هشدار درباره استفاده از گوش پاک‎ کن

هشدار درباره استفاده از گوش پاک‎ کن

آکادمی گوش و حلق و بینی ایالات متحده به تازگی توصیه ‎هایی در رابطه با گوش و ترشحات آن منتشر کرده است.اکثر موارد ذکر شده تکراری هستند اما این انجمن هشدار جدی در ارتباط با استفاده از گوش پاک‎ کن را در متن این گزارش منتشر کرده است.

آکادمی گوش و حلق و بینی ایالات متحده به تازگی توصیه ‎هایی در رابطه با گوش و ترشحات آن منتشر کرده است. اکثر موارد ذکر شده تکراری هستند اما این انجمن هشدار جدی در ارتباط با استفاده از گوش پاک‎ کن را در متن این گزارش منتشر کرده است. گفته شده است که استفاده بیش از حد گوش پاک ‎کن می ‎تواند موجب نهفتگی جرم گوش گردد.

ترشحات مومی شکل گوش که با نام سرومن هم شناخته می‎ شوند جزئی ضروری برای به دام انداختن ذرات معلق هوا در داخل گوش و تصفیه هوا به شمار می ‎رود. اما خارج کردن مداوم این ترشحات از گوش موجب ضخیم شدن لایه پوستی در آن ناحیه و ترشح بیشتر سرومن می ‎گردد.

به دلیل افزایش حجم سرومن در داخل گوشی اگر شخص طبق عادت خود اقدام به استفاده از گوش پاک‎ کن نکند شنوایی او ممکن است کاهش یابد.   هم ‎چنین استفاده از اشیاء نوک تیز برای تمیز کردن گوش ممکن است ترشحات را به قسمت داخلی‎ تر کانال شنوایی هدایت کند و موجب متراکم شدن آن ‎ها گردد. به این پدیده نهفتگی جرم گوش گویند که شنوایی را کاهش می ‎دهد.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید