هزارپا و این همه فایده!

هزارپا و این همه فایده!

خیلی بعید است که از آن دسته انسان های مهربانی باید که ترجیح میدهند این جانوران را به دام انداخته و در خارج از خانه و محیط اطراف آنها را آزاد کنند. اما ما به شما می گوییم که از کشتن هزارپا دست بردارید.

با وجود ظاهر چندش آور, بدن باریک و دراز و چندین پا می توانیم دلیل خوبی برای شما بیاوریم تا از کشتن آن صرف نظر کنید. زمانیکه در حمام خود ایستاده اید و هزارپایی را در حال خزیدن دیدید فقط به یاد بیاورید که این جانور به تنهایی مانع وجود جانوران دیگر در منزل شماست.

هزارپای خانگی از دوستان خانواده ی خود کمی کوچکتر است و حدود ۳۰ پا دارد. هرچند که این موجود ظاهر فریبنده ای ندارد اما می تواند از ورود مهمان های نا خوانده به منزل شما خودداری کند.رژیم غذایی هزارپا بسیار جالب است چرا که تنها از مورچه, بید کاغذی, عنکبوت, سوسک و ساس تغذیه می کند!

محیط مورد علاقه ی بید کاغذ و هزارپا یکسان است. هر دو به محیط خنک و مرطوب علاقه مند هستند که حمام شما یکی از بهترین گزینه ها برای این جانوران است. اما صحبتهای گفته شده به این معنا نیست که هزارپا آزادانه در خانه ی شما زندگی کند.

فقط بهتر است به جای کشتن, آنها را در شیشه ای قرار دهید و در بیرون از خانه ی خود میان سنگ ها و شاخ و برگ های قرار دهید. هزارپا به زندگی خود ادامه می دهد در حالیکه مسیر ورود دیگر جانوران به منزل شما را مسدود می کند.

همچنین اگر با این جانور مشکلی ندارید می توانید اجازه دهید که به زندگی در منزل شما ادامه دهد. این جانور هیچ آزاری به شما نمی رساند پس او را به حال خود بگذارید و بدانید که در ازای خدماتش مجبور به پرداخت هزینه نیستید!

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید