بادنجان کباب شمالی

مواد لازم

  • بادمجان متوسط ۴ عدد
  • روغن به مقدار لازم
  • پیاز متوسط ۱ عدد
  • گوجه فرنگی متوسط ۲ عدد
  • گردو ۱۰۰ گرم
  • سیر متوسط ۲ حبه
  • سبزیجات معطر خرد شده ۵ قاشق سوپخوری
  • رب انارترش ۲ قاشق سوپخوری
  • پوره گوجه‌فرنگی به مقدار لازم
  • نمک، فلفل و دارچین به مقدار لازم

طرز تهیه
پوست بادنجان‌ها را به صورت راه‌راه کنده و نمک بزنید تا تلخ‌آب آن خارج شود. سپس آن‌ها را شسته، خشک کرده و به صورت درسته در روغن کمی سرخ کنید. پیاز را سرخ کرده و کنار بگذارید. داخل گوجه‌فرنگی‌ها را خالی کرده و آن‌ها را نیز کنار بگذارید.گردو را ساییده و سیر رنده شده، پیاز سرخ شده، سبزی‌های معطر، رب انار، نمک، فلفل و کمی دارچین را به آن اضافه و خوب مخلوط کنید. این مواد را روی حرارت گذاشته و نصف لیوان آب به آن اضافه کنید تا گردو کمی خودش را باز کرده و مزه مواد به خورد هم برود. وقتی آب مواد کشیده شد، ظرف را از روی حرارت بردارید(در این مرحله می‌توانید ۱ قاشق سوپخوری رب گوجه‌فرنگی هم به دلخواه به مواد اضافه کنید).
بادنجان‌های سرخ شده را از طول یک برش بزنید، به صورتی‌که انتها و ابتدای آن از هم باز نشود و داخل آن را کمی خالی کنید. داخل بادنجان را با مواد آماده شده پر کنید. اگر داخل بادنجان دانه زیاد داشت، قبل از پر کردن مواد، دانه‌های درشت را آهسته و با قاشق خالی کنید(مواظب باشید زیاد پر نشود، چون گردو در اثر پختن افزایش حجم پیدا کرده و مواد از بادنجان بیرون می زند).
کف یک تابه یا ظرف عمیق(یا اگر در دسترس داشتید گمج) را بوسیله چند سیخ چوبی نازک به صورت عمودی و افقی بپوشانید. بادنجان‌های پر شده را با کمی فاصله از هم روی این چوب‌ها چیده و پوره گوجه‌فرنگی را روی آن‌ها بریزید. داخل ظرف ۲ لیوان آب ریخته و درب ظرف را بگذارید تا بادنجان‌ها روی حرارت ملایم بپزد. اگر قبل از  پختن بادنجان‌ها آب غذا کشیده شد، دوباره مقداری آب به آن اضافه کنید. در انتها بادنجان‌ها را با احتیاط در ظرفی که می‌خواهید سروکنید، گذاشته و سس گوجه‌فرنگی را که غلیظ شده روی آن‌ها بریزید.

نکته:
۱- این دستور ۶۰ گرم کربوهیدرات، ۳۰ گرم پروتئین، ۲۰۰ گرم چربی و ۲۱۶۰ کیلوکالری انرژی دارد.
۲- سبزی معطر شامل جعفری، ریحان سبز و بنفش، گشنیز، کمی ترخون و نعناع و در صورت در دسترس بودن چوچاق و خالواش می‌باشد.
۳- در صورت تمایل می‌توانید با بقیه مواد داخل گوجه‌فرنگی‌هایی را که داخل آن‌ها را خالی کرده‌اید، پر کنید.
۴-  بادنجان‌های آماده شده را می‌توانید در ظرفی که روغن و آّب ریخته‌اید، بدون گذاشتن چوب هم بپزید. در روش بالا بادنجان‌ها بخارپز شده و ته آن‌ها بیش از حد نرم نشده و راحت می‌شود آن‌ها را جابجا کرد.
۵-  در صورت تمایل مقداری گوشت چرخ کرده را با پیاز سرخ کرده و به مواد میانی اضافه کنید، که بسیار خوشمزه می‌شود.
۶-  رب انار حتماً باید ترش باشد. مقدار ترشی آن را بعد از مخلوط کردن بچشید. در صورتی‌که تمایل دارید ترش‌تر شود، رب بیشتری اضافه کنید

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید