عطر زدن

عطر شما از هر نوعی که باشد، جامد، اسپری، یا لوسیون، فراموش نکنید که قبل از پوشیدن لباس یا انداختن جواهرت و زیورآلات از آن استفاده کنید. برخی از عطرها و ادکلن‌ها لکه‌های دائمی بر روی پارچه، فلز و یا مروارید به‌جای می‌گذارند.

• عطر را با ملایمت روی نقاط نبض‌دار بدن بزنید: مثل مچ دست، پایین گلو، پشت نرمه‌ی گوش، خمیدگی داخل آرنج و بین سینه‌ها.

• پس از عطر زدن، مچ دست‌های خود را روی‌هم نمالید. این کار رایحه‌ی عطر را از بین می‌برد.

• همه‌ی ما می‌دانیم حرارت بدن افزایش پیدا می‌کند، بنابراین عطر را پشت زانوهای خود بزنید تا تأثیری ماندگار داشته باشد.

• تنها در صورتی‌ از عطر بر روی موهای خود استفاده کنید که تازه موهای خود را شسته‌ باشید. در غیر این صورت، روغن طبیعی موها رایحه‌ی عطر را تغییر می‌دهد. برای افزودن عطر به گیسوان خود، یک یا دو بار با فاصله‌ی حداقل ۲۰ سانتی‌متر از موها روی آن اسپری کنید. همچنین می‌توانید مقداری عطر روی دست‌های خود اسپری کنید و سپس آن را در میان موهای خود پراکنده کنید. هرگز عطر را به شانه یا برس موی خود اسپری نکنید. این کار باعث می‌شود رایحه‌ی عطر روی آن‌ها بماند و روی هر رایحه‌ی دیگری که به موهای خود اسپری می‌کنید تأثیر بگذارد.

• اگر پوستی روشن یا خشک دارید، رایحه‌ی عطر شما سریع‌تر از افرادی که پوست چرب یا تیره‌تر دارند از بین می‌رود. این بدین معناست که شاید شما نیاز داشته باشید برای تجدید عطر خود در زمان ناهار یک یا دو بار رایحه‌ی موردعلاقه‌ی خود را اسپری کنید.

• گهگاه عطری که استفاده می‌کنید را تغییر دهید. از نظر پزشکی ثابت‌شده است که رایحه‌ی عطرها اثری عمیق روی احساسات و طرز فکر ما دارند. خود را از امتحان کردن عطرهای جدید و متنوع هر سه یا چهار ماه یک‌بار و یا همراه با تغییر فصل‌ منع نکنید.

• برای حفظ رایحه‌ی عطرها به همان خوبی روز اولی که آن‌ها را خریده‌اید، آن‌ها را در یک محفظه‌ی پلاستیکی محفوظ از هوا گذاشته و در بین دفعات مصرف در یخچال نگهداری کنید. با این کار شما باعث کند شدن فرآیند اکسیداسیون، فرآیندی که رایحه‌ی عطر را از بین می‌برد، می‌شوید. این عمل خصوصاً زمانی که هوا گرم، آفتابی و یا شرجی است مفید است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید