نحوه ارسال عکس یک بار مصرف در اینستاگرام
نحوه ارسال عکس یک بار مصرف در اینستاگرام

بعضی مواقع توی برنامه اینستاگرام قصد دارید که یک عکس یا ویدئو برای شخص یا گروهی بفرستید که فقط یک بار قابل مشاهده باشد و اگر کسی از روی آن اسکرین شات گرفت متوجه بشید.خب خوشبحتانه اینستاگرام این قابلیت رو داره که در ادامه آموزش تصویریش رو براتون قرار دادیم.

خب توی ارسال عکس یکبار مصرف دو حالت وجود داره:

حالت اول view once (در اینستای فارسی:یکبار مشاهده)

توی این حالت عکسی که شما به شخص ارسال میکنید فقط یکبار قابلیت دیده شدن رو داره و بعد از به اتمام رسیدن زمان دیگه نمیتونند اون عکس رو مشاهده کنید.

حالت دوم allow replay (در اینستای فارسی:مجاز کردن بازپخش)

توی این حالت اگر عکس یا ویدئویی رو انتخاب کنید عکس یا ویدئوی شما لوپ می شود و به گیرنده امکان دهید تا عکس یا ویدیوی شما را یک بار بیشتر قبل از ناپدید شدن آن، باز یا بازپخش کند.یعنی در این حالت دوباره امکان دیدن عکس هست.البته در این روش عکس یا ویدئوی شما با به انتها رسیدن زمان بسته نمیشه و شخص میتونه چندین و چندبار ببینه اون رو که برعکس حالت اول که فقط یکبار قابل مشاهده هست و بعد از اتمام زمان دیگه ناپدید میشه هست.

توجه

ممکن است که شما برای ارسال عکس به جای گزینه های بالا این گزینه ها را مشاهده کنید.

DISAPPAERING: به معنی ناپدید شونده (این حالتم مثل حالت allow replay هست)

PERMANENT: همیشگی یا دائمی (در این حالتم که عکس یا ویدئو شما به صورت غیر ناپدید شونده و دائمی ارسال می شود)

آموزش ارسال عکس یک بار مصرف در اینستاگرام

۱- ابتدا شما باید به قسمت دایرکت اینستاگرامتون برید و اونجا به دایرکت شخص مورد نظر یا گروه مورد نظرتون برید.وقتی که وارد چت شدید از قسمت پایین دوربینی که توی کادر پایین هست رو انتخاب کنید.

نحوه ارسال عکس یک بار مصرف در اینستاگرام

۲- بعد که گزینه بالا رو زدید یه عکس انتخاب کنید یا اینکه با دوربینتون اگه میخایید عکس بگیرید و بعد از انتخاب عکس توی این قسمت باید انتخاب کنید که عکستون کدوم حالت باشه که توی تصویر زیر دو حالتی که توضیح دادیم بالا رو مشاهده میکنید که با انتخاب هرکدوم اون حالت اجرا میشه.

نحوه ارسال عکس یک بار مصرف در اینستاگرام

۳- بعد از انتخاب عکس و یکی از حالت ها شما به صفحه بعد انتقال داده میشید که توی این صفحه به جای انتخاب your story یا در اینستای فارسی داستان شما باید شخص یا گروه مورد نظرتون رو انتخاب کنید به این صورت که مثلا شخص مورد نظرتون رو توی لیست پیدا میکنید و گزینه send یا ارسال روبه روی اون رو میزنید و بعد از اینکار از قسمت پایین صفحه گزینه done یا انجام شد رو میزنید.

نحوه ارسال عکس یک بار مصرف در اینستاگرام

ظاهر عکسای ارسال شده در دو حالت مختلف

۴- به این صورت عکس شما به صورت یکبار مصرف فرستاده میشه و در صورت اسکرین گرفته شدن از عکس هم خود اینستاگرام پیامی براتون میفرسته که از عکستون اسکرین گرفته شد و در کنار عکس مورد نظر یه آیکون ظاهر میشه.

همونطور که میبینید مشخص شده که اسکرین شات گرفته شده.

بعد از اسکرین شات گرفته شدن این ایکون کنار عکس ظاهر میشه.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید