موستانگ شلبی ۷۵۰ اسب بخاری

در حراجی Barrett Jackson امسال، شرکت شلبی آمریکن به مناسبت پنجاهمین سالگرد تولد موستانگ شلبی سوپر اسنیک معروف، نسخهٔ جدیدی از این مار خشمگین را رونمایی کرده است.

این خودرو قدرت ویرانگری برابر با ۷۵۰ اسب بخار دارد درحالی‌که قیمتش از تنها ۷۰ هزار دلار آغاز می‌شود. فقط ۵۰۰ دستگاه از این سوپر اسنیک جدید ساخته خواهد شد.

موستانگ شلبی 750 اسب بخاری

این نمونهٔ خاص با نگاهی به شلبی سوپر اسنیک اولیه و اصلی که در سال ۱۹۶۷ ساخته شد، طراحی شده است. شلبی سوپر اسنیک جدید بر اساس فورد موستانگ GT مدل ۲۰۱۷ ساخته شده است اما شلبی قدرت پیشرانهٔ ۵ لیتری V8 آن‌را با به‌کارگیری یک سوپرشارژر قدرتمند به ۷۵۰ اسب بخار افزایش داده است.

همچنین به جهت اطمینان از اینکه هیچ‌چیز در زیر کاپوت بیش‌ازحد داغ نمی‌شود، شلبی یک پکیج خنک‌کنندهٔ جدید را برای این ماسل کار توانمند ارائه کرده است.

علاوه بر این، شلبی عملکرد سیستم تعلیق موستانگ را هم بهبود بخشیده و ترمزها را نیز با استفاده از دیسک‌های بزرگ‌تر و کالیپرهای شش پیستونه ارتقاء داده است.

موستانگ شلبی 750 اسب بخاری

درنتیجهٔ این تغییرات، هیولایی پدید آمده است که از آن با عنوان قاتل هلکت یاد می‌شود و می‌تواند فقط در ۳.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. همچنین این خودرو مسافت ۴۰۰ متر را هم در تنها ۱۰.۹ ثانیه طی می‌کند.

طراحی بیرونی سوپر اسنیک ضمن حفظ استایل خاص شلبی، با قطعاتی چون کاپوت، اسپویلرها، اسپلیترها، جلوپنجره، پروژکتورها، دیفیوزر و بخش عقبی جدید ارتقاء پیدا کرده است.

دو رنگ آبی و سفید هم برای این موستانگ فوق‌العاده در نظر گرفته شده است درحالی‌که خط مسابقه‌ای با رنگی متفاوت و نشان‌های پنجاهمین سالگرد نیز در آن به چشم می‌خورد.

فضای داخلی سوپر اسنیک هم تغییرات و بهسازی‌هایی را تجربه کرده است که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به آرم پنجاهمین سالگرد بر روی صندلی‌ها و کف‌پوش‌ها، رو دری‌های ویژه، یک صفحه آمپر جدید با سنجشگرهای منحصربه‌فرد شلبی و یک پلاک حاوی شماره‌سریال روی داشبورد اشاره کرد.

رئیس جدید شلبی آمریکن دربارهٔ این خودرو می‌گوید:

«ما هنگام طراحی و تنظیم پارامترهای عملکرد سوپر اسنیک جدید به مناسبت پنجاه‌سالگی، مدل‌های قبلی سال‌های ۱۹۶۷ و ۲۰۰۷ را در نظر گرفته‌ایم. جدیدترین سوپر اسنیک فوق‌العاده سریع بوده و رانندگی بسیار هیجان‌انگیزی دارد. ما فرایندها و قطعات را جهت ارائهٔ خودرویی سریع، چابک و با قیمتی متعادل تنظیم کرده‌ایم.

در دنیایی که پُر شده است از خودروهای کسل‌کننده و مملو از تکنولوژی‌های دست‌وپا گیر، این خودرو بازگشتی است برای اینکه مردم از رانندگی لذت ببرند».

لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید