۸ اتفاق باورنکردنی که الان در چین در حال رخ دادن است

اتفاقاتی که در حال حاصر در چین در حال روی دادن است را باور نخواهید کرد! پر جمعیت ترین کشور دنیا ( در حدود ۱.۴ بیلیون نفر) و دومین کشور پهناور جهان، چین بدون شک یکی از حیرت انگیزترین کشورهای دنیا برای سفر است.

مکانی منحصر بفرد که سنت های قدیمی در آن با تکنولوژی های سوپر مدرن و پیشرفته ترکیب شده است. چین همچنین به عنوان یکی از عجیب و غریب ترین کشورهای دنیا هم شناخته می شود.

۱-چین در حال آماده شدن برای المپیک زمستانی سال ۲۰۲۲ در بیجینگ است. مشکل اینجاست که در بیجینگ معمولا برفی نمی بارد! بنابراین المپیک زمستانی در این شهر، به برف مصنوعی وابسته است.

۲-چین مدارس آموزش المپیک دارد. بعضی از کودکان چینی در سنین پایین انتخاب می شوند که از همان دوران همه ی زمان خود را صرف شرکت در المپیک و کسب مدال طلا کنند. این تمرینات بسیار سخت و بعضی اوقات آنقدر طاقت فرسا می شود که کودکان نمی توانند به هیچ چیز دیگری حتی تحصیل فکر کنند. بنابراین اگر آسیب ببینند و یا نتوانند برنده شوند، شانس های زیادی در زندگی ندارند.

۳-فستیوال خوردن سگ : حدود ۱۰ هزار سگ بیچاره در این فستیوال توسط مردم خورده می شوند. چیزی که این موضوع را از این نارحت کننده تر می کند، شکنجه شدن این حیوانات قبل از کشتنشان است. زیرا بر این باورند در اینصورت گوشت لذیذتری خواهد داشت.

۴- به مدارس دخترانه در این کشور آموزش استفاده از چاقو می دهند. اتفاقات بد و ناراحت کننده ی زیادی در سال های اخیر در مدارس این کشور افتاده است بنابراین مسئولین مدارس به این فکر افتادند که به دختران آموزش استفاده از چاقو بدهند، اگر این موضوع شوکه تان کرده است، پس باید تا رسیدن به آخر لیست صبر کنید!

۵- چین در حال ساختن بعضی از عجیب و غریب ترین معماری های دنیاست. ساختمان هایی به شکل ساختمان های جنگ ستارگان، بطری آب، تلفن همراه، ظرف چایی و بسیاری اشکال عجیب و غریب دیگر- همه ی اینها را می توان در چین پیدا کرد. اگر چه این روند به احتمال زیاد به زودی متوقف خواهد شده چون رهبر چینی ها آقای Xi دستور متوقف کردن ساخت “ساختمان های عجیب و غریب” را داده است.

۶- چین در حال برنامه ریزی برای ساخت قطار پر سرعت زیر آب به مقصد ایالات متحده ی آمریکا است. این قطار پر سرعت با پیمودن مسیری ۲۰۰ کیلومتری، چین را به ایالات متحده ی آمریکا متصل می کند.

۷- یکی از شهرهای چین، بیشتر از ۶۰ درصد وسایل تزیینی کریسمس دنیا را می سازد. شهر Yiwu در استان Zhejiang، ۶۰ درصد این وسایل تزیینی در سرتاسر دنیا را می سازد. در سال ۲۰۱۵، چیزی حدود نیم بیلیون دلار وسیله ی تزیینی مخصوص کریسمس به ایالات متحده ی آمریکا از شهر Yiwu صادر شد.

۸- شهرهایی در چین وجود دارند که بیشتر از نیم میلیون آپارتمان خالی از سکنه دارند و به آنان شهر ارواح گفته می شود. در حالیکه بعضی از شهرهای چین از ازدیاد جمعیت در حال منفجر شدن است، شهرهای دیگر کاملا خالی هستند. این شهرهای برای ارتقا GDP ساخته شدند اما متاسفانه هیچکس به آنها مهاجرت نکرد.

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید