سریع‌ترین وای‌فای دنیا

۵ کشوری که صاحب سریع‌ترین وای‌فای دنیا هستند

شرکت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند زیرساخت و فناوری لازم برای این تغییرات را فراهم کنند. از ارائه‌دهنده‌های خدمات اینترنتی سنتی مانند کام‌کست (که با سرویس Xfinity توانست عنوان سریع‌ترین ISP ایالات متحتده را از نظر PCMag کسب کند) گرفته تا شرکت‌هایی که سخت‌افزار، امنیت و قسمت‌هایی از بازار اینترنت بی‌سیم را فراهم می‌کنند.

بسیاری از شرکت‌های مبتکر این حوزه در ایالات متحده آمریکا قرار دارند. با این حال اگر سرعت وای‌فای عمومی آمریکا را با کشورهای دیگر مقایسه کنیم، نتیجه چندان مطلوب نیست.

 
بر اساس آمار RottenWifi میانگین سرعت دانلود وای‌فای عمومی در ایالات متحده آن را رتبه ۱۹ جهان قرار می‌دهد. در ادامه ۵ کشور با سریع‌ترین وای‌فای عمومی در سال ۲۰۱۶ را بررسی می‌کنیم.
.
لیتوانی

بالاترین رتبه در لیست سریع‌ترین وای‌فای عمومی در اختیار لیتوانی با میانگین سرعت دانلود ۱۶.۶ مگابیت بر ثانیه است؛ چیزی حدود دو برابر ایالات متحده. به نظر می‌رسد این کشور کوچک حوزه بالتیک سعی دارد خود را به عنوان یک کشور مناسب برای انجام تجارت‌ها معرفی کند و با ساخت فروشگاه‌ها برای جذب سرمایه‌های خارجی تلاش کند. همچنین با آینده‌نگری تمرکز خود را بر روی سرمایه‌گذاری در وای‌فای عمومی قرار داده است.

 

سنگاپور

سنگاپور در سال‌های اخیر خود را به جمع بالانشینان اضافه کرده است. این جزیره کوچک که بین مالزی و اندونزی قرار دارد، به قطب فناوری و مالی منطقه تبدیل شده است. دولت سنگاپور برنامه‌ای ارائه کرده است که هزاران وای‌فای عمومی رایگان از طریق هات‌اسپات‌هایی که Wireless@SG نامیده می‌شوند، در اختیار مردم قرار گیرد. سال گذشته دولت اعلام کرد که سرعت هات‌اسپات‌ها افزایش خواهند یافت و تعداد آنها تا سال ۲۰۱۸ به دوبرابر یعنی ۲۰هزار افزایش خواهد یافت.

 

سوئیس

عملکرد سوئیس در مورد وای‌فای عمومی بسیار جدی است. افراد مختلف می‌توانند در مکان‌های عمومی مانند موزه‌ها، سواحل دریا، پارک‌ها و مناطق باز دیگر به اینترنت دسترسی داشته باشند. همچنین این کشور به جهت ورزش اسکی شناخته شده است و یکی از اپراتورها از این فرصت استفاده کرده است تا در محل‌های مناسب اقدام به نصب هات‌اسپات کند. این اپراتور اخیراٌ یکی از مکان‌های نزدیک داوس(Davos) را که با صندلی متحرک اسکی‌بازان را به بالای کوه می‌رساند، به سنسورهایی مجهز کرده است که در این مسیر ۸ دقیقه‌ای میتوانند از وای‌فای به صورت رایگان استفاده کنند.

 

دانمارک

 دانمارک قصد دارد وای‌فای عمومی خود را از طریق یک ابتکار پر زرق و برق توسعه دهد. این ابتکار به این صورت است که هزاران تیر چراغ برق در سراسر کشور وجود دارند که تنها سرویس آنها روشنایی است و باید از آنها استفاده‌های دیگری نیز به عمل آید. برای چشم‌انداز مورد نظر کوپنهاگن که با همکاری سیسکو به عنوان بخشی از شهر هوشمند شناخته می‌شود، روشنایی لامپ‌ها در خیابان‌ها با عبور دوچرخه‌ها افزایش پیدا می‌کند و سطل‌های زباله‌ای وجود دارند که پر شدن سطل را گزارش می‌کنند. همچنین هات‌اسپات‌های عمومی رایگانی باید وجود داشته باشند و خدمت‌رسانی کنند.

 

بریتانیا

اگرچه بریتانیا خود را تا رده پنجم بالا برده است اما دولت قصد دارد زیربنای ارتباطی خود را به‌خصوص در لندن بهبود دهد و جایگاه خود را در اروپا به عنوان مرکز مالی حفظ کند. شرکت‌های مربوطه در حال نصب هزاران تجهیزات  مانند تیرهای چراغ برق هوشمند و غیره در سراسر شهر لندن هستند تا در پایان سال ۲۰۱۷ منطقه بیشتری را تحت پوشش قرار دهند. همچنین انتظار می‌رود سرعت در سال‌های آتی تا یک گیگابیت بر ثانیه افزایش یابد که ۱۰۰ برابر میانگین سرعت فعلی بریتانیا است.


لطفا دیدگاه خودتون رو از این مطلب بنویسید

لطفا دیدگاه خود را بیان کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید