راه برای پیدا کردن انگیزه

۱.دنبال دلیل بگردید!چه‌چیزی شما را ناامید و بی‌حوصله کرده است؟

دلایل زیادی می‌تواند جو شما را منفی کند اما مهم‌ترین دلایل می‌تواند از موارد زیر باشد:
-شاید می‌خواهید کاری انجام بدهید که حس خوبی نسبت به آن ندارید مثلا از انجام آن ترس دارید یا کاری را دارید به آینده موکول می‌کنید که نفرت از آن دارید.
-شرایط بدنی خود را بسنجید شاید خستگی بیش از حد دارد به شما فشار می‌آورد یا تغذیه و خواب نامناسب عامل اصلی است. یادتان باشید ورزش همیشه می‌تواند به حس خوب شما کمک کند.
-ترس از خروج از ناحیه امن و راحت خودتان دارید؟این نشانه کمبود اعتماد به نفس است. می‌توانید برای تقویت آن مقاله”۱۰ عادت افراد با اعتماد به نفس” را نگاهی بیندازید
-افراد در شروع انجام کار جدید هیجان دارند اما وقتی به وسط آن می‌رسند انگیزه آنها به شدت کاهش می‌یابد از طرفی هنوز به پایان آن هم نرسیدند.قبول دارم واقعا شرایط سختی است اما در ادامه به این مورد بیشتر می‌پردازیم

 

۲.ترس از کاری، آن را تبدیل به غولی می‌کند که شکست‌ناپذیر به نظر می‌آید

سعی کنید شرایطی را به وجود بیاورید که کارهای سخت از نظرتان راحت تر دیده شود مثلا صبح‌ها می‌خواهید برود سراغ ورزش اما سخت است؟لباس های ورزشی خود را کنار تختتان بگذارید تا اولین چیزی که چشمتان را باز کردید دیدید آنها باشند یا بایک دوست هماهنگ کنید که صبح‌ها با هم به باشگاه بروید.همیشه یک هم‌پا کمک بسیاری به انجام امور و در نهایت موفقیت می‌کند.

 

۳.سلامتی مهمترین دارایی شماست حواستان به بدنتان باشد.

بدن ما هم مثل هر سیستم دیگری نیاز به مراقبت دارد.شما بهتر از هرفرد دیگری شرایط آن را می‌دانید گاهی اوقات بدن به استراحت نیاز دارد بعضی زمان ها به ورزش و تحرک یا حتی یک قدم زدن ساده و هوای تازه استشمام کردن می‌تواند حال ما را خوب کند.به سبک زندگی گذشته خود نگاهی بندازید!آیا نمره قبولی می‌گیرد؟آیا تغذیه مناسب به همراه نوشیدنیهای سالم داشتید؟بیماری ها طول می‌کشند که کامل از بدن دفع شوند، جدیدا بیماری پشت سر نگذاشتید؟سبک زندگی خود را بررسی کنید مراقبت از سلامتی به کاهش استرس و دلسردی کمک بسیاری می‌کند.

 

۴.اعتماد به نفستان کم شده؟ به توانای‌های خود شک دارید؟

اگر حس می‌کنید اعتماد به نفستان کاهش پیدا کرده به معنای عدم اطمینانتان به توانایی‌هایتان است!به این سوال بیندیشید که چرا به آنها شک دارید؟شاید به خاطر استرس هایی که به شما وارد شده در حال مبارزه با افکار منفی هستید یا انرژی منفی که از سمت کسی به شما وارد آمده آزرده خاطرتان کرده شایدم در حال مقایسه خود با دیگران هستید. سعی کنید خوبی‌ها و توانایی‌های خودتان را به یاد بیاورید یا با یک موسیقی شاد حس سرخوشی را در خود تقویت کنید

 

۵.به وسط کار رسیده‌اید؟باتری های خود را با پشتکار شارژ کنید

افراد بزرگ وقتی به دنبال رسیدن به هدف بزرگی هستند سعی می‌کنند در تمام مسیر انگیزه خود را در بالاترین سطح نگه دارند. وقتی کار جدیدی شروع می‌کنیم ابتدا کلی ذوق و انگیزه از نتیجه پایانی آن داریم باید سعی کنیم این انگیزه تا پایان مسیر همراه ما باشد.سخت ترین مرحله همیشه میانه راه است چون شور و انگیزه اول کاهش پیدا کرده و هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم اینجا است که ناامیدی ها سراغ ما می‌آید. در میانه راه به دلایل اولیه خود برای انجام این کار بیندیشید به هدف بزرگی که دارید.کنفوسیسوس می‌گوید:

“تا وقتی به راه خود ادامه می‌دهید مهم نیست چقدر آرام و کند حرکت می‌کنید”

مهم ادامه دادن مسیر است نگران سرعت کمتان نباشید همه موفقیت افراد از قرار گرفتن در مسیر و ادامه دادن شکل گرفته وگرنه خیلی ها وسط راه ایستادند و کنار کشیدند پس یادتان باشد مهم در حرکت بودن شماست.

 

۶.می‌خواهید از این وضعیت راحت شوید؟راهی جز شروع ندارید!

واقعیت همین است!می‌خواهید از این رخوت خارج شوید و این حس بد تمام شود؟ راهی جز شروع ندارید.با گام‌های کوچک شروع کنید. رسیدن به موفقیت یک جاده پر پیج و خم است اگر مسیری مستقیم و هموار بود که همه افراد موفق بودند .حرکت به سوی جلو هرچند آهسته کمک شایانی به غلبه بر ترس‌ها و دلسردی ها می‌کند.هر قدمی که در این روزهای سخت بر می‌دارید اعتماد به نفس خود را تقویت میکنید آنقدر ادامه دهید تا این حس رخوت بفهمد دیگر شما همراه او نیستید.

شاید جزو قوانین کائنات باشد، اهداف هم مثل نیروهای فیزیک همیشه مقاومت هایی تجربه می‌کنند. این مقاومت ها همان دلایل بی‌انگیزگی و دلسری ما در شرایط سخت است. اما کسی موفق است که بتواند با اعتماد به توانایی‌های خود آنها را کنار بزند. هر فردی شرایط سخت و بحرانی دارد اما باز هم می‌گویم یادتان باشد فقط رو به جلو حرکت کنید حتی اگر خیلی کند و آهسته باشد. موفقیت با همین قدم های آهسته اما پیوسته ساخته می‌شود.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید