منظومه جدید

در مجموع طبق یافته های کنونی این منظومه دارای ۷ سیاره میباشد که تمام آنها تقریبا به بزرگی زمین هستند اما هرکدام از آنها در فاصله ی بسیار نزدیک تری به خورشیدشان در حال حرکتند در حالیکه ستاره های این منظومه به صورت قابل توجهی تاریکترند.

به گفته ی یکی از دانشمندان که در جریان یافته های جدید ناسا میباشد, چشم انداز این منظومه بسیار زیباست. در حالیکه تا به امروز کشف سیارات جدید مسئله ی مهمی نبوده اما دانشمند در صدد هستند تا با تلاش بیشتر نحوه ی شکل گیری آنها را کشف کرده و دریابند چه موجوداتی در این سیارات زندگی میکنند.

اگر دانشمندان بتوانند مولکول مشخصی را در سطح اتمسفر بررسی کنند, قادر خواهند بود تا مدارک متقاعد کننده ای مبنی بر وجود بیگانگان ارائه دهند. گرچه این سیارات در حدود ۳۹ سال نوری با ما فاصله دارند و احتمال دستیابی بشر به این سیاره تا آینده ای نزدیک غیر محتمل است.

با اطلاعات محدودی که امروزه در دسترس است, محققین و ناسا تصویری از آنجا درست کرده اند تا اگر روزی بشر قادر به دست یابی به این سیارات شد از چگونگی زندگی در آنجا مطلع باشد.

در مجموع طبق یافته های کنونی این منظومه دارای ۷ سیاره میباشد که تمام آنها تقریبا به بزرگی زمین هستند اما هرکدام از آنها در فاصله ی بسیار نزدیک تری به خورشیدشان در حال حرکتند در حالیکه ستاره های این منظومه به صورت قابل توجهی تاریکترند.

به گفته ی دانشمندان منظره ی این سیارات بسیار زیباست اما همه چیز تاریک تر به نظر میاید زیرا میزان نوری که به سوی چشمانتان هدایت میشود ۲۰۰ بار کمتر از نوری است که از خورشید دریافت میکنید و این میزان نور تقریبا چیزی شبیه به میزان بینایی شما در غروب آفتاب میباشد.

به گفته ی محققین, علیرغم تاریکی, گرمای آنجا کاملا مطلوب است چرا که همان میزان انرژی گرمایی که زمین دریافت میکند از طریق ستاره ی نه چندان روشن به این سیارات منتقل میشود. دلیل این امر این است که این ستاره گرما را توسط اشعه ی فرو سرخ انتقال میدهند. (این اشعه در حالیکه نور ندارد دارای حرارت است)

به دلیل کم سو بودن ستاره ی محور در این منظومه تمام سیارات علیرغم فاصله ی بسیار نزدیکشان با ستاره دمای معتدلی دارند. فاصله ی آنها تا ستاره منظومه خودشان بسیار نزدیکتر از فاصله ی عطارد تا خورشید است، با وجود اینکه عطارد نزدیکترین سیاره ای است که به دور خورشید میچرخد.

Amaury Triaud  میگوید: منظره ی آنجا زیباست و گاهی شما میتوانید سیاره ای به بزرگی ماه درآسمان ببیند. وی فزود همچنین خورشید ده برابر بزرگتر از آن است که شما درسیاره ی زمین میبینید و رنگ آن صورتی مایل به نارنجی است.  در ابتدا دانشمندان بر این باور بودند که رنگ این خورشید قرمز رنگ است اما اغلب این نور قرمز رنگ اشعه ی فروسرخ است که قابل رویت نمیباشد.

بعضی دانشمندان معتقدند که زندگی با این شرایط در این سیاره غیر محتمل است. هرچند دیدگاه های مختلفی در رابطه با این موضوع وجود دارد.

 

منبع : نت نوشت

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید