کنترل گوشی معیوب با کامپیوتر

کنترل گوشی معیوب با کامپیوتر

دراین متن قصد داریم به راهکارهایی اشاره کنیم که به واسطه آن ها می توان اطلاعات مهم روی یک موبایل از کار افتاده را استخراج کرد و در جایی مانند کامپیوتر ذخیره کرد.

البته قبل از آنکه به سراغ ادامه مطلب برویم، باید به این موضوع اشاره کنیم که بازیابی اطلاعات تنها با استفاده از یک برنامه کامپیوتری ممکن نیست و حداقل باید دو یا سه اپلیکیشن کاربردی را از قبل روی تلفن هوشمند خود برای روز مبادا نصب کرده باشید.
 
 
چطور از موبایلی که تاچ اسکرین آن کار نمی کند، اطلاعات خود را بازیابی کنیم؟

گاهی پیش می آید که یک ضربه محکم به طور کلی تاچ اسکرین موبایل را از کار بیاندازد. اما این احتمال وجود دارد که نمایشگر سالم باشد و تنها به اشاره های کاربر واکنشی نشان ندهد. اگر چنین مشکلی با تلفن هوشمند خود پیدا کردید، خوشبختانه با یک راهکار ساده می توانید اطلاعات تان را بازیابی کنید.

گفتنیست که برای شروع به یک کابل USB OTG و یک موس کامپیوتر احتیاج دارید. برای شروع ابتدا کابل OTG را به موبایل خود وصل می کنید و از طریق رابط آن، موس را به تلفن هوشمند خود بشناسانید.

با اتصال موس به موبایل، یک اشاره گر روی صفحه ظاهر می شود و می توانید به واسطه آن به تمامی بخش های تلفن هوشمند خود دسترسی پیدا کنید.

با شناسایی موس توسط موبایل، می توانید قفل تلفن هوشمند خود را باز کنید و فایل های مهم خود را به حافظه جانبی انتقال دهید. همچنین می توانید با باز کردن قفل موبایل خود، آن را به کامپیوتر نیز متصل کنید و مراحل بازیابی اطلاعات را از آنجا ادامه دهید.
 
 
چطور اطلاعات خود را در زمانی که نمایشگر موبایل به طور کلی از بین رفته، بازیابی کنیم؟

اگر نمایشگر شما به طور کامل از کار افتاده باشد، تنها راه پیش روی تان استفاده از یک نرم افزار VNC است. این نرم افزارها همانند پل ارتباطی میان موبایل و کامپیوتر عمل می کنند و می توانید به واسطه آن ها از طریق رایانه شخصی تان، تلفن هوشمند اندرویدی خود را کنترل کنید.

برای استفاده از این برنامه ها، ابتدا می بایست آن ها را هم روی کامپیوتر و هم روی موبایل خود دانلود و نصب کنید. خوشبختانه تنوع خوبی هم در تعداد این اپلیکیشن ها به چشم می خورد و می توانید به راحتی از میان آن ها انتخاب کنید.

اما اگر امنیت در کنار کارایی برای تان اهمیت بسیاری دارد، بهتر است از دو اپلیکیشنی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، برای بازیابی اطلاعات خود استفاده کنید.
 
 
بازیابی اطلاعات به وسیله AirDroid

ایردروید یکی از بهترین اپلیکیشن هایی است که می توانید در چنین مواقعی از آن استفاده کنید. این اپلیکیشن کارآمد قادر است تا موبایل و کامپیوتر شما را به هم متصل کند و قابلیت های مختلفی را در اختیارتان بگذارد. کافیست آن را روی موبایل و کامپیوتر خود نصب کنید.

سپس با استفاده از یک حساب کاربری به هر دو نسخه اپ وارد شوید. با طی کردن این مراحل، دیگر کار تمام است و به راحتی می توانید تا اندازه محدودی تلفن هوشمند خود را از طریق کامپیوتر کنترل کنید. البته در ارتباط با این موضوع باید به دنبال گزینه Backup بگردید و از طریق تنظیمات آن به بازیابی اطلاعات خود بپردازید.
 
 
بازیابی اطلاعات به وسیله Vysor

Vysor هم یکی دیگر از این اپلیکیشن هاست که در عین شباهت بسیار با ایردروید، ویژگی های منحصر به فردی هم دارد. به عنوان مثال Vysor دارای اکستنشنی برای کروم است که از طریق آن نیز می توانید تلفن هوشمند خود را کنترل کنید.

علاوه بر این کاربر می تواند تنها با استفاده از یک کابل USB ساده، تلفن هوشمند خود را از طریق Vysor به کامپیوتر خود متصل کند و از مزایای آن بهره ببرد. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که Vysor کاملا رایگان نیست و برای استفاده از امکانات بیشتر آن باید هزینه کنید.
 
 
آخرین راهکار

در پایان باید گفت که هنوز یک راه ساده و قدیمی نیز وجود دارد. ممکن است هیچکدام از راهکارهای اشاره شده، نتوانند فایل های شما را برگردانند. پس به همین منظور بهتر است برای به دست آوردن اطلاعات خود کمی هزینه کنید و برای تعمیر موبایل تان به نمایندگی های معتبر مراجعه کنید

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید