ناخوشایندترین بوهای دهگانه دنیا

آیا می دانید انسان ها می توانند بیش از ده هزار بوی مختلف را استشمام کنند، زیرا بیش از ۱۲ میلیون سلول بویایی در بینی هر انسانی وجود دارد که او را به تشخیص انواع مختلف بوها قادر می سازد.

از جمله موجوداتی که حس بویایی قوی دارند، سگ ها هستند. در بینی این موجودات ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون سلول دریافت کننده بو وجود دارد. این سلول ها قدرت تمییز ۴۰ هزار بوی مختلف را به سگ ها می دهد.

در این گزارش با ناخوشایندترین بوهایی که سلول های بویایی موجودات تاکنون دریافت کرده اند آشنا خواهید شد.

ناخوشایندترین بوهای دهگانه دنیا

پرنده هواتزین

هواتزین یکی از زیباترین، بزرگترین و رقصنده ترین پرندگان جهان است. این پرنده زیبا قدرت نمایشگری فوق العاده ای دارد، به گونه ای که حیرت و تعجب هر بیننده ای را برمی انگیزد, اما این پرنده زیبا، بویی شبیه به کود تازه گاو تولید می کند. علت این بوی بد روش هضم غذا توسط این پرنده است.

غذای غالب هواتزین برگ است و تنها پرنده ای است که همانند گاو از روش تخمیر برای هضم استفاده می کند. این فرآیند باعث ایجاد بوی بد در این پرنده می شود. این بوی ناخوشایند سبب شده تا هیچ شکارچی و جنبنده ای به فکر شکار این پرنده زیبا نیفتد.

ناخوشایندترین بوهای دهگانه دنیا

پنیر فیوبولونی

در نوامبر سال ۲۰۰۴ میلادی، پژوهشگران با بررسی پانزده نوع پنیر دریافتند که پنیر فیوبولونی بدبوترین پنیر دنیا است.

ناخوشایندترین بوهای دهگانه دنیا

تخم مرغ سنتری

بسیاری از مردم چین این تخم مرغ را با وجود بوی ناخوشایند و فوق العاده بدش دوست دارند. روش تهیه تخم مرغ ها این است که آنها را به مدت چند هفته و یا حتی چند ماه درون خاکستر، گل و لای، برنج، نمک و لیمو قرار می دهند و سپس آن را با شکل و رنگ خاصی که پیدا کرده می خورند.

ناخوشایندترین بوهای دهگانه دنیا

 قاقم های دورنگ راه راهZorilla

قاقم های دورنگ راه راه یا «زوریل لا» یک تیره از راسوها هستند. حیوانات کوچک موداری که دم بلند و پرمویی دارند. این حیوانات بومی آمریکای شمالی هستند و بوی بدی از آنها متصاعد می شود که می تواند به طور موقت باعث نابینایی اطرافیان این موجود شود. بوی بد ابزار دفاعی این حیوان در مواجهه با حیوانات شکارچی است.

 سولفید هیدروژن

سولفید هیدروژن H2S یکی از بدبوترین گازهای دنیاست که اغلب می توان ردپای آن را در برخی آزمایشگاه ها پیدا کرد. این گاز بویی شبیه تخم مرغ فاسد دارد و حالتی از خفگی را در افراد به وجود می آورد.

جزیره خوک های دریایی

جزیره خوک های دریایی در نزدیکی ساحل جنوب آفریقا قرار گرفته است. بوی بدن خوک های دریای به اضافه ماهی های مرده در کنار ساحل به این جزیره لقب بدبوترین جزیره جهان را داده است.

ناخوشایندترین بوهای دهگانه دنیا

 گل جسد Amorphophallus titanum

یک گیاه گلدار، بدون ساقه است. طول این گل تا سه متر هم می رسد و بوی همچون گوشت فاسد شده دارد. از این روی به آن گل جسد می گویند.

میوه دوریان

دوریان را در جنوب شرقی آسیا و به خصوص در کشور مالزی می توان یافت. دوریان یک مورد عجیب است و مردم معمولا در مواجهه با آن دو حالت دارند. برخی مزه و بوی دوریان را دوست دارند و برخی دیگر از بوی آن متنفرند تا جایی که در برخی هتل ها، اماکن عمومی و فرودگاه های مالزی تابلوهای ممنوعیت آوردن این میوه به داخل زده شده است.

زباله هایی که انسان ها تولید می کنند

زباله هایی که به دست انسان تولید می شود، یکی از بدبوترین موادی است که تاکنون روی کره زمین استشمام شده است. این موضوع وقتی بیشتر جلب توجه می کند که کومه ای بزرگ از آن ها را شامل پوشک بچه، روغن های سوخته و … را یک جا جمع ببینید.

جسد در حال تجزیه انسان

دانشمندان پس از بررسی های متعدد دریافتند که بوی گوشت در حال تجزیه بدن انسان، بدترین بویی است که تاکنون به مشام رسیده است. این موضوع به دلیل متصاعد شدن مجموعه ای از آنزیم ها و مواد شیمیایی است که در بدن انسان وجود دارد؛ است.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید