پرخوری قبل از خواب چه پیامد وحشتناکی دارد؟

پرخوری قبل از خواب چه پیامد وحشتناکی دارد؟

اشکان مولا در بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران در ارتباط با بیماری‌های شایع عروق مغز اظهارداشت: سکته قلبی یکی از شایع‌ترین این بیماری‌ها بوده که وابسته به فاکتورهای خطر همچون فشار خون بالا، دیابت، چاقی، عدم تحرک و بیماری‌های خواب است.

وی با اشاره به اینکه پرخور هنگام خواب به دلیل انسداد راه تنفس بوده و یکی از نشانه‌های خطر در سکته مغزی است، گفت: افرادی که دچار این مشکل بوده باید به کلینیک‌های خواب مراجعه کرده و حتماً تست خواب انجام دهند.

فوق تخصص بیماری‌های عروق مغز اکثر مواقع برای بیمارانی که دچار این مشکل هستند استفاده از ماسک‌های DPAP توصیه شده همچنین کاهش وزن نیز در این زمینه مؤثر است البته اگر این راهکارها جواب نداد در نهایت پزشک جراحی را پیشنهاد می‌دهد.

مولا اضافه کرد: خوشبختانه امروزه در درمان سکته مغزی جهان رو به پیشرفت بوده و در ایران نیز اقدامات مؤثری صورت گرفته است ولی آنچه که حائز اهمیت است تشخیص و اقدام به موقع برای بیمار دچار سکته مغزی است.

وی خاطرنشان کرد: اختلال در تکلم، بینایی، بلع، ضعف در یک طرف بدن از علائم سکته مغزی بوده که فرد در ۴ ساعت طلایی پس از سکته باید تحت درمان قرار گیرد تا بتوان هرچه بیشتر به آن کمک کرد.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید