18 نکته خواندنی درباره مایکروسافت

۱۸ نکته خواندنی درباره مایکروسافت

چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، مایکروسافت همه‌جا هست.

اما سؤال اینجاست که شما تا چه حد این کمپانی را می‌شناسید؟ و برای پاسخ به این سؤال ۱۸ فکت جالب درباره غول نرم‌افزاری دنیا را در زیر بخوانید:

شماره ۱ – در سال ۱۹۸۷ بیل گیتس مؤسس مایکروسافت جوان‌ترین میلیاردر جهان شد و در سال ۱۹۹۵ ثروتمندترین مرد جهان با ثروت ۱۲.۹ میلیارد دلار شد.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۲ – اگر شما در ۱۳ مارس ۱۹۸۶ یک سهم از سهام مایکروسافت را می‌خریدید (به قیمت ۲۱ دلار) اینک که ارزش هر سهم ۱۴۹۹۰ دلار است شما ظرف ۳۰ سال صاحب ثروت بزرگی می‌شدید.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۳ – رشد انفجاری مایکروسافت ۲ میلیاردر دیگر در کنار ۱۲ هزار میلیونر در خود به‌وجود آورد. استیو بالمر یکی از آن‌هاست که در سال ۲۰۱۴ با پرداخت ۲ میلیارد دلار صاحب LA Clippers شد.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۴ – مایکروسافت بیش از ۴۸۳۱۳ ثبت اختراع به نام خود دارد که یکی از جدیدترین‌ها هولولنز است که غوغا به پا کرده است.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۵ – بیل گیتس و پاول آلن اولین لوگوی مایکروسافت را در کمتر از یک روز طراحی کردند. نام طراحی O به‌صورت «فانکی وار» را بلیبت گذاشتند.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۶ – در سال ۲۰۱۰ مایکروسافت تأیید کرد که ۲۳ میلیون نوشیدنی رایگان (شیر و آب پرتغال) هر سال میان کارمندان خود در کافه تریاهایش توزیع می‌کند.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۷ – رولینگ استونز و آهنگ استارت می آپ در کنار تم صوتی رسمی برای ویندوز ۹۵ با نسخه سی دی بادی هالی عرضه شد.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۸ – در سال ۱۹۹۷ مایکروسافت با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری روی اپل، این کمپانی را از ورشکستگی و مرگ حتمی نجات داد.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۹ – هر کارمندی به مناسبت سالگرد ورود خود به کمپانی می‌تواند اسمارتیز / M&Ms با خود همراه آورده و با کارمندان به اشتراک بگذارد.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۱۰ – در سال ۱۹۸۸ بیل گیتس املاک موسوم به Xanadu 2.0 را در مدینای واشنگتن به قیمت ۲ میلیون دلار خرید و اینک ارزش آن بالغ بر ۱۲۳ میلیون دلار است.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۱۱ – حضور طنزگونه بیل گیتس و استیو بالمر در شوی ویدئویی طنز در سال‌های ۲۰۰۰ غوغا به پا کرد.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۱۲ – مایکروسافت و اپل برای سال‌های سال در زمینهٔ نرم‌افزار با هم همکاری می‌کردند تا اینکه بیل گیتس ویندوز را عرضه کرد و دهه‌ها بعد با هم رقیب شدند.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۱۳ – اولین ساعت هوشمند جهان را مایکروسافت با همکاری Timex بنام Datalink 150 ساختند.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۱۴ – برنامه اکسل یک کشنده واقعی اپ نام گرفته است که بدون آن زندگی نمی‌چرخد.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۱۵ – مایکروسافت بسیاری از محصولات سخت‌افزاری مدرن را برای اولین‌بار خلق کرد اما به دلایل مختلف آن را دنبال نکرد. ماشین ترجمه هم‌زمان، تبلت و گجت‌های اینترنتی متصل به تلویزیون از جمله آن‌ها بود. جالب است بدانید تبلت کار مایکروسافت بود که اینک از دستانش خارج‌شده و فقط خیلی دیر با سرفیس به میدان بازگشته است.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۱۶ – مایکروسافت کنسول گیم ایکس باکس/ Xbox را در سال ۲۰۰۱ رونمایی کرد. Xbox مخفف DirectX Box است وDirectX بسته نرم‌افزاری روی ویندوز است که گیم‌های ویندوزی روی آن اجرا می‌شود.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۱۷ – در سال ۱۹۹۵ مایکروسافت Bob را عرضه کرد. «باب» نسخه منحصربه‌فردی از ویندوز برای مبتدیان به‌صورت خانه به خانه طراحی‌شده بود تا بتوانند به‌راحتی با آن کار کنند. این نسخه بعداً نابود شد و هرگز ظاهر نشد.

~~~~~~~~~~~~

شماره ۱۸ -«برایان اینو» آهنگ معروف ویندوز استارتاپ را برای ویندوز ۹۵ ساخت که آن روزها معروف شد. 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید