معنی کلمه سلبریتی (Celebrity) چیست و چه کسانی سلبریتی هستند؟

معنی کلمه سلبریتی (Celebrity) چیست و چه کسانی سلبریتی هستند؟

حتما شما هم کلمه سلبریتی را خیلی شنیده‌اید و کنجکاوید که بدانید معنای دقیق آن چیست و اصلا چرا به بعضی از افراد سلبریتی می‌گویند؟

سلبریتی که در لغت به معنای ستاره و فرد مشهور است، دارای شخصیت و چهره‌ای محبوب و پرطرفدار در میان همه مردم دنیاست که مربوط به حوزه فعالیت خودش می‌شود.

ستاره یا سلبریتی(Celebrity) به شخصی گفته میشود که معمولاً در زمینه‌های مطرحی مانند موسیقی، ورزش،سیاست، ادبیات ، سینما و نظایر آن در یک جامعه یا فرهنگ عامه دارای سرشناسی و محبوبیت باشد.

ستاره‌ها یا سلبریتی ها این سلبریتی شدن را مدیون رسانه‌ها هستند که آن‌ها را به مردم دنیا می‌شناسانند.البته سلبریتی بودن هم مشکلات زیادی دارد . چرا که دائم در کانون توجه هستند و کوچکترین حرکاتشان ممکن است حواشی زیادی برایشان به وجود آورد .

خیلی از ماها هستیم که یک بازیگر یک فوتبالیست یا هنرمند را به عنوان یک ستاره و یا به واژه دیگر سلبریتی خود میدانیم اما چرا اینگونه است.

ما طرفدار آن چیزی هستیم که نداریم و دوست داریم روزی به دست بیاوریم. ما جذب سبک زندگی، زیبایی، ثروت، شهرت و نوع دوستی سلبریتی ها می شویم، چون پکیج کاملی از همه آن چیزهایی است که در زندگی انتظارش را می کشیم. پس بیهوده نیست که به آن ها عشق می ورزیم و دوستشان داریم.

همانطور که گفته شد سلبریتی و ستاره بودن محدود به هنر و ورزش نیست بلکه افراد بزرگی هم به عنوان مثال در زمینه سیاسی هستند که به دلیل قدرتشان برای مردم سلبریتی بشمار میروند برای اینکه برایشان جالب است که آن ها در زندگی خود چه میکنند و چگونه زندگی خود را می گذرانند.

به هر حال معنای سلبریتی هر چه که باشد و فرد سلبریتی هر کسی که باشد، مردم دنیا، حضور او در مراسم‌ها و محافل گوناگون را از منظر سبک لباس پوشیدن، مدل آرایش، مدل مو، جواهرات، تیپ و رفتار و حتی ثروت و درآمدش می‌بینند و به همین دلیل است که بیشتر مدها، ترندها و سبک‌های جدید را سلبریتی‌ها روی کار می‌آورند، زیرا آن‌ها کاملا دیده می‌شوند!

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید