۵ رکورد نوکیا در صنعت موبایل

۵ رکورد نوکیا در صنعت موبایل که نمی دانید

زمانی نام نوکیا کافی بود برای موجه کردن خرید یک تلفن همراه، اما عقب افتادن از دور رقابت طی ۴ الی ۵ سال گذشته و تصمیم گیری ها و پافشاری های غلط مدیران این شرکت باعث حذف نوکیا از گردونه صدر بازار تلفن های هوشمند شد.

با توجه به اینکه این افسانه قدیمی در صنعت موبایل این روزها در سکوت به سر می برد ناگفته های بسیاری راجع به این شرکت وجود دارد که بسیاری از انها اطلاع ندارند.
 
 
۱ . زنگ موبایل اختصاصی نوکیا آمار بیشترین شنیده شدن به عنوان زنگ را دارد

زنگ موبایل معرف و نوکیا که حتما ریتم آن را از خاطر نخواهید برد با نام Grand Valse شناخته می شود و در سال ۱۹۰۲ توسط آهنگساز اسپانیایی Francisco Tarrega ساخته شده است.

این ملودی به عنوان زنگ پیش فرض در موبایل های نوکیا مورد استفاده قرار می گرفت و به صورت گسترده ای در سرتاسر جهان این ملودی شناخته شده است. طبق آمار ها و برآورد ها در بلوغ بازار در زمان اوج کار نوکیا روزانه بیش از ۱٫۸ میلیارد بار در روز این ملودی تکرار می شد.
 
 
۲ . اولین بازی پر طرفدار و همه گیر در دنیا

بدون شک شما هم بازی معروف و قدیمی snake را در سری های قدیمی گوشی های نوکیا ۶۱۰۰ به یاد دارید و بازی کرده اید، این بازی بر روی ۳۵۰ میلیون دستگاه گوشی موبایل به صورت پیشفرض نصب شده بود و همین نکته باعث همه گیر شده این بازی در زمان سردمداری نوکیا شد. اما متاسفانه طی چند سال گذشته خبری از این بازی محبوب در میان انبوه بازی های گوشی های موبایل نیست.
 
 
۳ . پرفروش ترین گوشی تلفن همراه دنیا

همانطور که قبلا طی پستی با هم مرور کردیم (پر فروش ترین گوشی موبایل دنیا بدون شک آیفون نیست) گوشی ۱۱۰۰ که در سال ۲۰۰۳ روانه بازار شد با آمار ۲۵۰ میلیون نسخه به فروش رفته بالاترین میزان فروش در میان تمامی گوشی های تولید شده موبایل در جهان را دارد.
 
 
۴ . بزرگترین پرده سینما در دنیا

بله درست است، تخصص این شرکت تنها در ارائه تلفن های همراه نبود و نیست، پرده سینمایی که توسط نوکیا ساخته شده و تاکنون عنوان بزرگترین پرده سینما را به خود اختصاص داده با ابعاد ۲۸ در ۵۱ متر (۱۴۲۸ متر مربع) می باشد. وزن این پرده سینما چیزی حدود ۱۴۰ کیلوگرم می باشد.
 
 
۵ . آمار بیشترین چشم انتظاری برای بازگشت به بازار

البته که آمار دقیق برای این مورد موجود نیست اما در فضاهای مجازی طی چند سال گذشته با توجه به شهرت بسیار زیاد این شرکت در زمینه تولید محصولات از جمله تلفن های همراه بی قراری کاربران و همچنین چشم انتظار بودن انها بسیار مشهود بوده و به قولی این چنین منتظر ماندن برای یک کمپانی تاکنون بی سابقه بوده است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید