مشخصات هیوندای اکسنت 2018

مشخصات هیوندای اکسنت ۲۰۱۸

نمایشگاه بین‌المللی خودروی کانادا از اواسط دهه‌ی ۷۰ میلادی برگزار می‌شود و اگرچه که در طول سالیان گذشته خودروهای جذاب زیادی در این نمایشگاه حاضر بوده‌اند اما این رویداد هرگز به اندازه‌ی دیگر نمایشگاه‌های مشهور مورد توجه قرار نگرفته است؛ اما این وضعیت امروز تغییر کرده و ما هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ را در تورنتوی کانادا خواهیم دید.

پنجمین نسل سدان اکسنت که بنا به گفته‌ی هیوندای با شروع سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری وارد بازار می‌شود بزرگ‌تر از نسل قبلی بوده، شتاب‌گیری سریع‌تری دارد و برای اولین بار در کلاس خود با ترمز اضطراری خودکار عرضه می‌شود.

از نظر ابعادی این خودرو پهن‌تر و طویل‌تر از مدل ۲۰۱۷ بوده و فاصله‌ی بین محورهای آن بیشتر شده و البته به منظور آئرودینامیک بهتر ارتفاع آن ۱۰ میلی‌متر کمتر شده است. بدین ترتیب کابین و صندوق‌عقب خودرو نیز فضای بیشتری دارد.

کابین اکسنت ۲۰۱۸ کاملاً شیک بوده و در آن شاهد دوخت‌های قرمز جذاب روی صندلی‌ها و غربیلک فرمان هستیم.این خودروی ساب کامپکت هنوز از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری و گیربکس ۶ سرعته دستی یا اتوماتیک استفاده می‌کند.

اگرچه قدرت خودرو نسبت به مدل قبلی کاهش یافته (۱۳۲ اسب بخار و ۱۶۱ نیوتون متر در برابر ۱۳۷ اسب بخار و ۱۶۷ نیوتون متر) اما هیوندای می‌گوید شتاب گیری خودرو از سرعت ۴۰ تا ۸۰ کیلومتر در ساعت و از سرعت ۸۰ تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت به ترتیب ۰.۲ و ۱.۳ ثانیه بهبود یافته است.

برای اولین بار در سگمنت خودروهای ساب کامپکت، اکسنت جدید با ترمز اضطراری خودکار عرضه می‌شود. این تکنولوژی که در ابتدا برای خودروهای لوکس در دسترس بود از رادارهای جلویی برای هشدار به راننده استفاده می‌کند.

در مواقعی که وقوع تصادف محتمل بوده و راننده واکنشی نشان ندهد، خودرو به‌صورت خودکار از ترمز استفاده خواهد کرد تا آسیب وارده کاهش یابد.

مشخصات هیوندای اکسنت 2018

تکنولوژی‌های اضافی دیگری نیز در اکسنت جدید وجود دارند اما برخی از آن‌ها در تریم های بالاتر عرضه می‌شوند. از جمله‌ی این سیستم‌ها می‌توان به صفحه‌نمایش ۷ اینچی رنگی TFT، کلید نزدیکی با دکمه‌ی استارت و دوربین دید عقب اشاره کرد

اگرچه امروز تمرکز ما روی اکسنت ۴ درب است اما طرفداران مدل‌های هاچبک ناراحت نباشند زیرا نسخه‌ی ۵ درب آن نیز چند ماه بعدتر وارد بازار خواهد شد.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید