینی رکورد گره زدن بیشترین کراوات (۱۳ تا) را در یک دقیقه به دست آورد. اگرچه این ساده ترین مدل گره بچه مدرسه ای ها شناخته می شود اما محبوب ترین گره هم هست. قبلا این رکورد ۹ تا و متعلق به «سارا ردینگ» آلمانی بود.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید